$
חדשות נדל"ן

אביגדור יצחקי: "הדרך לירידת מחירי הדירות התחילה אתמול, והיא תימשך"

לדברי ראש מטה הדיור במשרד האוצר, "ברגע שיגיעו עוד עובדים זרים ונשתפר עם קצב הוצאת היתרי הבנייה, עשינו את כל מה שנדרש כדי להבריא את שוק הדיור". לדבריו, "עד סוף 2017 ל-35 אלף איש תהיה דירה ביד במסגרת מחיר למשתכן"

אמיתי גזית 14:3916.05.17

"ברגע שיגיעו עוד עובדים זרים ונשתפר עם קצב הוצאת היתרי הבנייה, עשינו את כל מה שנדרש כדי להבריא את שוק הדיור", כך אמר היום (ג') אביגדור יצחקי, ראש מטה הדיור במשרד האוצר בכנס השנתי לתכנון ובנייה של משרד אגמון ושות', רוזנברג הכהן ושות'.

 

 

יצחקי התייחס גם לנתוני הלמ"ס שפורסמו אתמול ולפיהם ברבעון האחרון נרשמה ירידה של 6.9% במכירת דירות, לדבריו "הדרך לירידת מחירי הדירות התחילה אתמול, והיא תימשך".

 

על פי יצחקי "עד סוף 2017 ל-35 אלף איש תהיה דירה ביד במסגרת מחיר למשתכן. בנוסף, בספטמבר הקרוב כבר ימסרו המפתחות בפרויקטים הראשונים. אנחנו מתחילים לפתוח את סידרה ב' של ההגרלות במקומות שבהם צריך, ונפתח את התוכניות גם למשפרי דיור שייהנו ממחירי "מחיר למשתכן. עד סוף 2018 , 60 אלף איש יזכו בדירה במסגרת מחיר למשתכן. בסופו של דבר נשפיע על השוק".

 

אביגדור יצחקי. מחכים לעובדים זרים אביגדור יצחקי. מחכים לעובדים זרים צילום: עמית שעל

 

על פי יצחקי "אין באמת בעיה של דירות להשכרה במדינת ישראל, אמנם מי שרוצה לשכור דירה בתל אביב צריך להוציא הרבה כסף מהכיס, אבל ברחבי הארץ יש דירות להשכרה".

  

כאמור, הכנס עסק בסוגיות תכנוניות ויצחקי עומד למעשה בראש סולם מקבלי ההחלטות בתחום התכנון משום שהוא משמש גם כיו"ר המועצה ארצית לתכנון ובנייה. לדבריו "הכלים שהרגולטור נותן לתושבי המדינה הם כאלה שמאפשרים להם לעצור הרבה מאוד תהליכים בכל מיני אופנים ודרכים הזויות לחלוטין, לפעמים אתה שואל את עצמך מאיפה המציאו את ההתנגדות הזאת?!.

 

"רצועה צרה ברחוב כמה קילומטר אתה צרי להעביר תשתיות של חשמל, מים, רכבת ועוד. כולם אומרים ברור צריך את כל הדברים האלה, אבל לא אצלנו, אצל השכן. כשאתה שומע את הדברים אתה אומר לעצמך מה אני עושה, איך אני בכלל מתייחס לזה. אין לנו מספיק שדות תעופה, צריך להקים מתקני התפלה, ומתקנים לטיהור שפכים ולכל אחד חשוב שזה לא יהיה אצלו. כמות ההתנגדויות שיש לנו לכל תהליך היא כזאת שלא מאפשרת לנהל את העניינים כמו שצריך", אמר יצחקי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x