• תפריט
בארץ

מני מזוז יגשר בין יזמי חוף פלמחים לבין המדינה

המדינה מוכנה להחזיר ליזמים שזכו במכרז להקמת כפר הנופש 10-15 מיליון שקל, אולם הם דורשים פיצוי של קרוב ל־100 מיליון שקל

משה גורלי וחן פונדק 20:1207.04.13

המחלוקת סביב הקמת כפר הנופש פלמחים צפויה להגיע בתוך שבוע לגישור בפני עו"ד מני מזוז, לשעבר היועץ המשפטי לממשלה. כך עולה מהדיון שהתקיים היום בפני השופט יעקב שינמן בבית המשפט המחוזי מרכז.

מהבחינה התכנונית מסתמן שכפר הנופש לא יקום, אף שפורמלית כל האופציות עדיין קיימות. זאת מכיוון שהוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז, בראשות רות יוסף, החליטה לפני כחודשיים לשקול הקמת גן לאומי בחוף. המהלך טרם הושלם אבל הוא מצטרף להחלטת הממשלה, ברוח גבית חזקה של הארגונים הירוקים, לחזור בה מההחלטה הקודמת להקים כפר נופש בחוף פלמחים.

 

מני מזוז מני מזוז צילום: אלכס קולומויסקי

 

היזמים פיני מלכה ואופיר אשר, בעלי החברות מעוז דניאל ואוולון, זכו בשנת 2004 במכרז להקמת כפר הנופש בחוף, וכעת נראה כי מה שנותר הוא המאבק על הכסף. המדינה מוכנה להחזיר ליזמים את הסכומים שהשקיעו עד כה — בין 10 ל־15 מיליון שקל.

 

היזמים, לעומת זאת, תובעים פיצוי שקרוב ל־100 מיליון שקל, שכולל גם אובדן רווחים צפויים. לטענת באי כוחם, גופי התכנון "מנסים לאכוף ולכופף את החוק ולעשות דברים בלתי נכונים ומותרים".

8תגובות
בטל שלח
 • שיגישו קבלות להחזרים. ויגידו תודה על כל שקל מעבר שיקבלו כפיצוי
  אבי, (08.04.13)
 • פלמחים חוף הים שייך לציבור! לא לאף טייקון שיבוא ויחליט עכשיו להתחיל לבנות שם כפרי נופש שיולידו מליונים. תשאירו לנו את הטבע! חוף פלמחים שייך לציבור http://www.teva.org.il/?CategoryID=367&ArticleID=8550
  סיגל, (08.04.13)
 • פשוט לא לבנות! מי בכלל מאשר דבר שכזה? מעבר לעובדה שהחופים במדינה שייכים לציבור והם אלו שמחליטים (!!) איפה ההתערבות של המשרד להגנת הסביבה? מי בכלל רוצה אתר נופש שם?!? לא חסרים מבצעים היום של טיסות חינם כמו של אלעל ומזרחי וכו' שגורמים לתעדוף של נופש בחו"ל! אז תפסיקו להחליט בשבילנו ועזבו את החופים במנוחה!
  איש ירוק, (08.04.13)
 • אז יש את המגרשים פשוט לא לתת להם לבנות. (ל"ת)
  שלמה.פ, (08.04.13)
לכל התגובות