• תפריט
חדשות נדל"ן

באר יעקב: הולכת בעקבות ראשל"צ ונס ציונה

המחירים בבאר יעקב זינקו בדומה לערים השכנות לה. כעת התחרות בין הקבלנים עושה טוב לרוכשים, שהם בעיקר זוגות צעירים

אריאל נוי 08:4617.01.13

באר יעקב, הגובלת בראשון לציון ובנס ציונה, שבהן מחירי הדירות הכפילו את עצמם בשנים האחרונות, הולכת בעקבותיהן. הרחבת הכבישים, תחנת רכבת והרחבת שירותי התחבורה ביישוב, כולל השלמת כביש 431, הופכות את המקום לאלטרנטיבה לזוגות צעירים שמעוניינים להיות קרובים למרכז.

היישוב צפוי להכפיל עצמו

באר יעקב הוכרזה כמועצה מקומית שנה אחרי קום המדינה, ומאז ועד אמצע העשור האחרון נותרה יישוב קטן. לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, נכון לדצמבר אשתקד, היישוב מנה כ־15 אלף איש. המועצה המקומית מדורגת 5 מתוך 10 בדירוג החברתי־כלכלי. אך זהו מצב זמני. בעשור הקרוב, אם לא יהיו הפתעות, היישוב לפחות יכפיל את עצמו בעקבות תוכנית של המדינה להפוך את חלקו הגדול של מחנה צריפין, שבסיסיו יועברו לעיר הבה"דים בנגב, לשכונת ענק ומתחם תעסוקה גדול שיחולקו בין באר עקב לראשון לציון. באר יעקב תקבל במסגרת זו 10,000 יחידות דיור. כיום תקועה התוכנית בשל מחלוקות כלכליות בין המדינה לרשות המקומית, אולם בסופו של דבר לא יהיה מנוס מלפתור אותן.

 

בעיר ארבעה בתי ספר, ארבע ישיבות ושלושה בתי חולים - אסף הרופא, בית חולים גריאטרי ובית חולים פסיכיאטרי שאמור כבר כמה שנים להתפנות מדרום־מערב היישוב כדי לפנות מקום לאלף דירות. העברתו תקועה בשל מחלוקת בין מוסדות המדינה על מימון העתקתו. בינתיים מתרבים הבונים בו. עוד בטרם יפונה מחנה צריפין, כיום מאושרת בו תב"ע ל־4,000 יחידות דיור. ככל שהבנייה בו מתרבה, התחרות בין הקבלנים מיטיבה עם הרוכשים.

 

 

מחירים מתחת למחירי השוק

סמל התפשטות הבנייה ביישוב בשנה האחרונה הוא פרויקט מגדלי הראשונים של חברת גבסו הכולל 153 יחידות דיור, הפרויקט הראשון במערב באר יעקב. משה שטרית, סמנכ"ל השיווק של אנגלו־סכסון פרויקטים, המשווקת את הפרויקט, סיפר ל"כלכליסט", כי במטרה לסיים את המכירה בשבועות הקרובים יימכרו הדירות במחירים הנמוכים ממחירי השוק בכ־150–200 אלף שקל. כך, דירת 4 חדרים של 100 מ"ר עם מרפסת של 11 מ"ר תעלה 1.18 מיליון שקל. "הרוכשים הם זוגות צעירים ומשפחות שלא יכולים להרשות לעצמם לרכוש בראשון לציון הסמוכה", אמר שטרית.

 

  

29תגובות
בטל שלח
 • למגיב 28 - התגובה שלך פשוט מחריבה ומכפישה ישוב שלם תגיד - מה טוב ?
  יש משהו אחד שהוא טוב ?
  שמאי מקרקעין, (16.03.14)
 • אל תתהלבו מהישוב מדובר בישוב עם גרעונות כבדים, תחת חשב מלווה עקב בזבוז אדיר של ראש המועצה, שהעסיק פקטיבית עובדים מעל התקן בשכר של כ5 מליון ש"ח לשנה. אין פיתוח סביבתי, אין פארקים, אין תיכון, גני ילדים במבנים יבילים (2 נשרפו עקב תקלות), האוכלוסיה הישנה נוראית. התשתיות גרועות - אין חניה, מדרכות שבורות, אין מספיק גני ילדים, גני שעשועים, פקקים בכניסות והיציאות כל בוקר וערב. אין שירות לתושב, אין מוקד עירוני. כל אחד זורק את הזבל ברחוב מתי שבא לו ואין פיקוח (בקושי ניידת אחת). מפגעי רעש רבים - מהישיבות והסמינר החרדים (כל יומיים יש להם איזה אירוע או חג ממוצא), קריוקי (של כמה עבריינים מהשכונות הישנות) ונערים שמתנחלים ברחובות כי אין לאן ללכת. תחבורה ציבורית בעייתית מאוד, יש רכבת אבל תדירות נמוכה לא מתאימה עם תחנה משנות ה50. אין תרבות או חוגים, אין מקומות בילוי, אין תעסוקה בתוך היישוב. בונים רק למגורים ולא לעסקים, ולכן לא נכנסת מספיק ארנונה ליישוב ולא תכנס. יש פטורים לכל מיני מקורבים חרדים. וערבים על סוסים מג'ואריש הסמוכה מסתובבים על המדרכות ביישוב כאילו זה כפר ערבי.
  הזהרו באר יעקב היא לא ראשון או נס ציונה, היא רמלה ולוד!!!
  נועם, (29.01.14)
 • 20 ו-26 יש עוד אופציה- לרדת מפה, כמו 25% מהמתמטיקאים. מחירי הנדלן מבשרים על הרס המדינה.
  הצעירים שיכולים מעדיפים את קנדה וניו זילנד.
  ומי הם? המשכילים, הערכיים, המחזיקים את המשק.
  ככה, אחד לאחד, התחיל ההרס של כלכלת יוון.
  ושיהיה לנו בהצלחה....
  נדלן=אנטי ציונות, (19.01.13)
 • די להגיד את המילה בועה בועה כלכלית היא כאשר המוצר לא מצדיק את המחיר
  אם יש מחסור בדירות אז למה שהן יהיו זולות?
  קצב הבנייה בארץ לעולם לא ידביק את קצב הילודה
  יותר מידי משוגעים על שטח קטן מידי

  (19.01.13)
לכל התגובות