$
נדל"ן מסחרי
האדר מובייל זירת הנדל"ן מעודכן

קבוצת הרציג נדל"ן מצטרפת לפארקטק: תקים מגדל משרדים ומסחר בן 40 קומות

הרציג נדל"ן התקשרה בעסקת קומבינציה עם בעלי קרקע פרטית לבניית מגדל בן 40 קומות - היקף ההשקעה הצפוי: כ-200 מיליון שקל. הפרויקט מצטרף למיזמים בענפי המשרדים והתחדשות העירונית שמקדמת הקבוצה בפתח תקוה

רונן ניב 09:1321.04.21

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

 

חזונו של ראש עיריית פתח תקוה רמי גרינברג להפוך את אם המושבות למטרופולין המוביל בישראל ולעיר החמישית בגודלה משתקף היטב בתנופת הפיתוח העוברת על העיר ומושכת אליה גופי הנדל"ן בפרופיל גבוה.

 

מי שידעה לזהות את הפוטנציאל שמציעה העיר הצומחת – שמספר תושביה צפוי למנות עד סוף העשור 400-350 אלף תושבים (זאת לעומת כ-270 אלף כיום) – היא קבוצת הרציג נדל"ן, שמרחיבה את פעילותה בפתח תקוה, עם פרויקט נוסף בענף הנדל"ן למשרדים.

הקבוצה התקשרה בעסקת קומבינציה עם בעלי קרקע פרטית במגרש באזור התעשייה פארקטק (לשעבר קרית אריה) במערב פתח תקוה – להקמת מגדל מסחר ומשרדים בן 40 קומות. המגרש הנמצא במתחם ברחוב אימבר ומשתרע על פני שטח של כ-3 דונם, יציע כ-30,000 מ"ר משרדים בתמהיל גדלים מגוון, וישלב מסחר ותעסוקה. היקף ההשקעה הצפוי בפרויקט כ-200 מיליון שקל. 

פארקטק. "גם בהיבט של מגורים, וגם בהיבט של מרכזי תעסוקה ועסקים - פתח תקוה חזק על המפה" פארקטק. "גם בהיבט של מגורים, וגם בהיבט של מרכזי תעסוקה ועסקים - פתח תקוה חזק על המפה" צילום: דוברות עיריית פתח תקוה

 

היזם יהודה הרציג, העומד בראש קבוצת הרציג נדל"ן, מתייחס לעסקה ומציין: "ענף הנדל"ן למשרדים בישראל ממשיך להתפתח, על רקע מה שנראה כסיומו המתקרב של משבר הקורונה. אם בשנה החולפת עתידו של הענף היה לוט בערפל והיו חששות מצד משקיעים פרטיים וחברות להיכנס אליו, הרי שהיום כשמרבית אזרחי ישראל מחוסנים, שוק העובדה מתאושש והמשק חוזר לחיים במהירות יחסית - גם ענף המשרדים עולה מחדש על המסלול ועתידו נראה יציב. אני מעריך, בזהירות הנדרשת כמובן, כי ידרשו עוד ועוד שטחים של משרדים במהלך השנים הקרובות".

 

"המגדל יוקם בתכנון קפדני ובלתי מתפשר, ייהנה מעיצוב ייחודי וממפרט עשיר ויוקרתי ברף הגבוה ביותר", מוסיף הרציג. "המגדל הזה יהווה סמל למגדלי משרדים מודרניים ועדכניים. הפרויקט שלנו יספק מענה לקהל רחב – מחברות גדולות ועד בעלי מקצועות חופשיים כמו רופאים, אדריכלים, רואי חשבון ועורכי דין. לכל אחד נדע להתאים את המשרד המתאים לצרכיו".

 

על הסיבות שהביאו את הקבוצה להצטרף לפארקטק, מרחיב הרציג: "למיקום האסטרטגי יש אפקט משמעותי. הצמידות לצירי תחבורה ראשיים ולתחנת קרית אריה של רכבת ישראל, כאשר בשנים הקרובות עתידים גם הרכבת הקלה והמטרו לעבור כאן – מהווים יתרון מהותי למגדל משרדים, שינקז אליו עובדים מפתח תקוה עצמה ומהאזור, כמו גם מהמעגלים המרוחקים יותר".

 

פארקטק, הוא שמו החדש של אזור התעשייה הוותיק בקרית אריה, שעבר בשנה האחרונה מיתוג מחדש ונחשב לאחד ממוקדי התעסוקה והעסקים המובילים בגוש דן. פארקטק מאכלס כיום שורה של חברות ענק דוגמת אינטל, סייברארק, פייבר ו-IBM.

 

יהודה הרציג, המנכ"ל והבעלים של קבוצת הרציג נדל"ן. "בשנים הקרובות ידרשו עוד ועוד שטחי משרדים" יהודה הרציג, המנכ"ל והבעלים של קבוצת הרציג נדל"ן. "בשנים הקרובות ידרשו עוד ועוד שטחי משרדים"

 

"פתח תקוה עוברת מהפכה"

קבוצת הרציג נדל"ן מתמחה בייזום וביצוע פרויקטים בנדל"ן מאז 1978, ומציגה רזומה מרשים הכולל הקמת אלפי יחידות דיור ועשרות מוסדות ומבנים ציבוריים בכל רחבי הארץ. עבור הקבוצה לא מדובר כאמור בפרויקט ראשון בפתח תקוה, כשבאזור התעשייה רמת סיב במערב העיר מקדמת החברה תחת זרוע הנכסים המניבים שלה את פרויקט הסיבים. במסגרת התוכנית יוכפל הבניין הקיים, יחודש וישודרג. המיזם נמצא כעת בסגירת קצוות אחרונים לקראת הנפקת היתר הבנייה.

 

החברה שותפה גם למאמץ לחידוש וריענון מרכז העיר הוותיק של פתח תקוה, ומקדמת פרויקטים בכמה מתחמים באזור - ובהיקף של מאות יחידות דיור בכל מתחם - באמצעות זרוע ההתחדשות העירונית של הקבוצה. היעד: החלפת המבנים הישנים והרעועים שהוקמו לפני עשרות שנים בבניינים חדישים ומודרניים, ובסטנדרט מגורים התואם את המאה ה-21.

 

"פתח תקוה עומדת בפני קפיצת מדרגה", קובע הרציג. "בזכות עשייה נרחבת בשטח ועם התוכניות השאפתניות לעתיד, ממצבת את עצמה פתח תקוה כאחת הערים המבוקשות בישראל. אין בכלל ספק, גם בהיבט של מגורים, וגם בהיבט של מרכזי מסחר, תעסוקה ועסקים - פתח תקוה חזק על המפה".

 

לתחושות האופטימיות באשר לעתידה של פתח תקוה, שותף גם ראש העיר גרינברג, שבראיון ל"כלכליסט", הצהיר לאחרונה כי "פתח תקוה עוברת מהפכה. התב"עות החדשות שאנחנו מקדמים לאזורי התעסוקה והעסקים – בהם פארקטק, סגולה ורמת סיב; שדרוג תשתיות התחבורה, לרבות תחילת הפעילות של הקו האדום של הרכבת הקלה ושני קווי המטרו שנראים באופק – כל אלה יקפיצו את העיר שלנו קדימה".

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן>>

 

 

פאנל התחדשות עירונית בחולון
"תקווה למשפחות הוותיקות": מוטי ששון ועו"ד יוסי אומיד על מהפכת ההתחדשות בחולון
ראיון עם דליה עסיס שמאית המקרקעין ומתכננת הערים
דליה עסיס: "גביית היטל השבחה בסמיכות לרכבת הקלה – ענישה כפולה של בעלי הנכסים"
עוד בזירת הנדל"ן