$
בארץ

בלעדי: דרך ארץ תפעיל את כביש 431 במקום דניה סיבוס

ההסכם בין החברות נסגר בשבוע שעבר, זכיינית כביש חוצה ישראל תפעיל את 431 במהלך 25 השנים הקרובות תמורת 20 מיליון שקל לשנה

גולן חזני 08:2815.10.08

 

דרך ארץ אופריישן תפעיל את כביש הרוחב 431 ב־25 השנים הקרובות תמורת 20 מיליון שקל לשנה. ל"כלכליסט" נודע כי במהלך השבוע שעבר נסגר ההסכם

בין דניה סיבוס שבשליטת אפריקה ישראל ולב לבייב, שקיבלה את הזיכיון להפעלת הכביש שהיא סוללת, לבין דרך ארץ אופריישן, המנוהלת על ידי יהודה וילק, לשעבר מפכ"ל המשטרה ויו"ר איגוד שופטי הכדורגל.

 

לפני שלושה חודשים פורסם דבר המשא ומתן בין הצדדים, אולם עתה נסגר ההסכם. כביש הרוחב 431 ממודיעין לראשון לציון אמור להיפתח לקראת סוף השנה, וסלילתו הסבה לדניה סיבוס הפסדים כבדים לאחר שהחברה לא העריכה נכונה את עלותה.

 

דרך ארץ, זכיינית כביש חוצה ישראל, היא חברה משותפת של אפריקה ישראל (24.5%) ושיכון ובינוי (24.5%) וחברה משותפת לדור אלון ולאייקון הקנדית, המחזיקות יחד ב־51% מהמניות. גורמים המקורבים לדניה סיבוס טענו כי אם ייחתם ההסכם הוא יהיה טוב לחברה, וימקסם את הרווח מההפעלה.

 

דניה סיבוס הקימה את כביש 431 בפרויקט בהיקף מוערך של 2 מיליארד שקל. לפני כחצי שנה דיווחה החברה כי הוצאות לא צפויות יגרמו לה הפסדים של 149 מיליון שקל מהקמת הכביש. עם זאת, דניה סיבוס סיימה כבר ביוני - ארבעה חודשים לפני המועד המתוכנן - את סלילת הקטע הראשון של הכביש, ולכן צפויה לקבל מענק של 95 מיליון שקל מהמדינה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x