סגור

דירוג "הסאנדיי טיימס": לן בלווטניק כבר לא האדם העשיר בבריטניה

בעל השליטה בכלל תעשיות ובערוץ 13, שדורג אשתקד במקום הראשון בדירוג עשירי בריטניה של "הטיימס", ירד למקום הרביעי עם שווי מוערך של 20 מיליארד ליש"ט. עידן עופר זינק למקום ה-21 עם הון מוערך של 7.3 מיליארד ליש"ט, ועקף את רומן אברמוביץ'. ישראלים בולטים נוספים ברשימה: טדי שגיא, המדורג במקום ה-46, ויקיר גבאי, המדורג במקום ה-62

איש העסקים לן בלווטניק, בעל השליטה בכלל תעשיות ובערוץ 13, הוא כבר לא האדם העשיר בבריטניה - כך עולה מהדירוג לשנת 2022 של עשירי בריטניה שפרסם היום העיתון "הסאנדיי טיימס".
על פי העיתון, בלווטניק מחזיק בהון המוערך ב-20 מיליארד ליש"ט, ואיבד משוויו 4 מיליארד ליש"ט - מה שמציב אותו במקום הרביעי ברשימה בלבד. ישראלי נוסף שבולט בצמרת הוא עידן עופר, שזינק מהמקום ה-39 אשתקד למקום ה-21 בדירוג השנה עם הון מוערך של 7.3 מיליארד ליש"ט (גידול של 2.7 מיליארד ליש"ט).
מעניין לציין כי עופר עקף בדירוג מיליארדר רוסי-ישראלי מפורסם אחר, רומן אברמוביץ', שספג השנה מפלה קשה בעקבות המלחמה באוקראינה. אברמוביץ' הידרדר בדירוג מהמקום ה-8 למקום ה-28, וכעת הונו מוערך ב-6 מיליארד ליש"ט "בלבד".
2 צפייה בגלריה
איש העסקים עידן עופר על רקע מפעלי ים המלח
איש העסקים עידן עופר על רקע מפעלי ים המלח
איש העסקים עידן עופר. זינוק של 18 מקומות
(צילום: ישראל יוסף, סיון פרג')

2 צפייה בגלריה
יקיר גבאי  על רקע  סנטרל פארק
יקיר גבאי  על רקע  סנטרל פארק
יקיר גבאי. ירד מהמקום ה-54 למקום ה-62
(צילום: שאטרסטוק אוראל כהן)
ישראלים נוספים בולטים ברשימה הם טדי שגיא, המדורג במקום ה-46 (ירידה של שני מקומות לעומת אשתקד) עם הון המוערך ב-4 מיליארד ליש"ט, וטייקון הנדל"ן יקיר גבאי, שירד מהמקום ה-54 אשתקד למקום ה-62 עם הון המוערך ב-2.9 מיליארד ליש"ט.
עוד בולטים אנשי עסקים רוסים המחזיקים באזרחות ישראלית, ובהם משה קנטור (מקום 20 ברשימה), עם הון המוערך ב-8 מיליארד ליש"ט, ומיכאיל פרידמן (מקום 19 ברשימה), עם הון המוערך ב-8.2 מיליארד ליש"ט.
דמות מעניינת המופיעה ברשימה היא זו שר האוצר הבריטי רישי סונאק, מנהל קרן גידור לשעבר שהפך לפוליטיקאי הראשון המופיע ברשימה והתברג במקום ה-222 בדירוג יחד עם אשתו ההודית אקשטה מרטי. על פי "הסאנדיי טיימס", לשניים הון משותף בשווי של 730 מיליון ליש"ט.
דירוגו של סונאק ברשימה עלול להרגיז את הציבור הבריטי, ימים ספורים לאחר שסונאק הזהיר את אזרחי בריטניה כי "החודשים הקרובים יהיו קשים" - ככל שלחץ יוקר המחיה יגבר.