סגור
גיימריסט הפניה חדשה גג עמוד דסקטופ

Epic Games הודיעה על השלמת גיוס של מיליארד דולר

200 מיליון דולר מתוך הגיוס הושקעו על ידי חברת סוני, שכונתה על ידי המנכ"ל טים סוויני "שותפה אסטרטגית". השווי המוערך של של יצרנית פורטנייט וסביבת פיתוח המשחקים הפופולרית אנריל נאמד כעת ב-28.7 מיליארד דולר - עלייה של כמעט 11.5 מיליארד מהסבב הקודם, שהושלם בסך הכל לפני שמונה חודשים

חברת Epic Games, יצרנית פורטנייט, הודיעה על השלמת גיוס הון בסך מיליארד דולר, מה שמביא את השווי המוערך שלה, לפי ההצהרה שפרסמה היום באתר שלה, לכ-28.7 מיליארד דולר. 200 מיליון דולר מתוך הגיוס הנוכחי הגיעו מחברת סוני, במה שאפיק גיימס כינו "השקעה אסטרטגית המרחיבה את היחסים הקרובים בין שתי החברות". טים סוויני, המנכ"ל והמייסד של אפיק, דמות ווקאלית ובולטת בתעשיית הגיימינג, נותר כבעל השליטה בחברה. יתר הכסף הגיע ממגוון משקיעים וקרנות הון.
הערכת השווי של אפיק גיימס ב-28.7 מיליארד דולר מהווה זינוק משמעותי מאז סבב הגיוס המשמעותי הקודם, שנערך באוגוסט שעבר. אז, החברה גייסה כ-1.7 מיליארד דולר ושוויה הוערך ב-17.3 מיליארד דולר. בסוף השבוע דווח כי אפיק מפסידה מאות מיליונים בשנה מעלויות התפעול של חנות המשחקים הדיגיטלית שלה, שם היא מנסה לנגוס בנתח השוק של Steam הדומיננטית באמצעות מהלכים יקרים כמו עסקאות בלעדיות עם מפתחות משחקים וחלוקת משחקים חינמיים מדי שבוע. כעת עוד יותר ברור שלא יהיה לה קושי רב לממן גם את הקרב הזה (בנוסף למאבק המשפטי החריף שהיא מנהלת מול אפל).
2 צפייה בגלריה
טים סוויני  Sweeney מנכ"ל אפיק גיימס Epic גיימינג
טים סוויני  Sweeney מנכ"ל אפיק גיימס Epic גיימינג
עדיין הבוס. טים סוויני, מנכ"ל ובעל השליטה ב-Epic Games
(צילום: רויטרס)
סוויני, מנכ"ל ובעל השליטה בחברה הודה למשקיעים והדגיש את המחויבות של אפיק ל"חזון המטאוורס", כאשר הכוונה במקרה זה היא לאסטרטגיית התוכן המקיפה של אפיק במשחק הגדולים שלה: בראש ובראשונה, בתחומי מותג הבית פורטנייט, אך גם במשחקים Rocket League ו-Fall Guys. כיום בפועל מדובר בעיקר בגלריית דמויות מתחלפות – ממגוון רחב של מותגים, הן בתחום הגיימינג והן בתחום הטלוויזיה, הקולנוע והקומיקס, אך גם לחוויות סושיאל והתכנסויות וירטואליות שונות. סוויני גם התייחס לשותפות עם סוני והזכיר את המחויבות ההדדית של השתיים לפיתוח טכנולוגיות מתקדמות ביחד, מה שיתכן ומתייחס לסביבת פיתוח המשחקים הפופולרית של אפיק, Unreal Engine, בו פותחו ועדיין מפותחים מספר כותרים בלעדיים של הפלייסטיישן 4 ו-5, כגון Days Gone ו-Returnal, שיצא בהמשך השנה.
2 צפייה בגלריה
גוסט אוף טושימה גיימינג פלייסטיישן 5
גוסט אוף טושימה גיימינג פלייסטיישן 5
יגיע גם הוא לפורטנייט? ג'ין, גיבור המשחק של סוני Ghost of Tsushima
(מתוך Ghost of Tsushima)
השותפות בין אפיק וסוני הביאה בחודשים האחרונים לשדה הקרב של פורטנייט דמויות מוכרות מהכותרים הבלעדיים שלה לפלייסטיישן כגון קרייטוס, גיבור סדרת God of War והחל מהיום גם אלוי, גיבורת המשחק Horizon Zero Dawn. לצידם הופיעו בתקופה האחרונה באותו המטאוורס גיבורי סדרת מלחמת הכוכבים וכן דמויות מהיקום של מארוול – שני מותגי-על הנמצאים בבעלותה של דיסני.
ההבלטה של סוני כשותפה אסטרטגית של אפיק מסקרנת במיוחד, בוודאי אם תוביל לצעדים יותר מרחיקי לכת מאשר הופעתם של קרייטוס ואלוי בפורטנייט. עסקה בלעדית להפצת הכותרים הייעודיים של סוני עבור הפלייסטיישן, למשל, יכולה למשוך צרכנים רבים נוספים לחנות הדיגיטלית של אפיק ולהעניק לה יתרון תחרותי נוסף.