שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

לאומי: מחירי הדירות ימשיכו לעלות בטווח הקצר

עם זאת כלכלני הבנק סבורים כי המשך הגידול במספר התחלות הבנייה ועלייה הדרגתית בריבית - עשויים לבלום את התייקרות הדירות

כתב כלכליסט 10:2002.09.10

"נתוני המכירות של דירות חדשות והמלאי שנותר למכירה מלמדים עדיין על עודפי ביקוש. לכן, המגמה החיובית של גידול בהיצע, עליה מדווחת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, כפי הנראה עדיין אינה מספיקה לשינוי במגמת המחירים בטווח הקרוב" - כך כותבים כלכלני בנק לאומי בסקירתם השבועית.

 

לפי

כלכלני הבנק, "גם הקצב הנוכחי (ברבעון השני) של התחלות הבנייה, קרוב ל-40 אלף דירות במונחים שנתיים, אינו מספיק כדי למנוע את המשך עליית מחירי הדירות". עם זאת לדעתם, "המשך מגמת הגידול בהיצע עשוי לפעול להאטה בקצב עליית המחירים, ובמקרה זה - האמצעים אותם נוקט בנק ישראל כדי לפעול לצמצום הביקוש לדיור, עשויים להיות אפקטיביים עוד יותר".

 

לגבי הטווח הארוך קובעים הכלכלנים כי "המשך מגמת העלייה בהתחלות הבנייה, במקביל לצעדי צמצום מוניטרי הנעשים באופן הדרגתי, עשויים להביא בסופו של דבר לבלימת עליית מחירי הדירות ויתכן שאף לירידה בהם". 

 

השבוע פרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה כי 65.6 אלף יחידות דיור נמצאות כעת בבנייה פעילה - המספר הגבוה ביותר מאז שנת 2002. על פי הדו"ח, במחצית הראשונה של השנה החלה בנייתן של כ-18.5 אלף יחידות דיור, מספר הגבוה ב-17% ממספר הדירות שהוחל בבנייתן במחצית הראשונה של שנת 2009. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x