סגור
גיימריסט הפניה חדשה גג עמוד דסקטופ

גיימריסט
אפיק ערערה על פסק הדין נגד אפל, המסרבת להחזיר את פורטנייט לאייפון

אפיק גיימס הגישה תביעות דומות נגד אפל גם באוסטרליה, באיחוד האירופי ובבריטניה. יצרנית האייפון סירבה לשחזר את חשבון המפתחים של אפיק בקוריאה הדרומית: "נעשה זאת - אם יסכימו לשחק לפי הכללים". מנכ"ל אפיק צייץ: "נילחם עד שיהיה חופש אמיתי לצרכנים ולמפתחי תוכנה"

אפיק גיימס (Epic Games), היצרנית של פורטנייט, מערערת על פסק הדין בתביעה שהגישה נגד אפל. ביום שישי, בית המשפט המחוזי בקליפורניה הכריע לטובת אפיק רק באחד מתוך עשרת הסעיפים עליהם תבעה החברה. הן ענקית הגיימינג והן אפל הודיעו מיד לאחר הגשת פסק הדין שהן יערערו עליו ואפיק אכן הגישה ביום ראשון בקשה רשמית לבית המשפט הפדרלי לערעורים.
לפי התצהיר שהגישה, אפיק מתכננת לערער על "פסק הדין וכל הצווים שהובילו או הפיקו את פסק הדין הזה" - כלומר, החברה מערערת גם על הצו האוסר על אפל לחסום קישורים לאמצעי תשלום חיצוניים, כנראה בתקווה להשיג פסק דין הנוטה יותר לטובתה. אפיק גם הגישה תביעות נגד יצרנית האייפון באוסטרליה, באיחוד האירופי ובבריטניה - אם כי רשות התחרות של הממלכה המאוחדת כבר דחתה תביעה זו.
ביום שבת, התייחס מנכ"ל אפיק, טים סוויני (Tim Sweeney) לפסק הדין: "היום: הפסדתי בתביעה, טיפסתי על הר, קראתי מאות מסמכים משפטיים, כתבתי כמה שורות קוד", צייץ בטוויטר. "נחוש כתמיד להילחם עד שיהיה חופש אמיתי לצרכנים ולמפתחי תוכנה, ותחרות הוגנת בכל פלטפורמת מובייל".
נראה כי גם אפל לא מעוניינת לבנות מחדש את היחסים עם אפיק. יצרנית האייפון דחתה את הבקשה של אפיק להשיב את חשבון המפתחים שלה בקוריאה הדרומית. זאת בשל חקיקה חדשה בפרלמנט של סיאול שתיכנס מחר (ד') לתוקף - המונעת מאפל להכריח מפתחי יישומונים להשתמש במערכת התשלום הייעודית שלה.
אפל מסרה כי "כפי שאמרנו לאורך כל הדרך, נברך את אפיק בחזרה לאפסטור אם הם יסכימו לשחק לפי אותם כללים כמו כל אחד אחר. אפיק הודתה כי הפרה חוזה ונכון לעכשיו, אין שום יסוד לגיטימי להשבת חשבון המפתחים שלהם". אפיק הסבירה בחשבון הטוויטר של פורטנייט מדוע הגישה את הבקשה: "אפיק מתכוונת להשיק מחדש את פורטנייט ב-iOS בקוריאה הדרומית, ולהציע את אמצעי התשלום של אפיק לצד זה של אפל, בהתאם לחוק הקוריאני החדש".