סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

בלעדי
נשיא משותף חדש ל-NSO: מנכ"ל פרטנר לשעבר איציק בנבנישתי

בנבנישתי יכהן בתפקיד לצד הנשיאה הנוכחית שירי דולב, ויהיה כפוף למנכ"ל החברה, שלו חוליו; בתחילת אפריל התפטר במפתיע מתפקידו כמנכ"ל פרטנר, אחרי כהונה בת שש שנים. חוליו: "לאיציק יש רקע חזק בהובלת פעילויות מורכבות בסביבה דינמית ובהוצאה לפועל של אסטרטגיה"

מנכ"ל פרטנר לשעבר, איציק בנבנישתי, יתמנה לנשיא משותף של מפתחת תוכנות הריגול הישראלית NSO – כך לפי מכתב ששלח לעובדים מנכ"ל החברה, שלו חוליו, ושהגיע לידי כלכליסט. בנבנישתי יכהן בתפקיד לצד הנשיאה הנוכחית שירי דולב, ויהיה כפוף לחוליו.
באפריל האחרון התפטר בנבנישתי במפתיע מתפקידו כמנכ"ל פרטנר, אחרי כהונה בת שש שנים. לדבריו, הוא פרש על רקע מיצוי התפקיד ורצון לחפש אתגר חדש.
בנבנישתי נכנס לתפקיד מנכ"ל פרטנר בעיצומו של משבר מול זכיינית המותג אורנג' העולמית. מיד עם כניסתו הוביל את ההחלטה להיפרד ממותג אורנג' העולמי, ולמתג את החברה מחדש בתחילת 2016 תחת השם פרטנר. במהלך כהונתו השיק בנבנישתי את שירות הטלוויזיה של פרטנר, החל בפריסה של סיבים אופטיים והשיק את דור-5 בסלולר. במהלך שנותיו בתפקיד סבל שוק הסלולר מתחרות ושחיקת מחירים, שהובילה את החברות לאי-יציבות פיננסית. עם זאת, בניגוד למתחרתה סלקום, הצליחה פרטנר להציג שורה תחתונה חיובית לאורך השנים האחרונות.
2 צפייה בגלריה
איציק בנבנישתי מנכ"ל פרטנר 16.8.20 ועידת Mind The Tech
איציק בנבנישתי מנכ"ל פרטנר 16.8.20 ועידת Mind The Tech
איציק בנבנישתי
(צילום: עמית שעל)
הוא החל את דרכו המקצועית במחלק המחקר של בנק ישראל, ובהמשך עבד כמנהל כספים וכלכלן בנציגת HP בישראל, CMS, ומאוחר יותר למנכ"ל החברה. ב-2003 מונה למנכ"ל משותף של HP ישראל וניהל את חטיבת המחשוב האישי שלה. ב-2007 נכנס לתחום התקשורת עם מינוי למנכ"ל בזק בינלאומי, והוביל את פרויקט הנחת הכבל האופטי התת-ימי מישראל לאירופה. לפרטנר הצטרף ב-2014 כמשנה למנכ"ל, וכשנה וחצי מאוחר יותר מונה למנכ"ל החברה. לבנבנישתי תואר ראשון בכלכלה ו-MBA מהאוניברסיטה העברית.
"לאיציק יש רקע חזק בהובלת פעילויות מורכבות בסביבה דינמית ובהוצאה לפועל של אסטרטגיה", כתב חוליו לעובדי החברה. "כש-NSO גדלה ומתבגרת וחוקרת אפשרויות חדשות למהלכים אסטרטגיים ופיננסיים, אני בטוח שנמנף ונזכה לתועלות משמעותיות מהכישורים של איציק והחוויות שלו בהובלת שינויים אסטרטגיים בתנאי שוק תחרותיים ומאתגרים מאוד".
לדברי חוליו, בנבנישתי יעבוד בצמוד אליו ולבכירים בחברה במטרה לקדם ולממש את הפוטנציאל העסקי של NSO, ולבסס את האסטרטגיה העסקית והפיננסית ארוכת הטווח של החברה, לאור ההזדמנויות והאתגרים שהיא מתמודדת אתם. "ההחלטה של איציק להצטרף ל-NSO היא הצבעת אמון חזקה בחברה, באסטרטגיה שלנו, בכם העובדים, בי ובכל צוות ההנהלה", כתב חוליו.
2 צפייה בגלריה
שלו חוליו מנכ"ל חברת  ה סייבר ה ישראלית NSO
שלו חוליו מנכ"ל חברת  ה סייבר ה ישראלית NSO
שלו חוליו
(צילום: יונתן בלום)
מינוי בנבנישתי מגיע בשעה ש-NSO נמצאת תחת ביקורת בינלאומית חסרת תקדים. ביקורת זו התעוררה בעקבות תחקיר נרחב של אמנסטי וקונסורציום העיתונאים פורבידן סטוריז, שבמרכזו רשימה מודלפת של 50 אלף מספרי טלפון שעוררו עניין כלשהו בקרב לקוחות פגסוס של NSO. הרשימה כוללת בין היתר מספרי טלפון של עיתונאים, פוליטיקאים בכירים ואנשי עסקים. עורכי התחקיר גם ביצעו ניתוח מעבדתי מעמיק ל־67 טלפונים שנכללו ברשימה זו. מהבדיקה עלה כי ביותר ממחציתם - 37 מכשירים - נמצאו עדויות לפעילות של תוכנת הריגול הישראלית. ניתוח המעבדה הזה מצא גם ראיות לכך שזמן קצר בלבד חלף מרגע שמספרי הטלפון הללו הוזנו ברשימה ועד שנפרצו בידי פגסוס - לעתים שניות אחדות.
בהמשך התפרסם שבדיקה נפרדת שערכה צרפת בשני טלפונים נוספים של עיתונאים שמספרם הופיע ברשימה נמצאו גם כן סימנים של פגסוס. התחקיר עורר גינויים ברחבי העולם, קריאות לחקירה ולהגבלת פעילות NSO, ועמד במוקד פגישה של שר הביטחון, בני גנץ, עם עמיתתו הצרפתיה שבמהלכה נאלץ להבטיח לה שהטלפון של נשיא צרפת עמנואל מקרון לא הותקף על ידי פגסוס.
"אני שמח ונרגש להצטרף לחברת הטכנולוגיה המובילה בעולם בתחומי הסייבר המודיעיני, ומשוכנע כי ביחד נוכל לממש את חזון החברה, להמשיך לפתח את עסקי החברה ולהתרחב לעולמות תוכן חדשניים", אמר בנבנישתי בהודעה לעיתונות מטעם החברה.