סגור
שנגחאי יציאה מהסגר יוני 2022
שנגחאי (צילום: גטי)

שנגחאי: עלייה במספר הנדבקים בקורונה, חשש מהטלת מגבלות

עיר הענק, בה מתגוררים 25 מיליון תושבים, דיווחה על 59 מקרי הדבקה חדשים אתמול, לעומת 45 ביום חמישי; הרשויות סימנו עשרות אזורים נוספים כבעלי סיכון בינוני וגבוה

מספר הנדבקים בקורונה בשנגחאי, סין, ממשיך לעלות - והרשויות בעיר הכריזו על אזורים נוספים כבעלי סיכון גבוה. בעקבות כך גובר החשש כי המרכז הפיננסי של סין עשוי להדק שוב את הגבלות הקורונה, שהוסרו בתחילת יוני לאחר חודשיים של סגר. כך מדווחת סוכנות בלומברג.
עיר הענק, בה מתגוררים 25 מיליון תושבים, דיווחה על 59 מקרי הדבקה חדשים אתמול, לעומת 45 ביום חמישי, המספר הגבוה ביותר מאז סוף מאי.
הרשויות בשנגחאי סימנו היום 40 אזורים נוספים כבעלי סיכון בינוני ושני אזורים בעלי סיכון גבוה - לעומת ארבעה אזורים בעלי סיכון בינוני ואזור אחד בעל סיכון גבוה בתחילת השבוע.
נשיא סין שי ג'ינפינג אישר באחרונה כי המדינה ממשיכה במדיניות אפס ההדבקות, אף שבעולם נטשו אותה. לדבריו, סין מעדיפה פגיעה זמנית בכלכלה על פני מצב שבו בריאותם של אנשים נפגעת עקב המגפה.
בסך הכל דיווחה אתמול סין על 371 מקרים של הדבקה בקהילה, לעומת 378 ביום חמישי. במחוז אנחווי אובחנו 139 מקרים חדשים, לעומת 157 ביום חמישי, ובמחוז שאנדונג - 46 מקרים חדשים לעומת 66 יום קודם לכן.
בשנגחאי לא נמצאו מקרים של הידבקות בווריאנט BA.5 - שנמצא במקומות אחרים במדינה, ובהם בייג'ינג.
הרשויות בבייג'ינג ביטלו השבוע, לאחר יום אחד בלבד, את התוכנית להטלת מגבלות על תושבים שאינם מחוסנים.