$
בארץ

כ-250 עובדי בתי החולים הממשלתיים עזבו את הקורונה - והתנדבו לנקות את החופים מזפת

את ה"הפוגה" הקצרה מהמאבק בקורונה והמעבר לחופי ישראל ארגנה חטיבת בתי החולים הממשלתיים של משרד הבריאות. מאות העובדים פוזרו בחופי עתלית, השרון, פולג והבונים, קיבלו חולצות עם הסלוגן "מצילים חיים, מצילים את הסביבה" והצטיידו בציוד מגן. גורמים בתוך המשרד סיפרו כי ההיענות לפעילות היתה גבוהה מהצפוי

אדריאן פילוט 11:4525.02.21

כ-250 מעובדי הצוות הרפואי והאדמיניסטרטיבי של 25 בתי החולים הממשלתיים (כלליים, גריאטריים ופסיכיאטריים), עזבו את בתי החולים לכמה שעות והצטרפו למתנדבים בניקיון החופים שנפגעו מזפת, באסון האקולוגי שהתרחש בשבוע האחרון.

 

 

את ה"הפוגה" מהקורונה והמעבר לחופי ישראל ארגנה חטיבת בתי החולים הממשלתיים של משרד הבריאות, האחראית על ניהול ההון האנושי בבתי החולים - המונה כמחצית מעובדי שירות המדינה (כ-45 אלף עובדים).

 

זיהום החופים בזפת זיהום החופים בזפת צילום: מפקחי היחידה הימית, המשרד להגנת הסביבה

 

מאות העובדים פוזרו בחופי עתלית, השרון, פולג והבונים, קיבלו חולצות עם הסלוגן "מצילים חיים, מצילים את הסביבה" והצטיידו בציוד מגן. גורמים בתוך המשרד סיפרו כי ההיענות לפעילות היתה גבוהה מהצפוי, והודו שאחרי שנה כל כך עמוסה ולחוצה - וחודשיים בהם חל זינוק בתמותה שפגע מאוד בצוותים - עצם היציאה מכותלי בתי חולים מהווה הפוגה של ממש.
x