בארץ

הסדר סיידוף מעניק לאלוביץ' פטור מתביעות

כך טוען עו"ד רונן עדיני, המנהל את התביעה הנגזרת נגד שאול אלוביץ' והדירקטורים של בזק בגין עסקת בזק-yes. לטענתו, הפטור ניתן לאלוביץ' שלא כדין, מאחר שבעסקת בזק-yes הוא נטל לכאורה 500 מיליון שקל תמורה עודפת על השווי; עדיני גם דורש מהבנקים להתנגד להסדר עם סיידוף

גולן חזני 12:5422.01.18
"אל תסכימו להסדר שכולל פטור מתביעות לאלוביץ", כך דורש עו"ד רונן עדיני, המנהל את התביעה הנגזרת נגד שאול אלוביץ' והדירקטורים של בזק, בשל התנהלותם בעסקת בזק-yes.

 

עדיני תובע מבזק להגיש תביעה נגד אלוביץ' והדירקטורים בדרישה לפיצוי והשבה של 670 מיליון שקל. עו"ד עדיני טוען שבהצעת הרכישה וההסדר שהגיש נתי אלוביץ' על קבוצת יורוקום שולב סעיף פטור מתביעות לשאול אלוביץ', בעל השליטה בירוקום, וכך גם לבנו אור, דירקטור בחברות שונות בקבוצה.  

 

 

עו"ד עדיני טוען כי הפטור ניתן לאלוביץ' שלא כדין, מאחר שבעסקת בזק-yes הוא נטל לכאורה 500 מיליון שקל תמורה עודפת על השווי של yes מבזק.

 

קבוצת יורוקום של אלוביץ' מתמודדת עם חובות גדולים למערכת הבנקאית, ובחודש נובמבר האחרון פנה בנק הפועלים לגביית החוב באמצעות המערכת המשפטית. פרט לחוב של כ־400 מיליון שקל לבנק הפועלים, יורוקום תקשורת חייבת כ־600 מיליון שקל לבנק דיסקונט וסכום נוסף של מעל 100 מיליון שקל לבנק הבינלאומי.

 

בימים אלה מתנהל מו"מ על מכירת הקבוצה - המועמד המרכזי לרכישה בשלב זה הוא נתי סיידוף, שהגיש הצעה לרכישת יורוקום הנתמכת על ידי אלוביץ' - אך עמדתם של הבנקים בדבר הצעתו של אלוביץ' עדיין לא נקבעה סופית. 

 

מצבה הפיננסי של יורוקום הוחמר מאז חודש יוני 2017, עם הפיכת חקירת רשות ני"ע בפרשת בזק לגלויה. בחודש נובמבר 2017 העבירה הרשות את התיק לפרקליטות, וקבעה כי לדעתה קיימת תשתית ראייתית לכאורה המבססת את מעורבות החשודים המרכזיים בהובלת שאול אלוביץ' בביצוע העבירות.

  

שאול אלוביץ' שאול אלוביץ' צילום: עמית שעל

 

עדיני דורש מהבנקים, בנוסף לדירקטוריון בזק, להתנגד להסדר עם סיידוף. "נושי החברות, ובעיקר הבנקים, אינןם מוסמכים לוותר על תביעה נגזרת שהוגשה ומתנהלת מזה שלוש שנים ואשר עוסקת בתאגידים אחרים, בזק, ולא בחברות שבהסדר (חברות יורוקום)", כותב עדיני במכתב לנציגי שלושת הבנקים שמונו כמשקיפים בחברת יורוקום ע"י בית המשפט, עורכי הדין פיני רובין, אמנון לורך ואורי גאון.

 

"תניות פטור גורפות כלפי בעל השליטה נועדו למלט ולחץ את בני משפחת אלוביץ' ומקורביהם מאימת תביעה נגזרת מבוססת וככל הנראה גם מאיימת מבחינתם. תניות כאלה אינן סבירות בעליל, אינן הגיוניות כלכלית ופוגעות בחברת בזק ובבעלי מניותיה. מדובר במעשה חסר אחריות ורשלני", כותב עדיני ומאיים כי מתן פטור כזה יחשוף את הדירקטורים של הבנקים לעבירות של הפרת חובת הזהירות ורשלנות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x