סגור

המשימה אכן בלתי אפשרית: עוד דחייה בסרטים בכיכובו של טום קרוז

מגיפת הקורונה ממשיכה לגרום שיבושים בתעשיית הקולנוע העולמית, ועתה יציאת הסרטים מספר 7 ו-8 בסדרת משימה בלתי אפשרית נדחית ל-2023 ול-2024; סרט ההמשך ל"אהבה בשחקים" עם קרוז מתוכנן לצאת במאי השנה

מגיפת הקורונה ממשיכה לשבש את לוחות הזמנים של תעשיית הקולנוע העולמית. הקורבן הנוכחי הוא סרטי ההמשך של סדרת "משימה בלתי אפשרית" בכיכובו של טום קרוז.


באתר CNBC דיווחו כי אולפני פארמונט וסקיידאנס המפיקים את הסרטים הודיעו כי הקרנת הסרטים השביעי והשמיני בסדרה המצליחה תידחה בשל המשך המגיפה. הסרט השביעי, שעוד לא קיבל שם רשמי, מתוכנן כעת לעלות לאקרנים ב-14 ביולי, 2023 (לאחר שעלייתו כבר נדחתה פעמיים - מיולי 2021 וממאי 2022), ואילו הסרט הבא - ב-28 ביוני, 2024.

3 צפייה בגלריה
טום קרוז מצלם משימה בלתי אפשרית 7 רומא אוקטובר 2020
טום קרוז מצלם משימה בלתי אפשרית 7 רומא אוקטובר 2020
טום קרוז
(צילום: איי פי)

"לאחר דיונים נרחבים החלטנו לדחות את תאריכי הבכורה בשל עיכובים הנגרמים מהמגיפה המתמשכת", נמסר בהצהרה מטעם האולפנים.
זו לא הפעם הראשונה שמשימה בלתי אפשרית 7 נדחה בשל הקורונה. בפעם הקודמת התכנון היה להוציא את הסרט ב-27 במאי, 2022 וזאת אחרי שבמקור היה אמור לעלות לאקרנים כבר ב-23 ביולי, 2021.
ההחלטה על הדחייה התקבלה לאחר שתעשיית הקולנוע ספגה לאחרונה כמה מכות קשות. הסרט "ספיידרמן: אין דרך הביתה" אמנם גרף מעל 703 מיליון דולר בהכנסות בארה"ב ובקנדה, אך אף סרט אחר ששוחרר ב-2021 הצליח להכניס מעל 225 מיליון דולר במכירות כרטיסים בארה"ב.


3 צפייה בגלריה
סרט ספיידרמן NO Way Home מארוול
סרט ספיידרמן NO Way Home מארוול
ספיידרמן החדש
(צילום: Marvel Studios)

מפיקי סדרת משימה בלתי אפשרית מסתמכים על מכירות כרטיסים מחוץ לארה"ב, ובעיקר בסין. הסרט הקודם בסדרה, "משימה בלתי אפשרית: התרסקות", שיצא בקיץ 2018 הכניס 791 מיליון דולר ממכירות כרטיסים, כש-570 מיליון דולר הגיעו ממכירות מחוץ לצפון אמריקה. מכירות הכרטיסים בסין הכניסו בסביבות 181 מיליון דולר.
אולם, בסין החליטו להיות סלקטיבים יותר בבחירת הסרטים ההוליוודיים שמוקרנים בבתי הקולנוע במדינה, כך שלהיטים פוטנציאליים רבים מאבדים מקור הכנסה משמעותי.
סרט מצופה נוסף בכיכובו של קרוז "אהבה בשחקים: מאווריק" מתוכנן לעלות לאקרנים במאי השנה, זאת לאחר שגם הוא נדחה בקרוב לשנתיים בגלל המגפה.

3 צפייה בגלריה
טום קרוז ב משימה בלתי אפשרית
טום קרוז ב משימה בלתי אפשרית
טום קרוז במשימה בלתי אפשרית
(צילום: AFP)