סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

תקלה בשירות הענן של אמזון פוגעת באתרים רבים, ובהם נטפליקס ודיסני פלוס

תקלה בשרתים בחוף המזרחי של ארצות הברית פוגעת בשירות הענן של אמזון, AWS, ובאתרים רבים שתלויים בו. גולשים מדווחים על בעיות במערכות הבית החכם של אמזון, כולל פעמוני דלתות שלא עובדים וניתוק הווידאו במערכות ניטור אחר תינוקות. בעיות גם במכשירי אלקסה

תקלה בשרתים בחוף המזרחי של ארצות הברית פוגעת בשירותי הענן של אמזון, AWS, מה שהביא לפגיעה נרחבת במספר רב של אפליקציות, שירותים ואתרים, ובהם דיסני פלוס, אפליקציית הארנק הדיגיטלי Venmo, משחקים כגון PUBG, ובעיקר שירותיה של אמזון עצמה כגון אלקסה, הפעמון החכם רינג ושירות הספרים האלקטרוניים קינדל, שתלויים בשירות - כך מדווחים היום (ג') באתרי טכנולוגיה וחדשות בארצות הברית.
בחברה הודיעו כבר שהם מודעים לתקלה ופועלים לתקנה בהקדם. מהחברה לא נמסר ממה היא נגרמה. "אנו חווים בעיות בקונסולה וב-API באזור המזרחי של ארצות הברית (US-EAST-1 Region). זיהינו את שורש הבעיה ואנו פועלים לתקנה", כך לדברי AWS.
2 צפייה בגלריה
Amazon Web Services AWS logo שירות האינטרנט של אמזון
Amazon Web Services AWS logo שירות האינטרנט של אמזון
AWS
(צילום: שאטרסטוק)
כאמור התקלה גורמת בעיות קשות למערכות הבית החכם של אמזון, למכשירים שעושים שימוש בסייעת הקולית אלקסה וללקוחות שירותי פריים וידאו ומיוזיק. עם זאת לקוחות ישראלים עשויים לא לחוות שום בעיה, למעט אם הם מתחברים לשירותים האמריקאיים של החברה. כל עוד תתחברו לשירותים האירופיים שלה, סביר להניח שהכל יעבוד באופן תקין.
לקוחות רינג העלו למדיה החברתית פירוט של תקלות שהם חווים, החל מפעמוני דלתות שלא עובדים ועד ניתוק פיד הווידאו שמשמש לניטור אחר תינוקות בלילה. מגוון שירותים דיגיטליים נוספים, החל מאתר מסחר הקריפטו קוינדסק ועד לרשתות מזון מהיר, מנותקים גם הם משירות האינטרנט עקב התקלה ב-AWS.
2 צפייה בגלריה
אלקסה אמזון Amazon
אלקסה אמזון Amazon
אלקסה של אמזון
(צילום: Amazon)

תקלה מעין זו היא די נדירה ולרוב מתוקנת במהרה דרך שימוש בגיבויים. עם זאת, בגלל הדומיננטיות של AWS בתחום שירותי הענן, לקוחות רבים יסבלו מהמצב, אם כי לא ברור אם משתמשים מחוץ לארצות הברית יושפעו גם ועד כמה.