$
בארץ

האיש שאין לו תחליף: מנכ"ל המשרד לשירותי דת עזב את תפקידו ומונה למ"מ של עצמו

בראשית ינואר עבר עודד פלוס לתפקיד יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה דרום, אבל עכשיו מונה למ"מ מנכ"ל המשרד לשירותי דת. מקור במערכת הדת: אחד המועמדים האחרים לתפקיד נפסל כי הוא חילוני; המשרד לשירותי דת: "יש צורך לשמר את רצף הניהול"

שחר אילן 16:3501.02.21

מנכ"ל המשרד לשירתי דת לשעבר עודד פלוס מונה לתפקיד מ"מ מנכ"ל המשרד לשירותי דת, פחות מחודש לאחר שעזב את תפקידו ומונה ליו"ר הוועדה המחוזית תכנון ובנייה של איזור הדרום. זאת, לאחר שמועמדים אחרים נפסלו מסיבות בלתי ענייניות. פלוס יכהן גם כמ"מ מנכ"ל הרבנות הראשית.

 

 

פלוס כיהן כמנכ"ל המשרד לשירותי דת מ-2015 ועד סוף 2020, תקופה שבכולה עמדה ש"ס בראש המשרד. בתקופה זו עמדו בראש המשרד שרים שונים, אבל הדמות הקובעת היה יו"ר ש"ס אריה דרעי.

 

בתחילת החודש עבר פלוס לתפקיד יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה של מחוז דרום. על פי טענה אחת הדבר נעשה במסגרת רצונו של דרעי שיצבור ניסיון לקראת מינוי שלו לתפקיד ראש מנהל התכנון. דרעי גם שואף לקדם תוכנית בנייה גדולה לחרדים בקרית גת.

 

אריה דרעי אריה דרעי צילום: אוהד צויגנברג

 

ב-6 לחודש עזב פלוס את תפקידו במשרד לשירותי דת. מקור במערכת הדת אמר שהיו שלוש בכירים שעמדו בתנאי הסף לתפקיד. מועמדות אפשרית של היועץ המשפטי של בתי הדין הרבניים עו"ד שמעון יעקובי נפסלה, בגלל העימות בינו לבין הרב הראשי האשכנזי דוד לאו. יעקבי האשים את לאו באי סדרים קשים. היועץ המשפטי של הרבנות הראשית עו"ד הראל גולדברג לא גילה עניין בתפקיד.

 

ראש אגב תקציבים של המשרד לשירותי דת חזי כהן נפסל, לדברי המקור, בשל היותו חילוני. במשרד לשירותי דת בכירה נוספת סמנכ"לית משאבי האנוש שירה שאטו אסולין, אך אין לה את הוותק הדרוש של ארבע שנים בתפקיד.

 

דניאל הרשקוביץ נציב שירות המדינה דניאל הרשקוביץ נציב שירות המדינה צילום: אלכס קולומויסקי

 

 

על רקע זה פנה השר לשירותי דת יעקב אביטן לנציבות המדינה וקיבל את אישורה למנות את פלוס למ"מ של המשרה שפינה. מהנציבות נמסר כי "השר לשירותי דת פנה בבקשה למנות את מר עודד פלוס כמ"מ, לאחר שמר פלוס מונה לתפקיד אחר. לאחר בדיקה של העמידה בכללים, נציב שירות המדינה דניאל הרשקוביץ נתן אישורו. המינוי מותנה בעריכת הסדר ניגוד עניינים".

 

מהמשרד לשירותי דת נמסר בתגובה ש"נציב שירות המדינה נעתר לבקשת השר לשירותי דת למנות את מר עודד פלוס למ"מ מנכ"ל, מתוך הבנה שבעת הזאת יש צורך לשמר את רצף הניהול אותו הוביל מר פלוס בחמש השנים האחרונות".

 

ממשרד הפנים נמסר כי "לשר אריה דרעי לא היתה שום כוונה למנות את עודד פלוס לראש מנהל התכנון".

 

עודד פלוס מ"מ מנכ"ל המשרד לשירותי דת עודד פלוס מ"מ מנכ"ל המשרד לשירותי דת צילום: באדיבות המשרד לשירותי דת

 

 

 

 

x