$
חדשות נדל"ן

אושר פרויקט הפינוי בינוי הגדול ביותר בשכונת נווה שרת בתל אביב

התוכנית שתבצע חברת שיכון ובינוי, כוללת הריסת 451 דירות ישנות ברחובות אח"י דקר, בית אל ודבורה הנביאה, והקמת 1,159 דירות חדשות ב-13 בניינים. התוכנית אושרה לאחר שההתנגדויות לה נדחו, בהן של מהנדס עיריית ת"א שהתנגד להקמת חדרי כושר בפרויקט בטענה שתייקר את התחזוקה במבנים

שלומית צור 13:3608.02.21

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב, בראשות אדר' דניאלה פוסק, החליטה לדחות את ההתנגדויות ולאשר את תוכנית הפינוי בינוי הגדולה ביותר בשכונת נווה שרת בתל אביב. התוכנית חלה על שטח בן 45 דונם בחלקה המערבי של השכונה, ברחובות אח"י דקר, בית אל ודבורה הנביאה.

 

 

 

במסגרת התוכנית שיזמו עיריית תל אביב, חברת שיכון ובינוי בשליטת נתי סיידוף וחברת ב.פ שבבעלות אורן שמני, ייהרסו 22 בניינים ישנים הכוללים 451 דירות, ויוקמו במקומן 1,159 דירות חדשות בבניינים בני 11-29 קומות. 232 מהדירות יהיו קטנות. תקן החנייה בתוכנית נקבע לחנייה אחת לכל דירה. התוכנית אף כוללת מבני ציבור בשטח 10,000 מ"ר ושטח ציבורי פתוח בן 6 דונם שישמש מקום מפגש קהילתי. בנוסף, התוכנית שערך משרד טיטו-אומן אדריכלים ומתכנני ערים, מחולקת לשלושה מתחמים על מנת לאפשר גמישות בתוכנית, ואת קידום הפרויקט בכל מתחם בנפרד.

 

הדמיית התוכנית הדמיית התוכנית הדמיה: משרד טיטו-אומן אדריכלים

 

 

לתוכנית הוגשו שמונה התנגדויות, בין היתר על ידי בעלי דירות שטענו כי שטח התמורה הניתן לדירות הקיימות – 12 מ"ר הוא נמוך, ומשקף תמורה נמוכה יותר מפרויקטי פינוי בינוי שאוכלסו בשכונה וכללו תמורה גדולה יותר לדירות הקיימות. הוועדה המחוזית דחתה את הטענה. בנוסף, נדחתה התנגדות שהגיש מהנדס עיריית תל אביב אודי כרמלי שטען כי יש לבטל את הקמת חדיר הכושר בבניינים החדשים מאחר שאלה יגררו עלויות תחזוקה גבוהות וידירו את האוכלוסייה השוכנת כיום בבניינים. הוועדה המחוזית דחתה את הטיעון בנימוק כי מדובר בשיקול דעת של בעלי הדירות.

 

"מדובר בתוכנית משמעותית בשכונת נווה שרת שכבר מצויה בהליכי התחדשות", מסרה מתכננת מחוז תל אביב במינהל התכנון ד"ר חוה ארליך, "התוכנית שמה דגש על מרחב איכותי ומייצרת שטחי ציבור, חזית רחוב פעילה, תוך הסדרה של מערך הדרכים בצורה של רחובות המשכיים ומתחברים".

x