סגור
גיימריסט הפניה חדשה גג עמוד דסקטופ

גיימריסט
רוקסטאר שחררה עדכון לתיקון יותר מ-50 תקלות בטרילוגיית GTA

יצרנית המשחק התנצלה על "הבעיות הטכניות הבלתי צפויות" ואמרה כי המשחק שהושק "אינו עומד בתנאי האיכות שלנו". רוקסטאר הבטיחה לשחרר מספר עדכוני תיקונים וכי גרסאות המשחק המקוריות ישובו להיות זמינות לרכישה

רוקסטאר גיימס (Rockstar Games), היצרנית של סדרת משחקי GTA, שחררה אתמול (שבת) את העדכון המשמעותי הראשון לאוסף המשחקים "Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition", המאגד את GTA III, וייס סיטי (Vice City) וסן אנדראס (San Andreas). העדכון, לטענת החברה, מתקן למעלה מ-50 באגים בעת השקת המשחק.
ביום שישי, פרסמה רוקסטאר רשומה בבלוג, בו היא מתנצלת על "הבעיות הטכניות הבלתי צפויות" שצצו במהלך השקת המשחק לפני כשבועיים, והודתה כי "גרסת המשחק ששוחררה אינה עומדת בתנאי האיכות שלנו, או בתנאים ההולמים את דרישות מעריצינו".
כבר ביום ההשקה, הסירה רוקסטאר את המשחק למשך שלושה ימים, על מנת "להסיר קבצים שבטעות נכללו בגרסה שהופצה לציבור". רק כעבור שלושה ימים, שבו המשחקים אל החנות והפכו לזמינים. גם לאחר חזרת המשחקים, שלל שחקנים התלוננו על בעיות טכניות וזעמו על איכות עיצובן החדש של הדמויות, המעוותות בחלקן. עדכון התוכנה גם פתר את אפקט הגשם הקלוקל בגרסה החדשה של סן אנדראס. זאת משום ששחקנים רבים התלוננו שהגשם הקשה לראות את המתרחש על המסך.
רוקסטאר הבטיחה לשחרר מספר עדכונים כדי להבטיח "שהמשחקים יגיעו לרמת האיכות הראויה להם". יצרנית GTA עוד בישרה כי גרסאות ה-PC המקוריות של המשחקים ישובו לחנות של רוקסטאר, אך לא ציינה באיזה תאריך והאם הם יהיו זמינים גם בחנות המשחקים "סטים" (Steam) או לפלייסטיישן ולאקסבוקס. בנוסף, הבטיחה החברה, כל מי שירכוש את אוסף המשחקים המחודש מחנות המשחקים של רוקסטאר עד ה-30 ביוני, 2022, יקבל את שלושת המשחקים המקוריים ללא עלות נוספת.
מרבית הגיימרים כבר רגילים להשקות משחקים עתירות באגים - ולמספר עדכוני תוכנה - אולם בשל האכזבה מרוקסטאר, שלרוב מקפידה על איכות גבוהה, שחקנים רבים דרשו בימים האחרונים החזרים כספיים. ושחקני ה-PC אינם היחידים שנתקלו בבעיות טכניות. שחקנים בכל הפלטפורמות דיווחו על מקרים דומים. כתוצאה מכך, דירוג הגולשים של המשחק באתר Metacritic צנח ל-0.5 (מתוך 10).