$
משפט

מנפגעי המונדיאל: ייצוגית בגובה 8.4 מיליון שקל נגד ווינר

התובעים טוענים כי הוטעו על ידי הפרסום לגבי גובה הפרס הראשון שיינתן, וכתוצאה מכך נגרמו להם הפסדים

מארק שון 17:2515.07.10
גל נפגעי המונדיאל לא כלל רק את האוהדים המאוכזבים שקבוצתם לא הצליחה, אלא גם את המהמרים בווינר ביג. בתביעה ובקשה לאשרה כייצוגית בגובה 8.4 מיליון שקל שהוגשה היום (ה') לבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה נטען כי מסע הפרסום שהבטיח פרס ראשון בגובה 50 אלף שקל כלל הטעייה בתוכו.

 

לטענת
התובעים ההטעייה נעשתה במשך תשעה ימים רצופים, לאורך מסע הפרסום הנרחב והאינטנסיבי שערכה המועצה להסדר ההימורים בספורט (הטוטו) במהלך חודש יוני. הפרסומות זעקו "פרס החל מ-50 אלף שקל" ללא כל סייג, ולמעשה התברר שהפרס הראשון מתחלק בין כל מי שניחש נכון.

 

שלושת התובעים: אביעד סעדיה שער, רון ואיתי מינס, שלושה חברים מחדרה, החליטו למלא ביחד כרטיס הימור בסכום של 2,160 שקל, שייצג למעשה 432 הימורים (כל הימור בודד בסך של חמישה שקלים). לטענתם, הם החליטו להוציא סכום שכזה אך ורק מתוך הסתמכות על הפרסומים של הטוטו, ומתוך הבנה כי ככל שיכסו סטטיסטית יותר תוצאות אפשריות במשחקי המונדיאל, כך יגדלו סיכוייהם לזכות בפרס הראשון.

 

השלושה אכן זכו בפרס הראשון, אך "לתדהמתם הרבה" התברר להם כי את הסכום המוקצה לפרס ראשון מתחלק עם שאר המנחשים נכונה – 134 איש נוספים. כשהגיעו התובעים לתחנת הטוטו כדי לפדות את הפרס הראשון, התברר להם כי זכו רק ב-913 שקל, כך שלמעשה הפסידו 1,247 שקל.

 

התובעים מיוצגים על ידי עורכי הדין דרור שרמן וליאור לנדאו, ממשרד עו"ד שרמן לנדאו את עברי.

 

מהטוטו ווינר נמסר בתגובה כי "התביעה הייצוגית לא התקבלה עד כה ולכן לא נוכל להגיב לדבר שאנחנו לא יודעים מה כתוב בו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x