• תפריט
חדשות נדל"ן

אושר פרויקט פינוי-בינוי במתחם דפנה בת"א: 1,434 יח"ד ייבנו במקום

הוועדה המחוזית נתנה תוקף לתוכנית במתחם שבין הרחובות ארלוזורוב, דרך נמיר ודפנה, ואשר מאפשרת הריסת שיכוני הרכבת ובניית עוד 1,000 יח"ד על המספר הקיים, במגדלי מגורים בני 30-25 קומות

שירות כלכליסט 10:3302.02.15

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב נתנה תוקף לתוכנית פינוי-בינוי ב'מתחם דפנה' ברחוב ארלוזרוב בתל אביב, אשר תאפשר תוספת של 1,000 יחידות דיור במגדלי מגורים בני 30-25 קומות.

 

גבולות המתחם הם הרחובות ארלוזורוב בצפון, דרך נמיר ממזרח, ודפנה והנרייטה סולד ממערב. במקום קיימות 471 דירות ב-21 בניינים טוריים ("שיכוני רכבת") שנבנו בשנות ה-50 של המאה הקודמת, שרובם, כמו גם התשתיות במקום, במצב ירוד.

 

התוכנית מאפשרת הריסתם של המבנים הישנים והקמת 1,434 דירות בשטח עיקרי של כ- 145,000 מ"ר. כך שתאפשר תוספת של כ- 1000 יחידות דיור במתחם, אשר הוכרז על ידי הועדה הממשלתית להתחדשות עירונית כמתחם פינוי-בינוי בדצמבר 2008 וקודם ע"י הוועדה המקומית כשהוא מלווה בשיתוף בעלי הדירות במקום.

 

שיכוני הרכבת במתחם דפנה שיכוני הרכבת במתחם דפנה צילום: אוראל כהן
הדמיית הפרויקט הדמיית הפרויקט

 

התוכנית מציעה חלוקה ל-6 מתחמי מגורים, כאשר בכל מתחם מגדל בן 25 קומות ומבנה מרקמי בן 6 קומות, למעט

המגרש הפונה לרחוב ארלוזורוב בו מוצעות 30 קומות ו-8 קומות בהתאמה. אדריכל התוכנית הינו האדריכל אבנר ישר, הבעלים של משרד ישר אדריכלים.

 

לאורך רחוב ארלוזורוב ודרך נמיר תהיה קומת הקרקע בעלת חזית מסחרית הפונה לרחוב. בנוסף למגורים, יתאפשרו שימושים לתעסוקה ולמלונאות בדופן הפונה לדרך נמיר. סה"כ המסחר והתעסוקה לא יעלה על 15% מסך שטח התוכנית.

 

ממשרד הפנים נמסר כי צורת הבינוי של מגדל ומבנה נוסף לצדו, תאפשר בנייה של מספר רב של יחידות דיור. כמו כן, תמהיל הדירות יהיה מגוון ויכלול הרבה דירות בינוניות וקטנות בשיעור של 20% מסך הדירות, ובנוסף 200 דירות להשכרה. השדרה הירוקה המלווה את רחוב דפנה תישמר ואף תורחב מזרחה, וכן מתוכננות רצועות ירוקות הפתוחות למעבר הציבור שיקשרו בין דרך נמיר לרחוב דפנה.

 

  

26תגובות
בטל שלח
 • מרכז רמת גן הבא בתור ליד תחנת הרכבת הקלה בביאליק כל מה שברדיוס 200 מטר מתחנת הרכבת הקלה. צריך לעבור התחדשות עירונית ופינוי בינוי.
  ביניינים מלפני 50 שנה בני 3 קומות ובלי חניה ועוד ליד הרכבת הקלה, צריך לבצע פינוי -בינוי.
  הרכבת צריכה לשרת כמה שיותר אנשים, אם כבר בונים לגובה שזה יהיה ליד התחנות, ובמקום הבתים המתפוררים ומהכוערים.
  יוסי, (22.05.16)
 • מתחם דווקא בושה וחרפה איכס גועל נפש
  איליה, (03.02.15)
 • פינוי בינוי 471 מהדירות הנן דירות חלופיות לבעלי הזכויות בקרקע שמקבלים דירה חדשה, גדולה יותר- ועם ממ"ד, חניה ומחסן. זו לא מתנה- זו תמורה עבור העובדה שהם מוותרים על הקרקע שלהם ומוותרים על שטחי בניה שמוקנים להם היום- ומאפשרים לבנות יותר דירות. הדירות החלופיות מאפשרות לבעלים שהיום יש להם בתים מתפוררים לחיות בכבוד.
  בעלי הדירות תורמים שטחים רבים לרווחת הציבור- מרחיבים את דרך נמיר ואת ארלוזורוב לטובת הציבור, מוסיפיפ שטחים פתוחים ובנייני ציבורץ
  לא רק הדירות הקטנות הן דיור בהישג יד- גם הדירות להשכרה אמורות לספק דיור בהישג יד. זו צרה צרורה- אבל הן בתכנית!!
  נדלניסטה, (03.02.15)
 • רק 20% דירות לא למיליארדרים?? נשמע תוכנית לעשירים שיבואו עם הג'יפים שלהם יחנקו את כולם בעשן ויהרסו את המרקם הציבורי
  רחובות דוממים מפחידים בלי הולכי רגל, בלי מסחר, ירקן או שבט צופים, נערים ונערות באופניים או בטיול עם הכלב.
  רק עשירים מיליונרים שטסים מת"א לעיר-עולם אחרת, לאליטה שמשתינה על כולנו מהמקפצה.
  היידד
  אחת, (03.02.15)
לכל התגובות