סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
שלמה קרמר מנכ"ל קייטו
שלמה קרמר. צ'ק פוינט אותה הקים תתחרה מולו ( צילום: Eclipse Media and Leonid Yakobov)

גיוס ענק לקייטו נטוורקס של שלמה קרמר: 238 מיליון דולר לפי שווי של יותר מ-3 מיליארד

מדובר בעלייה משווי של 2.5 מיליארד דולר בגיוס הקודם מאוקטובר 2021; היקף הגיוסים הכולל של ספקית פלטפורמת האבטחה לענן מגיע כבר ל-773 מיליון דולר; החברה מתכננת לגייס בשנה הקרובה 200 עובדים

שוק הסייבר מפגין חסינות יחסית ומאפשר גם ליוניקורנים שפועלים בו להעלות את השווי. קייטו נטוורקס (Cato Networks) של שלמה קרמר, ממייסדי צ'ק פוינט, גייסה 238 מיליון דולר לפי שווי של יותר מ-3 מיליארד דולר.
יחד עם הגיוס הנוכחי, מגיע סך הגיוסים של ספקית פלטפורמת האבטחה לענן ל-773 מיליון דולר. במונחי השווי מדובר בעלייה צנועה יחסית, לאחר שלפני שנתיים השלימה החברה גיוס לפי שווי של 2.5 מיליארד דולר. עם זאת, בתקופה הנוכחית עצם העלייה בשווי היא הישג גם אם מדובר במכפיל מכירות נמוך יותר מבעבר. קייטו הגיעה לקצב הכנסות שנתי (ARR) של 100 מיליון דולר, מה שמשקף קצב צמיחה שנתי של 60%. שיעור שימור הלקוחות עומד על 95%.
את הגיוס הובילה קרן הון הסיכון האמריקאית לייטספיד והשתתפו בו קרן ויז'ן 2 של סופטבנק, אדאמס סטריט, Sixty Degree Capital ו-Singtel Innov8. לאחר הסבב, מייסד ומנהל לייטספיד, ראבי מאטרה, יצטרף לדירקטוריון קייטו.
הגיוס מגיע שבועות ספורים לאחר שקייטו צירפה לרשמת הלקוחות שלה מספר חברות גדולות ובהן יצרנית הבירה קרלסברג, כך שכיום מספר הלקוחות שלה מגיע ל-1,800 ארגונים. קייטו היא למעשה הממציאה של קטגוריית ה-Secure access service edge (SASE), שמאפשרת חיבור מאובטח של עובדים מרחוק לארגונים. למרות מגמת החזרה לעבודה במשרדים, לפי נתונים עדכניים בארה"ב 12.7% מהעובדים עדיין עובדים מרחוק באופן מלא ו־28.2% ממשיכים בעבודה היברידית. משמעות הדבר היא שמדי יום מאות מיליונים מתחברים לרשתות הארגונים מרחוק, דבר המייצר משטח תקיפה אדיר להאקרים. באוגוסט האחרון נכנסה לתחום פעילות זה גם צ'ק פוינט שרכשה את פרימטר 81, אחת המתחרות של קייטו, בחצי מיליארד דולר, וזאת לאחר שכבר גייסה לפי שווי של מיליארד דולר ב-2021.
"פלטפורמת ה-SASE של קייטו מאפשרת לארגונים בכל גודל לאבטח את העסקים שלהם בצורה מיטבית, ללא העלות, המורכבות, והסיכון שקיימים כשיש צורך לתחזק מערך של פתרונות נקודתיים", אמר שלמה קרמר, מייסד משותף ומנכ"ל קייטו. "קייטו היא הספק היחיד שיצר ארכיטקטורת SASE אמיתית מהיסוד, ואנחנו מאפשרים לארגוני IT שמאמצים את הפתרון שלנו להגיב במהירות לדרישות העסקיות של הארגון".
קרמר הקים את קייטו יחד עם גור שץ ב-2015, לאחר שמכר את אימפרבה לקרן ההשקעות תומא בראבו ב-2.1 מיליארד דולר. לפני חודשיים מכרה הקרן את אימפרבה ב-3.6 מיליארד דולר.
קייטו תשתמש בכספי הגיוס כדי להרחיב ולהגדיל את הארגון בשלושה אפיקים עיקריים: הגעה לקהלים חדשים, הרחבת מעגל השותפים שמציעים שירותי SASE מנוהלים באמצעות קייטו והגדלת צוותי הפיתוח והמוצר. קייטו מתכננת לגייס בשנה הקרובה 200 עובדים שיצטרפו ל-865 עובדי החברה, 450 מתוכם במטה ובמרכז הפיתוח בישראל.