שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אקזיט לאחים גסר מטבריה: מכרו את השליטה במלון חוף גיא תמורת 87 מיליון שקל

איש העסקים אבי שחר, המתמחה בנדל"ן, רכש 68% ממניות החברה בפרמיה של 12% על מחיר המניה בבורסה. שחר רכש אשתקד ב-30 מיליון שקל את חניון אלקטרה התת-קרקעי ברחוב הרכבת בת"א

אורן פרוינד 15:4409.10.15

אקזיט למשפחת גסר מטבריה. שלושת האחים זמיר אלי ונעים גסר שמחזיקים ב-82% ממניות החברה הבורסאית "חוף גיא" מכרו 68% מהמניות בתמורה ל-87 מיליון שקל. מי שרכש את המניות של האחים הוא איש העסקים אבי שחר באמצעות חברת "מגדלי עסקים" שבבעלותו ובבעלות אשתו תמימה שחר בחלקים שווים.

 

שחר הוא איש עסקים בתחום הנדל"ן, שרכש במאי 2014 את החניון התת קרקעי של אלקטרה ברחוב הרכבת בתל אביב תמורת 30 מיליון שקל והיה שותף באותה עת לנסיון השתלטות על חברת הנדל"ן אנגל משאבים ביחד עם הרשי פרידמן, בעל השליטה הנוכחי בחברת הנדל"ן אזורים.

 

למרות ביצועים חלשים במנייתה של חוף גיאשאיבדה מתחילת השנה 17% מערכה, שחר הסכים לבצע את העסקה לפי מחיר מניה של 22.37 שקל, פרמיה של 12% על מחיר המניה בבורסה בתל אביב. המכירה משקפת לחברה שווי של 127.5 מיליון שקל.

 

אגם הכנרת אגם הכנרת צילום: shutterstock

 

חוף גיא היא חברה בורסאית שהונפקה בתל אביב בשנת 1995 ונסחרת היום בשווי של 112 מיליון שקל. החברה מפעילה את מלון חוף גיא בטבריה שמכיל 200 חדרים, מבני ספא וחדרי כושר. בנוסף מפעילה החברה פארק מים בסמוך למלון ובעבר הפעילה אולם אירועים מסחרי במלון.

 

 

 

מועד השלמת העסקה נקבע לסוף אוקטובר, כשעד אז ינסו הצדדים לקבל את הסכמת רשות מקרקעי ישראל לביצוע העברת השליטה. לאחר השלמת העסקה יישארו האחים עם אחזקות פיננסיות וייאלצו לוותר על תפקידם כנושאי משרה בחברה. האח זמיר גסר, המכהן כיו"ר דירקטוריון החברה יוותר על תפקידו ויישאר עם אחזקה פיננסית של 4.98% ממניות החברה. האחים אלי ונעים גסר, המכהנים כמנכ"לים משותפים ודירקטורים יוותרו על תפקידם ויישארו עם אחזקה פיננסית של 4.49% מהמניות ו- 4.65% מהמניות בהתאמה.

 

האורחים - ישראלים וצליינים

 

המלון של האחים גסר מתבסס בעיקר על תיירים ישראלים ועל צליינים שמגיעים לטיולי נופש בטבריה. בשנים 2013-2014 שיעור התפוסה הממוצע של המלון עמד על 67% כאשר הישראלים היוו 65% מתפוסת החדרים ו-35% היוו התיירים. בשנת 2015, בעיקר על רקע המצב הביטחוני, הידרדר שיעור התפוסה של המלון ל-61%. על רקע זה נחלש הרווח התפעולי של המלון ב-18% במחצית הראשונה של 2015 לסכום של 2.6 מיליון שקל. באותה תקופה החברה רשמה רווח נקי של 1.7 מיליון שקל, ירידה של 22% לעומת התקופה המקבילה.

 

למרות הירידה בתוצאות, החברה עדיין לא סובלת מבעיות נזילות. בקופת החברה מצויים 4 מיליון שקל, בדומה לסכום בשנה שעברה. יחד עם זאת, תזרים המזומנים שלה נפגע משמעותית השנה. הוא הסתכם במחצית הראשונה של השנה בסכום של מיליון שקל לעומת 3.8 מיליון שקל בתקופה המקבילה. לחברה הון עצמי של 42 מיליון שקל המהווה 72% מהמאזן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x