סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

מייסד ומנכ"ל טיקטוק ז'אנג יימינג פורש: "מתעניין בדברים אחרים"

יימינג ייסד את בייטדאנס, הבעלים הסינית של אפליקציית הסרטונים הפופולרית. לדבריו, תהיה לו השפעה גדולה יותר על היוזמות ארוכות הטווח של בייטדאנס מחוץ לתפקיד המנכ"ל, בתפקיד מפתח אחר. "האמת היא שחסרים לי חלק מהכישורים שיוצרים מנהל אידאלי. אני מתעניין יותר בניתוח הארגון ובעקרונות השוק"

ז'אנג יימינג (Zhang Yiming), המייסד של בייטדאנס הבעלים הסינית של טיקטוק, הודיע במזכר לעובדים כי בכוונתו לפרוש מתפקידו כמנכ"ל ענקית הטכנולוגיה, כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס. מהחברה מסרו כי הוא יוחלף בתפקיד על ידי מנהל משאבי אנוש ליאנג רובו.

זהו השינוי הגדול ביותר בצמרת החברה מאז הושקה ב-2012. בייטדאנס הפכה מאז לכוח דומיננטי בשוק המדיה החברתית בסין והפכה את טיקטוק – אפליקציית סרטונים קצרים הפופולרית בקרב בני נוער – לסנסציה עולמית. לפי הודעת החברה, ז'אנג יעבור לעמדה "אסטרטגית מרכזית" עד סוף השנה.
2 צפייה בגלריה
טיקטוק טיק טוק TikTok בייטדאנס ByteDance
טיקטוק טיק טוק TikTok בייטדאנס ByteDance
טיקטוק
(צילום: רויטרס)
במזכר ציין ז'אנג כי מחליפו ליאנג היה "שותף יקר מפז" בקידום הטכנולוגיה של החברה ובגיוס וניהול העובדים. עוד הוסיף כי ימשיך ויעבוד בצמידות לליאנג בששת החודשים הבאים כדי להבטיח מעבר חלק.
לא מתעניין ב"ניהול ממשי של אנשים"
לפי ז'אנג, לאחר מספר חודשים של התלבטויות ודיונים הוא הגיע למסקנה שתהיה לו השפעה גדולה יותר על היוזמות ארוכות הטווח של בייטדאנס אם יעזוב את תפקיד המנכ"ל. "האמת היא שחסרים לי חלק מהכישורים שיוצרים מנהל אידאלי. אני מתעניין יותר בניתוח הארגון, בעקרונות השוק ובמינוף התיאוריות הללו כדי לצמצם יותר את העבודות הניהוליות, ולא בניהול ממשי של אנשים", כתב ז'אנג במזכר.
"בדומה לכך אני לא חברותי במיוחד, ומעדיף פעילויות שעושים לבד, כמו שיטוט באינטרנט, קריאה, הקשבה למוזיקה וחשיבה על מה אפשרי", הוסיף.
2 צפייה בגלריה
ז'אנג יימינג Zhang Yiming מייסד ומנכ"ל בייטדנס טיקטוק טיק טוק
ז'אנג יימינג Zhang Yiming מייסד ומנכ"ל בייטדנס טיקטוק טיק טוק
ז'אנג יימינג, מייסד ומנכ"ל בייטדאנס, החברה-האם של טיקטוק
(בלומברג)
החלטתו של ז'אנג לפרוש מגיעה פחות מחודש לאחר שבחברה מינו את סמנכ"ל הכספים שאוזי צ'ו למנכ"ל טיקטוק. האפליקציה הפופולרית נקלעה בשנה שעברה לסערה לאחר שנשיא ארצות הברית באותה תקופה דונלד טראמפ ניסה לחייב את בייטדאנס למכור את פעילות טיקטוק בארצות הברית בשל חשש מפגיעה בביטחון הלאומי.
בייטדאנס מעסיקה מעל 100 אלף עובדים ברחבי העולם. היא תכננה לצאת בהנפקה ציבורית ראשונה (IPO) מוקדם יותר השנה, אך באפריל הודיעה על הקפאת התוכניות.