סגור
שורת הרווח דף כתבה חדש

שיקום יישובי הצפון והדרום: הזדמנות היסטורית באמצעות התחדשות עירונית

שיקום יישובי הצפון והדרום הוא משימה לאומית דחופה. אלון שחף, מנכ"ל טר ארמה יזום ובינוי, טוען שדווקא בתקופה מורכבת זו, נדרשת תוכנית אסטרטגית מקיפה שתתמקד בהתחדשות עירונית באזורים אלו.

אלון שחף, מנכ"ל טר ארמה יזום ובינוי
בגלל המצב הבטחוני אלפי משפחות פונו מבתיהן, נקלעו לחוסר ודאות וחוסר ביטחון. שנים רבות מדובר על התחדשות עירונית בפריפריה, אך קצב התקדמות הפרויקטים וכמות הדירות החדשות נותרים נמוכים משמעותית בהשוואה לאזורי הביקוש. אלון שחף אומר שכעת, יותר מתמיד, אנו מודעים לחשיבותם של מבנים בטוחים וממוגנים, ויש לנצל הזדמנות זו להחזיר את התושבים ליישובים אלו תוך הבטחת ביטחונם.
שחף טוען שנדרשת תוכנית חירום ממשלתית שתתגבר על חסמים רגולטוריים, תשתף את כל הגורמים הרלוונטיים ותגדיר יעדים ברורים, לוחות זמנים ותמריצים. הקבלנים והיזמים מוכנים לקחת חלק פעיל בביצוע תוכנית זו.
יתרה מכך, התפיסה התכנונית המודרנית של התחדשות עירונית מאפשרת שיקום ובנייה מהירים יחסית במרכזי ערים. ההתחדשות העירונית תאפשר לעבות את המגורים באזורים אלו, לחזק את האוכלוסייה הקיימת ולהקים מבנים בטוחים וממוגנים עבור התושבים. בכך יתאפשר להחזיר אותם ליישוביהם תוך הבטחת ביטחונם ושלומם.
רוצים להבין יותר מדוע התחדשות עירונית היא המפתח לשיקום? צפו בכתבה במלואה