סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

מאמינה בנו: אינטל מינתה עשרה ישראלים לתפקידי סגן נשיא בחברה הגלובלית

בין המינויים החדשים: קרין אייבשץ-סגל ודניאל בן עטר לתפקיד Corporate Vice President. אינטל הפכה בכך לענקית הטכנולוגיה שבה מועסק הריכוז הגבוה ביותר של עובדים ישראלים בתפקידים בכירים

המהלכים האחרונים של אינטל לחיזוק מעמדה בתחום השבבים כוללים שינויים מבניים רבים. זה בא בידי ביטוי בין השאר בהרחבת ייצור השבבים ללקוחות חיצוניים, בהקמת שני מפעלי ייצור (Fab) נוספים באריזונה ובהתמקדות בתחומי הליבה. מנגד, נראה שהיא זונחת תחומים שבהם אין לה יתרון מהותי - למשל, על ידי הנפקת מובילאי. כעת מצטרף לשינוי הזה מהלך הכולל מינוי של כ-10 בכירים ישראלים לתפקידי סגן נשיא בחברה הגלובלית.
השינויים הללו דורשים הרחבה של קבוצות העבודה של אינטל וכך גם נדרשים מנהלים לאותן קבוצות. לחברה יש מאות משרות פתוחות שהיא תצטרך לאייש, בעיקר בתחומי החומרה והענן. אינטל מתכננת לחזק את יכולותיה בתחומים האלה וכעת מתברר שחלק ניכר מכוח האדם שיוביל אותם מגיע מישראל.
תנאי הסף למינויים מסוג זה הוא תרומה משמעותית לאינטל. סגני נשיאים מנהלים קבוצות של בין מאות לאלפי עובדים, כשהמינויים האחרונים הקפיצו את מספר סגני הנשיאים הישראלים בחברה ל-34. אינטל היא, כנראה, ענקית הטכנולוגיה שמעסיקה הכי הרבה ישראלים בעולם היום.
2 צפייה בגלריה
כנס מוסדיים קרין אייבשיץ סגל וידאו
כנס מוסדיים קרין אייבשיץ סגל וידאו
קרין אייבשיץ סגל. Corporate Vice President
(צילום: אוראל כהן)
במוקד המינויים החדשים נמצאים קרין אייבשיץ סגל, מנכ"לית מרכזי הפיתוח של אינטל ישראל, ודניאל בן עטר, מנכ"ל משותף של מפעלי הייצור של אינטל, שקודמו לדרגה הבכירה Corporate Vice President. מוקדם יותר השנה. שלומית וייס מונתה לסגנית נשיא בכירה (Senior VP) עם הצטרפותה מחדש לאינטל, וכעת, לראשונה אי פעם, שתי מנהלות ישראליות נמצאות בדרגות כה בכירות בחברה.
בנוסף להם, אורן כהן מונה לדרגת סגן נשיא (VP) בקבוצת הייצור של אינטל העולמית, איתי יוגב מונה לסגן נשיא (VP) בקבוצת ה-IT של אינטל, נעם אבני מונה לסגן נשיא (VP) בקבוצת תכנון ופיתוח שבבים, עמיר יצחקי מונה לסגן נשיא (VP) בקבוצת תכנון ופיתוח שבבים, תומר ששון מונה לסגן נשיא (VP) בקבוצת המחשוב האישי, ד"ר אדר קליר מונה ל-Intel Fellow (המקבילה הטכנולוגית לסגן נשיא) בקבוצת הייצור, יולי מנדלבלט מונה ל-Intel Fellow בקבוצת תכנון ופיתוח שבבים, ואיתמר לוין מונה ל-Intel Fellow בקבוצת תכנון ופיתוח שבבים.
2 צפייה בגלריה
שלומית וייס ווייס סגנית נשיא בכירה ומנכ"לית משותפת של קבוצת ההנדסה הגלובלית של אינטל  חדש
שלומית וייס ווייס סגנית נשיא בכירה ומנכ"לית משותפת של קבוצת ההנדסה הגלובלית של אינטל  חדש
שלומית וייס. Senior VP
(צילום: שלמה שהם)
המינויים החדשים מצטרפים לארבעה מינויים נוספים לדרגות VP שאינטל ביצעה במהלך שנת 2021 - מינוייהם של ערן סודק, נדב אורבך, צחי וייספלד ורידא מסארוה. כפי שניתן להתרשם, המינויים הם בעיקר לחטיבות העוסקות בטכנולוגיה - בין אם בייצור או בפיתוח. בנוסף, מעניין לראות את המינויים לתפקידי Fellow. בחברות אמריקאיות מדובר בחוקרים ובמהנדסים שתפקידם להכין את השטח לטכנולוגיות העתידיות של החברה. לרוב, הם אלה שמגישים את הפטנטים ואחראים לפיתוחים המתקדמים ביותר. ריכוז של ישראלים בתפקידים אלה קיים כנראה כיום רק באינטל - מה שמבטיח כי החברה צפויה להמשיך ולחזק את פעילותה בישראל.