סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

חברת Forter גייסה 300 מיליון דולר - לפי שווי של 3 מיליארד דולר

לחברה, שעוסקת במניעת הונאות בסחר אלקטרוני, יש למעלה ממיליארד צרכנים ברחבי העולם. לפני כחצי שנה היא גייסה 125 מיליון דולר. לירון דמרי, ממייסדי החברה: "פורטר ערוכה להנפיק כבר בחודשים הקרובים"


חברת פורטר (Forter), העוסקת במניעת הונאות בסחר אלקטרוני, גייסה 300 מיליון דולרים בסבב F, לפי שווי של 3 מיליארד דולר. לפני כחצי שנה גייסה החברה 125 מיליון דולר, אז לפי שווי של כ-1.3 מיליארד דולר.
הפלטפורמה המשולבת למניעת הונאה של פורטר מגנה על למעלה ממיליארד צרכנים ברחבי העולם מהונאות כרטיסי אשראי, מגניבות זהות, מהשתלטות על חשבונות ועוד.
את הגיוס הנוכחי הובילה קרן ההשקעות טייגר גלובל (Tiger Global Management), ובהשתתפות Third Point Ventures ו-Adage Capital Management . בנוסף לכך השתתפו בסבב הזה גם המשקיעים הקיימים, ובהם Bessemer Venture Partners, Sequoia Capital, March Capital, Scale Venture Partners ו-Salesforce Ventures.
1 צפייה בגלריה
מיכאל רייטבלט לירון דמרי חברת פורטר Forter
מיכאל רייטבלט לירון דמרי חברת פורטר Forter
שניים ממייסדי פורטר. מימין: מיכאל רייטבלט (מנכ"ל) ולירון דמרי
(צילום: אבי ראול)
קרן ההשקעות טייגר גלובל ידועה כאחת הקרנות הפעילות כיום בהשקעות בעלות נפח גבוה, ומזכירה באסטרטגיית ההשקעות שלה את הקרן הראשונה של סופטבנק. הקרן משקיעה סכומים עצומים עם בדיקת נאותות מאוד מהירה, ולרוב משקיעה סכומים שמקנים לה נתח נכבד בחברה. טייגר גלובל השקיעה בין היתר גם ברדיס לאבס, סנטינל וואן וביג איידי.
לירון דמרי, ממייסדי פורטר, אמר ל"כלכליסט": "הסיבוב התחיל עם טייגר גלובל, שהסתערה על התחום שלנו ובדקה מי החברה שתוביל אותו לדעתה. טייגר בדקה את כולם והחליטה שאנחנו החברה המובילה בתחום. גיוס לא היה בתוכניות שלנו כיום, אבל זו היתה הזדמנות מצוינת שיכולים לבחור תזמון של הנפקה אפשרית בעתיד, ולא מחייב כלום בטווח המידי בלי להיות תלויים בגאות ושפל, ויש לנו כסף זמין לעשות דברים הרבה יותר גדולים. אנחנו נכפיל את מספר העובדים בישראל מ-200 ל-400. המאבק על העובד הישראלי הוא קשה מאוד, יוצר מחסור ודורש התגייסות".
פורטר הוקמה ב-2013 על ידי מיכאל רייטבלט, לירון דמרי ואלון שמש. היא מעסיקה 300 עובדים, מהם 200 בישראל והיתר ברחבי העולם. לדברי דמרי, "אנחנו חברה אוטומטית לחלוטין, כל מה שעושה סחר ב-250 מיליארד דולר הוא אוטומטי. אין לנו אנשים שמתעסקים בכך אלא רק בשדרוג המערכת האוטומטית ולכן מעסיקים פחות עובדים. אנחנו יודעים לחבר אנשים לעולם שלנו גם אם הם לא באו מעולם ההייטק. העובדה שאנחנו יכולים לגדול לאין-סוף הופכת אותנו חסונים בפני טעויות.
"מבחינתנו זו חזרה גנרלית לקראת הנפקה. החברה ערוכה להנפיק כבר בחודשים הקרובים. אנחנו בתהליך של בניית הארגון שלא מסתכל על יוניקורן כיעד, אלא חברה של מיליארדים רבים שיש לה עתיד בהיר.
"אנחנו נמצאים היום בעידן של הרב-ערוציות. אנשים מזמינים ברשת הכל, אבל גם אוספים מהחנויות וקונים באפליקציה אפילו בתוך החנות. העידן הזה של הרב-ערוציות הקדים את עצמו בשנים רבות והוא כאן להישאר".
מגנה על יותר ממיליארד צרכנים
מהחברה נמסר שבשנה האחרונה פורטר הכפילה את רשת הנתונים הגלובלית שלה והיא מגנה על יותר ממיליארד צרכנים, שמבצעים עסקאות בסכומים של יותר מ-250 מיליארד דולר בכל העולם (בגיוס הקודם נפח העסקאות עמד על 200 מיליארד דולר). החברה גם גייסה לקוחות גלובליים כמו PrimeTrust, ASOS, Farfetch ו-Shein. לקוחות נוספים של החברה כוללים את Sephora, Nordstrom, The Home Depot, Priceline, Kiwi, Ray-Ban, Ralph Lauren, Calvin Klein, וחברות הטכנולוגיה המובילות כגון Fiverr, Global-e ,HoneyBook הישראליות, Instacart ועוד
"קבענו סטנדרט חדש לאמון בעולמות המסחר המקוון", אומר מיכאל רייטבלט, מנכ"ל ומייסד שותף של פורטר. "פורטר מאגדת יחדיו סוחרים, בנקים ושירותי סליקה, שביחד משפרים באופן דרמטי את אחוזי אישור העסקאות, מצמצמים לכמעט אפס דחיית עסקאות באופן שגוי, ומספקים לצרכנים חוויית קנייה נוחה, טובה ומאובטחת".
"פורטר מובילה בביצועים ובהיקפים"
פורטר החלה לשתף פעולה עם Capital One, וביחד החברות השיקו מערכת המאפשרת לסוחרים לאשר יותר לקוחות ולדחות פחות עסקאות באופן שגוי על ידי שיתוף התובנות והמידע שיש להם לגבי עסקאות ישירות מול הבנקים.
פורטר השיקה גם את פלטפורמת מניעת הונאה לחברות סליקה ותשלומים, וחתמה על עסקאות עם FreedomPay, Nuvei ולאחרונה Flutterwave.
"בעוד קצב הטרנספורמציה הדיגיטלית בארגונים וחברות גובר באופן חסר תקדים, והתחרות העזה ביצירת חוויית המשתמש החלקה ביותר רק מתעצמת, הרי היכולת למנוע הונאות מקוונות בצורה חכמה ומתקדמת ממלאת תפקיד קריטי יותר ויותר בצמיחת ההכנסות ממסחר אלקטרוני", אמר ג'ון קרטיוס, שותף ב- Tiger Global Management. "לאחר ששוחחנו עם עשרות לקוחות העושים שימוש במגוון הפתרונות הקיימים כיום בתחום מניעת ההונאות, היה לנו ברור מאוד כי פורטר היא המובילה המובהקת בקטגוריה הן בביצועים והן בהיקפים".