סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
צביקי בן ישי מנכ"ל ומייסד לייטיקו Lightico
צביקי בן ישי, מנכ"ל ומייסד לייטיקו. גל רודף גל (צילום: סטודיו מליש 2018)

גל שני: לייטיקו פיטרה 20 עובדים נוספים

חברת הפינטק שפיתחה פלטפורמה לאינטראקציה עם לקוחות שלחה הביתה גם בגל הפיטורים הראשון 20 עובדים. בסך הכל פוטרו 40% מעובדי החברה מאז שהוקמה. המנכ"ל צביקי בן ישי: "המצב לא משתפר או מתאושש, ואנחנו חייבים להגיע למסלול של רווחיות"

חברת הפינטק לייטיקו (Lightico), המפתחת מערכות דיגיטליות לאינטראקציה עם לקוחות פרטיים, פיטרה 20 עובדים, שהם 25% מעובדיה בגל פיטורים שני. גם בגל הראשון שבוצע ב-2021 פיטרה החברה 20 עובדים.
לייטיקו נוסדה על ידי מנכ"ל החברה צביקי בן ישי, סמנכ"ל התפעול והכספים עומרי בראון וסמנכ"ל הטכנולוגיה ג'סטון ג'וש, שפיתחו פלטפורמה דיגיטלית שנועדה לסייע באינטראקציה של עסקים עם לקוחות. בסבב הגיוס האחרון שלה, שנערך ב-2202, החברה גייסה 13 מיליון דולר בהובלת קרן Oxx ובהשתתפות Capital One Ventures ו-Harmony Partners. סך ההון שגייסה החברה מגיע ל-27 מיליון דולר.
בשיחה עם "כלכליסט" אומר המנכ"ל בן ישי: "היינו הראשונים לפטר ב-2021, וכעת אנחנו רואים שהמצב לא משתפר או מתאושש, ואנחנו חייבים להגיע למסלול של רווחיות כדי שברגע שהשוק יחזור לעצמו נוכל לגייס כספים ועובדים כדי להאיץ את הצמיחה. בתחום שלנו לא מרגישים פגיעה עסקית, אבל כדי לצמוח כמו כל חברת SaaS צריך 'לשרוף' מזומנים, וזה לא אחראי להמשיך באותו קצב בתנאי השוק הנוכחיים. נפרדנו מאנשים מדהימים, אבל זה השוק".