$
בארץ

הבחירות לראשות העבודה: עמיר פרץ ואבי גבאי עלו לסיבוב השני

פרץ זכה בכ-33% מהקולות ואבי גבאי ב-27%, יצחק הרצוג זכה ב-17%, אראל מרגלית ב-16% ועמר בר לב ב-7%. סה"כ הצביעו 30,998 קולות שהם כ- 59% מסך בעלי זכות הבחירה. הרצוג: "חברות וחברי מפלגת העבודה אמרו את דברם. אני מכבד את הכרעתם"

שירות כלכליסט ו-ynet 22:0304.07.17

עמיר פרץ ואבי גבאי עלו לסיבוב השני בבחירות לראשות מפלגת העבודה. סיבוב הבחירות הנוסף יערך ביום שני הבא.

 

ועדת הבחירות של מפלגת העבודה הודיעה כי בבחירות לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה ומועמדה לראשות הממשלה שהתקיימו היום. לא הושגה הכרעה כנדרש ע"פ תקנון הבחירות (הישג של 40% מסך הקולות שהצביעו) ולכן יערך סיבוב בחירות נוסף בין שני המועמדים שקיבלו את מרב הקולות.

 

סה"כ הצביעו 30,998 קולות שהם כ- 59% מסך בעלי זכות הבחירה.

 

עמיר פרץ זכה ב-32.7%  (10,141 קולות). אבי גבאי זכה ב-27.08% (8,395 קולות). יצחק הרצוג זכה 16.7% (5,204 קולות). אראל מרגלית זכה ב-16.1% (4,997 קולות) ועמר בר לב זכה ב-6.9% (2,147 קולות). 

 

על ראשות המפלגה התמודדו בבחירות אראל מרגלית, אבי גבאי, עמר בר לב, עמיר פרץ והיו"ר המכהן, יצחק הרצוג. כמו כן שני מועמדים נוספים, פרופ' אבנר בן זקן והוד קרובי. בן זקן זכה ב-0.18% שהם 56 קולות קרובי זכה ב-0.03% שהם 8 קולות.

 

עמיר פרץ מסר לאחר פרסום התוצאות: "אני גאה בעשרות אלפי החברות והחברים שלקחו חלק בחגיגת הדמוקרטיה של מפלגת העבודה. אני מודה על האמון בדרכי ועל התמיכה הגדולה שקיבלתי לאורך כל הדרך ואשר הביאה אותי למקום הראשון בבחירות. אני מבקש להודות לחברי יצחק הרצוג על ארבע שנות שירות כיו"ר המפלגה ועל ההישג הגדול בבחירות האחרונות לכנסת. אני מבקש להביע את הערכתי לכל המועמדים על מסע בחירות ענייני, שסייע להציג לציבור מפלגה דמוקרטית, חיה ותוססת. אני גאה בהישג בו זכיתי ומשוכנע כי אנצח בסיבוב השני, שבסיומו אפתח במערכה להחלפת שלטון נתניהו".

 

אחרי התוצאות מסר היו"ר היוצא הרצוג: "חברות וחברי מפלגת העבודה אמרו את דברם. אני מכבד את הכרעתם. אני מברך את עמיר פרץ ואבי גבאי שעלו לסיבוב השני ומאחל לשניהם בהצלחה. בימים הקרובים אתייעץ עם חברותיי וחבריי במחנה הגדול שיש לי במפלגת העבודה לגבי תמיכתי בסיבוב השני. אני מודה לכל החברות והחברים שיצאו יחד איתי למסע המדהים הזה. אני מצטער מאוד על התוצאה. אני מצטער על כך ברמה האישית, הפוליטית והרעיונית. זכיתי לצעוד במחיצת חברות וחברים יוצאים מן הכלל. אני אוהב אתכם מעומק הלב. לא אשכח את מה שעשיתם למעני. תודה לכל מי שהצביע בעבורי, יהודים, ערבים ודרוזים, בני העיר ובני הכפר, המושב והקיבוץ, למטה המדהים שלי, למטה הבחירות המדהים שלי, לחבריי הסיעה שתמכו בי ומעל לכולם למיכל שותפתי ובני המשפחה שלי". 

עמיר פרץ ואבי גבאי עמיר פרץ ואבי גבאי צילום: עמית שעל

 

 

כ-52 אלף מתפקדים יכלו להגיע ל-80 קלפיות ממוחשבות ברחבי הארץ. בשעה 21:00 נסגרו הקלפיות וב-21:30 אמורות להתפרסם התוצאות. אם אף אחד מהמתמודדים לא יקבל יותר מ-40 אחוזים, יתקיים סיבוב שני בין שני הראשונים ביום שני הבא.

 

נכון לשעה 19:55 אחוז ההצבעה הארצי עמד על 51%, לעומת 45% בשעה המקבילה בבחירות הקודמות בשנת 2013. מזכ"ל מפלגת העבודה, ערן חרמוני, מסר הערב: "יום הבחירות התנהל כסדרו ועל פי הפרוטוקול ללא תקלות מיוחדות. עד כה הצביעו יותר מ-26 אלף בוחרים ואני שמח לראות שאחוז ההצבעה עולה משעה לשעה. אנחנו קרובים לרגע ההכרעה ואני קורא לכל חברי המפלגה שטרם הצביעו לבוא ולממש את זכותם הדמוקרטית".

 

ח"כ שלי יחימוביץ התייחסה לעובדה ששני המועמדים הסופיים הם ממוצא מרוקאי ואמרה "שמעתי קולות שאומרים למה להזכיר את העובדה ששני מועמדים מרוקאים עלו לדרבי. אני מעולם לא התכחשתי לשיח העדתי, העובדה שמתכחשים לו חוזרת אלינו כבומרנג". לדבריה "יש פערים שבלתי נתפסים ונסלחים גם בדור השני והשלישי ולא יעזור שאומרים תראי את ההוא והוא, זה באשמתנו, באשמת המדינה. סוגיית המוצא קיימת ואין שום טעם להתכחש אליה, והיא לא תפתר מעצמה. זה ממש משמח אותי ששני המתמודדים הסופיים הם ממוצא מרוקאי, זה סוג של גאולה למפלגת העבודה, זו הזדמנות שאי אפשר לפספס בה." אולם ציינה כי "זה לא מספיק לתיקון של מפלגת העבודה, לא די בזה, אך יש סימבוליקה. אני שמחה שאני לא צריכה לבחור בין אשכנזי למזרחי אלא שניהם מזרחיים. בניגוד אגב לליכוד, שזאת מפלגה שמעולם מעולם בכל תולדותיה, לא עמד בראשה מזרחי, ואני גאה בזה, שמחה בזה, מרגישה הקלה ואני לא מתכוונת להתכחש לדיון הזה".

 

 

יצחק הרצוג יצחק הרצוג צילום: דניאל אליאור

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x