סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
Mine Co-Founders
מייסדי מיין (צילום: Mine)

הסטארט-אפ הישראלי Mine להגנה על פרטיות גייס 30 מיליון דולר

מיין גייסה עד כה 12.5 מיליון דולר ולגיוס הנוכחי הצטרפו כל משקיעי הסבבים הקודמים ומשקיעים חדשים - בין היתר קרן ההשקעות של פייפאל; המנכ"ל: הגיוס הסתיים שבוע אחרי תחילת המלחמה, הופתענו לראות תמיכה גורפת מהמשקיעים, שגם הציעו לנו עזרה עסקית

הסטארט-אפ הישראלי מיין (Mine), המפתח פתרונות בתחום של פרטיות והגנת המידע גייס 30 מיליון דולר. הגיוס התבצע בהובלת קרן Battery Ventures וקרן ההשקעות של ענקית התשלומים Paypal ובצירוף קרן חדשה, זרוע ההשקעות של ענקית הביטוח האמריקאית Nationwide.
החברה גייסה עד כה 12.5 מיליון דולר, ולגיוס הנוכחי הצטרפו כל משקיעי הסבבים הקודמים, ביניהם קרן ה-AI של גוגל, Gradient Ventures, הקרנות Headline Ventures, MassMutual Ventures וכן Saban Ventures.
בין 150 לקוחות החברה נמנים Redit, HelloFresh, Fender, Guesty, Snappy ו-Data.ai.
בשיחה עם כלכליסט אמר גל רינגל, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה כי "החברה לא גייסה מאז שנת 2020, לא נהנינו מהמסיבה של 2021. היינו מאוד ממושמעים מבחינה פיננסית - נשארנו מאוד רזים, בנינו את המוצר שלנו לארגונים והתחלנו למכור אותו רשמית ב-2022.
"עד לא מזמן היינו פחות מ-30 עובדים והורדנו הוצאות כל הזמן. הוכחנו יכולת הורדת שריפת מזומנים והעלנו הכנסות בצורה משמעותית. לא היה לנו קל לגייס אבל הצלחנו לעלות מעל הרעש בגלל שהיינו מאוד ממושמעים והיה לנו ביקוש. לא נתקענו עם שווי מנופח כמו הרבה חברות שגייסו בשנות הבועה. היה לנו רישום יתר של משקיעים שרצו לגייס ומצאנו שווי שלא עושה לנו בעיה בעתיד. הסיבוב היה בשווי עולה משמעותית אבל לא כזה שמסכן את החברה בהמשך".
Mine פועלת בתחום המשפטי ועובדת בעיקר עם צוותים משפטים של החברות הלקוחות שלה, ומסייעת להן לשמור על חוקי הפרטיות הקשוחים שקיימים כיום בארה"ב ובאירופה דוגמת GDPR.
הטכנולוגיה של החברה ממפה את הארגון ומתריעה על כל הפרה או ממליצה מה הדרך הנכונה לעבוד תחת המגבלות. "אנחנו עוזרים לחברות למצוא איזה מידע פרטי מחזיקה החברה במערכת. מעל המערכות אנחנו יודעים לבנות את הדרישות שהחוק מחייב אם הוא פועל באירופה יודעים ולעשות אוטומציה לכל התהליכים של צרכי החוק".
"החברה התחילה לגייס באוגוסט השנה לפני המלחמה, ידענו שיהיה קשה. הסיבוב נחתם ב-13 באוקטובר - שבוע לתוך המלחמה - ועד הרגע האחרון הוא יכול היה להתפוצץ. יש לנו משקיעים אמריקאים ולא ידענו מה הם באמת חושבים על ישראל.
"במקרה שלנו הופתענו לראות תמיכה גורפת מהמשקיעים החדשים והקיימים, שהם אמריקאים ואירופאים. הוצעה לנו עזרה עסקית, כלכלית. היו שיחות עד הרגע האחרון גם בימי המלחמה", אמר רינגל.
"הצלחנו לעשות יותר עם מעט עובדים ועכשיו נוכל להגדיל את החברה. פתחנו עשרות משרות בתחומי שיווק ומכירות בארצות הברית ופיתוח בישראל, אנחנו בונים תקציב לשנתיים פלוס עם קצב הכנסות של עשרות מיליוני דולרים והעמקת המוצר הטכנולוגי שלנו. אנחנו רוצים למכור לכל הארגונים הגדולים בעולם ולהתחיל לפרוץ ל-2,500 החברות הכי גדולות בעולם".
Mine הוקמה בתחילת 2019 ומעסיקה כ-35 עובדים במשרדיה בתל אביב, בארה״ב ובגרמניה. מייסדי החברה הם גל רינגל (מנכ"ל), גל גולן (CTO) וקובי ניסן (CPO).