$
חדשות נדל"ן

אושרה למתן תוקף בוותמ״ל: התוכנית הגדולה ביותר בלוד - לבניית 11 אלף דירות

הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה אישרה את התוכנית בהליך מזורז במערב העיר ובחלק משטחי מושב ניר צבי הסמוך. התוכנית תכלול מבנים בני 15-7 קומות, בהן 2,200 דירות קטנות ו-600 יחידות דיור מוגן

ענת דניאלי 12:4511.11.18

הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל) בהליך מזורז, אישרה בשבוע שעבר למתן תוקף, תוכנית במערב לוד הכוללת כ-11 אלף יחידות דיור. חלק משטחי התוכנית הנם על קרקעות מושב ניר צבי הסמוך ולצורך קידומה והגעה להסכמות נוספו צמודי קרקע למושב ונפרצה התוכנית הארצית לצורך כך.

 

מדובר בתוכנית הגדולה ביותר שאושרה עד כה בעיר. התוכנית תואמת את הסכם הגג שכולל בנייה עתידית של כ-17 אלף יחידות דיור בעיר סה"כ.

 

במסגרת התוכנית שקודמה על ידי חברת "דירה להשכיר", בתיאום עם עיריית לוד, יוקמו מבני מגורים בני 15-7 קומות, כשמתוכן יוקצו 2,200 דירות קטנות שייתנו מענה לתמהיל מגוון של אוכלוסייה, בהם זוגות צעירים.

 

בנייה בלוד (ארכיון) בנייה בלוד (ארכיון) צילום: ג'ארלד בנישו

 

עוד כוללת התוכנית 600 יחידות דיור מוגן, 111 אלף מ"ר עבור שטחי תעסוקה, 35 אלף מ"ר עבור שטחי מסחר, שטחים ציבוריים פתוחים כולל פארק אקליפטוסים גדול, כיכרות עירוניות, מבני ציבור בהתאם לצורכי העיר ושבילים עבור הולכי רגל ואופניים.

 

תמהיל הבינוי בתוכנית כולל בנייה מגוונת ושילוב של מבני ציבור ומסחר לאורך הצירים הראשיים. התוכנית הממוקמת בסמוך לשכונת גני אביב וכוללת חיבור לעיר ברחובות עירוניים פעילים, נגישות לתחבורה ציבורית וחיבור לתחנת הרכבת הקיימת בלוד.

 

תוספת צמודי קרקע למושב ניר צבי

 

לצורך קידום התכנית בוותמ"ל כאמור, היה צורך להגיע להסכמות עם מושב ניר ובמסגרת כך, המועצה הארצית לתכנון ובנייה אישרה באופן חריג ובניגוד לתוכנית המתאר הארצית הקובעת את גודל היישובים (תמ"א 35), תוספת של כ-90 בתים צמודי קרקע למושב כך שיהיה ניתן להוסיף 183 יח״ד למושב במקום 87 שהיה ניתן קודם לכן.

 

תמ"א 35 הינה תוכנית ארצית שאושרה ב־2005 ומגדירה את מדיניות התכנון וייעוד הקרקע בכל המדינה. התוכנית נתנה העדפה לבנייה רווייה המנצלת באופן יעיל את הקרקע ולכן במושבים היא קבעה קיבולת מקסימלית של בתים צמודי קרקע.

 

סגן ראש אגף תקציבים באוצר ויו"ר הוותמ"ל, אריאל יוצר: "הוותמ"ל ממשיכה במגמתה לקידום מדיניות הממשלה ליצירת פתרונות דיור באזורי הביקוש בכלל ובלוד בפרט, עיר אשר נמצאת במוקד המאמצים הממשלתיים השנים האחרונות. התוכנית שאושרה במערב העיר יוצרת רובע עירוני חדש ומודרני שיתרום לחיזוקה והתפתחותה של העיר הקיימת".

 

מנכ"ל "דירה להשכיר", עוזי לוי: "אנו שמחים על אישור מתן תוקף של תוכנית חשובה זו, אשר ביחד עם אישור תוכנית בן שמן, יביאו לבנייה של כ-20 אלף דירות לטובת זוגות צעירים ומשפרי דיור, ויצעידו קדימה את העיר לוד״.

 

התוכנית תוכננה ע"י האדריכלים יאיר אביגדור ורונן כינורי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x