$
חדשות נדל"ן

קבוצת רכישה קנתה מגרש ברחוב מונטיפיורי בת”א ב־43.5 מיליון שקל

הקבוצה, בהובלת Ewave Nadlan, מונה 25 חברים. על המגרש, ששטחו 566 מ"ר, ניצב מבנה בן כ־100 שנים שיעבור שימור, ויתווספו לו שתי קומות על גג המבנה והרחבה של חלקו האחורי

שלומית צור 07:2421.10.20

קבוצת רכישה של 25 חברים מימשה אופציה לרכישת מגרש ברחוב מונטיפיורי 22 בתל אביב, עליו ניצב מבנה בן כ־100 שנים. המגרש של 556 מ"ר, נרכש תמורת 43.5 מיליון שקל בתוספת מע"מ מחברת לב הנחלה, שבבעלות איתן לב. האופציה לרכישת המגרש נמכרה בינואר 2020 לחברת Ewave Nadlan לשנה אחת תמורת 2 מיליון שקל, והיא מימשה אותה באחרונה לאחר שארגנה את חברי הקבוצה.

 

הדמיה לבניין שייבנה על המגרש במונטיפיורי. לא יוקמו חניות הדמיה לבניין שייבנה על המגרש במונטיפיורי. לא יוקמו חניות הדמיה: סטודיו בונסאי

 

הבניין יעבור שימור, ויתווספו לו שתי קומות על גג המבנה והרחבה של חלקו האחורי. היתר הבנייה לפרויקט כולל 22 דירות, ו־3 חנויות בקומת הקרקע. לפרויקט לא יהיו חניות.

המבנה הנוכחי על המגרש, "בית יעקב גרבוב", הוקם ב־1924 ותוכנן במקור על ידי האדריכל יוסף מינור, שבין עבודותיו בתל אביב גם בית ביאליק הנודע. את המבנה החדש, תכנן האדריכל יניב פרדו.

 

Ewave Nadlan היא חברה בת של קבוצת הטכנולוגיה Ewave בבעלות רפי גבאי, המשמש כיו"ר החברה, ובשותפות עם גיל עובדיה ואופיר דביר כמנכ"לים־שותפים. "משבר הקורונה לא עצר את ענף הנדל"ן בתל אביב", מסר עובדיה. "ההיצע בלב הוותיק של העיר מוגבל, כשאחת הסיבות היא התחרות עם גופי המלונאות, שסימנו את העיר כיעד מועדף עבורם". את הרוכשים ייצגו עו"ד משה הרדי ואריאל נוסבכר ממשרד הרצוג־פוקס־נאמן, ואת המוכרים עו"ד מיכאל שטיינבך.

x