$
אינטרנט

להשתמש בג'ימייל גם בלי חיבור לאינטרנט

גוגל השיקה תכונה חדשה לשירות אימייל הרשת שלה, שתאפשר להשתמש בו גם כשהמחשב לא מחובר לאינטרנט, להוריד את הודעות המייל למחשב המקומי ולסנכרן בין המחשב לרשת

דורה קישינבסקי 10:4728.01.09

גוגל השיקה הלילה (ד') תכונה נסיונית חדשה של שירות הדואר ג'ימייל, שמאפשרת להשתמש בשירות גם כאשר המחשב לא מחובר לאינטרנט. תכונה זו משתמשת בכלי Google Gears, שמיועד להוריד יישומי רשת שונים למחשב האישי כדי לשפר את מהירותם.

 

בהפעלת התכונה Gmail Offline, ג'ימייל יתחיל להעתיק את כל התכתובות הישנות שהצטברו בשירות אל המחשב האישי. בתום התהליך, יהיה ניתן לגשת לתכתובות אלה בלי להתחבר לשרתים של ג'ימייל ולכן לא יהיה צורך בחיבור לאינטרנט. כל עוד המחשב מנותק מהאינטרנט, הודעות אימייל חדשות שהמשתמש ישלח יישמרו בתיבת "דואר יוצא", בדומה להתנהגות של תוכנות אימייל שולחניות כמו אאוטלוק. ההודעות יישלחו אוטומטית כאשר ג'ימייל יזהה חיבור לרשת. ג'ימייל גם ינצל רגעים של חיבור לרשת כדי לסנכרן בין תוכן תיבת האימייל ברשת לבין תוכן התיבה שעל המחשב.

 

גוגל מציעה "מצב חיבור לא אמין" (flaky connection mode), שמיועד במיוחד למשתמשים במהלך נסיעה או לאלה שנעזרים באינטרנט אלחוטי ציבורי לא אמין. במצב זה, ג'ימייל יעבוד עם הנתונים השמורים על המחשב האישי, כאילו אין חיבור לרשת, אבל במקביל ינסה לסנכרן בין תוכן התיבה המקומית לרשת במידת האפשר.

 

 

כרגיל אצל גוגל, התכונה החדשה לא זמינה לכל המשתמשים בבת אחת, אלא תופיע בהדרגה בימים הקרובים אצל משתמשים שונים. בינתיים היא זמינה רק למשתמשי ג'ימייל באנגלית. כדי להפעיל אותה, יש לגשת לתפריט Settings, ללחוץ על חלונית Labs, ולאשר את הפעלת השירות Offline Gmail.

 

עם זאת, ישנם כמה דברים שלא ניתן יהיה לעשות במצב של עבודה ללא חיבור לאינטרנט, כמו צירוף קבצים להודעות, או הוספת כתובות אימייל לרשימת הכתובות של ג'ימייל.

 

תוכנת Google Gears היא הצעד הראשון במאמציה של גוגל להפוך את הדפדפן למעין מערכת הפעלה - פלטפורמה שמריצה את כל התוכנות שהמשתמש זקוק להן. Gears מטשטש את ההבדל בין שירותי רשת, המוגבלים במהירותם ובזמינותם, לבין תוכנות שולחניות רגילות. בדרך כלל הדבר מתבצע באמצעות הורדת הנתונים מהרשת למחשב האישי באופן שקוף למשתמש. מספר האתרים שמאפשרים שימוש ב-Gears עדיין מוגבל, וכולל את Google Reader ו-Google Documents בנוסף למעבד התמלילים המקוון Zoho ויומן המטלות Remember the Milk.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x