$
אינטרנט

אלטרנטיבה לפייסבוק? רשת חברתית בקוד פתוח תושק בספטמבר

הרשת החברתית Diaspora, שמייסדיה שמו להם למטרה להגן על פרטיות המשתמשים ולאפשר להם לחלוק מידע בלי להעלות אותו לרשת, תיפתח לציבור ב-15 בספטמבר

יוסי גורביץ 10:4229.08.10
האלטרנטיבה לפייסבוק מתקרבת: גרסת ראשונה של הרשת החברתית דיאספורה (Diaspora) תיפתח לציבור ב-15 בספטמבר, כך הודיעה החברה רשמית בסוף השבוע. דיאספורה, שהוקמה על ידי ארבעה סטודנטים, גייסה עד כה כ-200 אלף דולר.

 

מהודעתה של דיאספורה עולה כי בכוונת המייסדים להציג ממשק קל להבנה, שיאפשר למשתמשים להבחין במאמץ מינימלי ("בלי לשים לב שהם מקבלים החלטה", בלשון ההודעה) בין קבוצות שונות של אנשים שעמם הם חולקים מידע – למשל, להבדיל בין חברים לעבודה ובין בני משפחה.

 

מייסדי דיאספורה: מקסוול זלצברג, איליה ז'יטומירסקי, דניאל גריפי ורפאל סופיר מייסדי דיאספורה: מקסוול זלצברג, איליה ז'יטומירסקי, דניאל גריפי ורפאל סופיר

 

דיאספורה אמורה להיות מתחרה בקוד פתוח לפייסבוק, והיוזמה להקמתה התעוררה בעקבות שערוריות הפרטיות הגדולות שפקדו את פייסבוק לפני כמה חודשים, לאחר שהפכה את ברירת המחדל של שיתוף המידע בה ל"כולם". המייסדים החליטו להקים אותה אחרי ששמעו הרצאה של אבן מוגלן, מומחה לקוד פתוח, שאמר שמנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג גרם יותר נזק לעולם מכל צעיר בגילו.

 

המטרה של דיאספורה היא לאפשר למנויים להחליט איזה מידע לשמור לעצמו ואיזה מידע לחלוק עם אחרים, וכן לאפשר לו לשמור את המידע על מחשבו-שלו, ולא ברשת, כמו גם להצפין אותו. המייסדים פנו לאתר Kickstarter שמאפשר לחברות סטארט-אפ לגייס הון מהגולשים, וביקשו השקעות בסך 10,000 דולר, וכאמור קיבלו 200,000 דולרים. אחד המשקיעים, אגב, הוא מארק צוקרברג, שאמר שהם מזכירים לו את עצמו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x