סגור
גיימריסט הפניה חדשה גג עמוד דסקטופ

גיימריסט
"עשויות לעבור חמש שנים עד שפורטנייט יחזור לאפסטור"

אפל הודיעה כי לא תחדש את רישיון המפתחים של אפיק עד מיצוי ההליך המשפטי בין שתי החברות - שעשוי לארוך שנים, אומר מנכ"ל אפיק. בשבוע שעבר, אפל דחתה את הניסיון להחזיר את פורטנייט לאייפון בקוריאה הדרומית

פורטנייט כנראה לא יחזור אל האייפון בזמן הקרוב. אפל הודיעה זאת במכתב ששלחה לטים סוויני (Tim Sweeney), מנכ"ל אפיק גיימס (Epic Games), יצרנית המשחק. אפל הבהירה כי היא תדחה כל בקשה לחדש את רישיון המפתחים של אפיק - הדרוש להעלאת אפליקציות לחנות היישומונים - עד לסיום הסאגה המשפטית בין שתי החברות.
לדברי סוויני, "הליכים אלה עשויים לארוך עד כחמש שנים" ואף כינה את הצעד "החרמה" (Blacklisting). אולם בית המשפט בקליפורניה לא תמך בעמדה זו. בפסק הדין במשפט המתוקשר בין שתי החברות, הכריעה השופטת איבון גונזלס רוג'רס (Yvonne Gonzalez Rogers) כי אפל פעלה מתוקף זכותה כאשר הסירה את פורטנייט מחנות האפליקציות ומחקה את חשבון המפתחים של אפיק. מנכ"ל אפיק טוען כי אפל מתכחשת לעמדתה הקודמת, לפיה אפיק מוזמנת לשוב לאפסטור אם היא "תסכים לשחק לפי אותם כללים כמו כל אחד אחר".
בהצהרה מאת היועץ המשפטי של אפל נכתב, "אפיק הפרה חוזה ואמון במכוון בכך שהסתירה קוד (הטמעת מערכת תשלום צד-שלישי; עע"ש) מפני אפל. לפיכך ולפי שאר הצהרותיה מאז החלטת בית המשפט, בנוסף להתנהגות הדו-פרצופית של אפיק בעבר, החלטנו שלא להשיב את חשבון המפתחים של אפיק נכון לשעה זו".
כיום יש רק שתי דרכים לשחק בפורטנייט דרך האייפון: אם הורדתם את המשחק בעבר, ניתן לחפש אותו בהיסטוריית היישומונים באפסטור ולהוריד אותו מחדש. כמו כן, אם אתם חולקים חשבון משפחתי בחנות האפליקציות, ניתן להוריד את המשחק גם אם מישהו מבני המשפחה שלכם הוריד בעבר את המשחק. הבעיה בהורדת המשחק לאייפון, גרסת ה-iOS לא תתעדכן ועל כן, חלק מהפיצ'רים החדשים לא יהיו זמינים ולא ניתן יהיה לתקן באגים במשחק.
1 צפייה בגלריה
דמויות מתוך פורטנייט
דמויות מתוך פורטנייט
דמויות מתוך פורטנייט
(Epic)
זו אינה הפעם הראשונה בה חסמה אפל את ניסיונותיה של אפיק לשוב לחנות היישומונים לאחר הגשת פסק הדין. בשבוע שעבר, יצרנית האייפון דחתה את הבקשה של אפיק להשיב את חשבון המפתחים שלה בקוריאה הדרומית, שחוקקה חוק המחייב את אפל וגוגל לאפשר שימוש באמצעי תשלום חיצוניים באפליקציות. אפיק הסבירה בחשבון הטוויטר של פורטנייט מדוע הגישה את הבקשה: "אפיק מתכוונת להשיק מחדש את פורטנייט ב-iOS בקוריאה הדרומית, ולהציע את אמצעי התשלום של אפיק לצד זה של אפל, בהתאם לחוק הקוריאני החדש".
נדמה כי אפיק מנסה לרקוד על שתי חתונות: ביום שישי לפני כשבועיים, בעוד היא מנסה להשיב את פורטנייט אל האייפון, הודיעה החברה כי בכוונתה לערער על פסק הדין בתביעה נגד אפל. לפי התצהיר שהגישה, אפיק תערער על "פסק הדין וכל הצווים שהובילו או הפיקו את פסק הדין הזה" - כלומר, החברה מערערת גם על הצו האוסר על אפל לחסום קישורים לאמצעי תשלום חיצוניים, כנראה בתקווה להשיג פסק דין הנוטה יותר לטובתה.