$
השקעות ומימון

מקרית שמונה ועד אילת: "תושבי חוץ ועולים חדשים מתנפלים על פרויקטים בישראל"

כשברחבי העולם הקורונה משתוללת, ממהרים תושבי חוץ ועולים חדשים להבטיח לעצמם נכס בארץ הקודש. מנכ"ל פרנצ'י נדל"ן מרצ'לו אינצ'ליני, הנמצא בקשר שוטף עם הקהילות היהודיות מעבר לים: "בחודשיים האחרונים כבר נרכשו מאות דירות בפרויקטים"

רונן ניב 09:1826.04.21

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

 

בזמן שבאירופה ובארצות הברית נגיף הקורונה ממשיך לייצר כאוס, ומחייב מדינות רבות בסגרים ובהחמרת ההגבלות - בישראל חוזרים החיים לשגרה מבורכת. על רקע מבצע החיסונים המוצלח, שב המשק לפעילות מלאה ובשדה התעופה בן גוריון גדל והולך מספר הטיסות הנכנסות - ועליהן תושבי חוץ ועולים חדשים, העושים את הדרך לישראל ולדירה החדשה שרכשו בחודשים האחרונים.

 

זרז משמעותי להתעוררות השוק סיפק שר האוצר ישראל כ"ץ, שהחליט בקיץ שעבר על הפחתת מס הרכישה מ-8% ל-5% - מהלך שמתורגם לביקוש גובר לנכסים. סיבה נוספת, שמייצרת בקרב יהודי התפוצות רצון עז להגיע לישראל, טמונה באנטישמיות שחוזרת כעת בחסות המגפה בגרסה עדכנית – "אנטישמיות הקורונה" – צורה חדשה לרדיפה ישנה, המתייגת את היהודים כ-"מפיצי מחלות".

 

כשזה מצב העניינים, אין זה מפתיע כי העיתון וול-סטריט ג'ורנל דיווח לאחרונה על עלייה בביקושים לדירות בישראל, ובכתבה מיוחדת שהקדיש לנושא צוין כי בשנה החולפת חל זינוק של 126% בבקשות לרילוקיישן מצד יהודים המתגוררים בארצות הברית.

 

מנכ"ל פרנצ'י נדל"ן, מרצ'לו אינצ'ליני. היכרות מעמיקה עם שוק הנדל"ן הישראלי והשחקנים הפועלים בו מנכ"ל פרנצ'י נדל"ן, מרצ'לו אינצ'ליני. היכרות מעמיקה עם שוק הנדל"ן הישראלי והשחקנים הפועלים בו

 

היהודים באים

"כמי שנמצא באינטראקציה קבועה עם הקהילות היהודיות מעבר לים, אני יכול לומר שהביקוש לנכסים בישראל הוא אדיר, מדובר בהתנפלות של ממש. השלוחות שלנו בתל אביב, ארה"ב ואירופה עובדות סביב השעון, ובחודשיים האחרונים כבר נרכשו מאות דירות בפרויקטים בישראל", מתאר מרצ'לו אינצ'ליני, המנכ"ל והבעלים של חברת פרנצ'י נדל"ן (Franchi Real Estate) – המתמחה בשיווק פרויקטים למגורים, בתים ודירות יד שנייה לתושבי חוץ ועולים חדשים. לדבריו, "לאנשים נמאס לחיות בחרדה. הם רואים מה קורה במדינות האם שלהם לעומת מה שקורה בארץ, ומגיעים למסקנה ברורה. כשענף התעופה יחזור לשגרה, ינחתו בישראל עשרות אלפי יהודים".

 

"ההגעה לארץ היא במסות גדולות", מעדכן אינצ'ליני. "משפחות בהרכב מלא – מהסבא והסבתא ועד לנכדים, ואפילו לנינים. לא פעם מצטרפים גם השכנים והחברים הקרובים. הדרישה המופרשת היא להתגורר זה לצד זה, באותם הבניינים או הפרויקטים. הביקוש הוא גם לפרויקטים חדשים, גם לנכסים יד שנייה, וגם לדירות במיזמי התחדשות עירונית. התמהיל מגוון - מדירות קטנות בכמיליון שקל ועד דירות גן ופנטהאוזים מפוארים גם ב-30 מיליון שקל ומעלה. המומחיות שלנו היא להתאים לכל משפחה נכס לפי הצרכים שלה ובהתאם לתקציבה".

 

תל אביב. "הביקוש הוא לפרויקטים חדשים, נכסים יד שנייה, ודירות במיזמי התחדשות עירונית" תל אביב. "הביקוש הוא לפרויקטים חדשים, נכסים יד שנייה, ודירות במיזמי התחדשות עירונית" צילום: SHUTTERSTOCK

 

הישראלים חוזרים

לצד הזיקה שמגלים תושבי חוץ ועולים חדשים לנכסים בישראל, גם האוכלוסייה המקומית הפגינה בשנה האחרונה פעילות מרשימה בשוק הנדל"ן למגורים. לפי הלמ"ס, בין ספטמבר 2020 לפברואר 2021 – נמכרו בממוצע כ-3,800 דירות חדשות בחודש - שיעור העולה ב-35% על הממוצע של השנים האחרונות.

 

"הישראלים הפסיקו לשבת על הגדר", מנתח אינצ'ליני. "החשש מזינוק במחירי הדיור מוביל אותם להחלטה לקנות דירה כאן ועכשיו. הדברים מקבלים משנה תוקף כשמביאים בחשבון שהיציע המגורים הקיים רחוק מלענות על הדרישה. אנחנו מזהים את הרצון בקרב ישראלים לרכוש נכס וערוכים לתת להם מענה".

 

אילת על הכוונת

בראש רשימת הערים המבוקשות, מספרים בפרנצ'י נדל"ן, ניצבת תל אביב, ולצידה ערי גוש דן והשרון, כשההתעניינות היא גם בנכסים במעגלים מרוחקים יותר בצפון ובדרום. "יעד שזוכה בשבועות האחרונים לפופולריות גדולה הוא אילת", מדגיש אינצ'ליני. "משפחות רבות מחפשות לעצמן דירות נופש שם. עכשיו כשהעיר קמה מהתרדמת הקורונה, תושבי החוץ והעולים החדשים קופצים על ההזדמנות".

 

אילת. "זוכה לפופולריות גדולה בקרב משפחות מעבר לים" אילת. "זוכה לפופולריות גדולה בקרב משפחות מעבר לים" צילום: Boris Izmaylov/unsplash

 

תהליך של רכישת נכס למגורים, יכול להיות מתיש, סבוך ומפרך, במיוחד כאשר מדובר גם על מעבר למדינה חדשה. כאן לניסיון הרב של אינצ'ליני בשיווק פרויקטים למגורים, והיכרותו עם שוק הנדל"ן הישראלי והשחקנים הפועלים בו, יש חשיבות מכרעת – מה שהופך את פרנצ'י נדל"ן לכתובת עבור יזמים וקבלנים מקומיים.

 

"אנחנו יודעים לבצע את החיבור המתאים", מפרט אינצ'ליני. "אנחנו מלווים את תושבי החוץ והעוליםהחדשים לכל אורך התהליך, ממש עד חתימת החוזה והכניסה לבית החדש. זה כולל בין היתר עריכת סיורים וירטואליים בנכסים פוטנציאליים, מפגשים עם החברות היזמיות וכל אנשי המקצוע, וסיוע בטיפול בביורוקרטיה הרלוונטית. היעד שלנו הוא להגשים לכל אותן משפחות את חלום הדירה".

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן>>

 

פאנל התחדשות עירונית בחולון
"תקווה למשפחות הוותיקות": מוטי ששון ועו"ד יוסי אומיד על מהפכת ההתחדשות בחולון
ראיון עם דליה עסיס שמאית המקרקעין ומתכננת הערים
דליה עסיס: "גביית היטל השבחה בסמיכות לרכבת הקלה – ענישה כפולה של בעלי הנכסים"
עוד בזירת הנדל"ן