סגור

בזכות המיליארדים: לארי פייג' מצא מחסה בפיג'י בזמן הקורונה

המייסד הנחבא אל הכלים של גוגל בילה במדינת האיים באוקיינוס השקט; הוא ניצל הליך מיוחד בשם "הנתיב הכחול", המאפשר לאולטרה עשירים להתגורר בפיג'י למרות מגבלות הקורונה

לארי פייג', המייסד הנחבא אל הכלים של גוגל, בילה על פי דיווחים את רוב תקופת הקורונה במדינת האיים פיג'י באוקיינוס השקט, לאחר שנכנס אליה באמצעות הליך שנועד לאפשר לאולטרה עשירים לעקוף את מגבלות התנועה.


"הניו יורק פוסט" מדווח כי המיליארדר, שנמנע מאור הזרקורים, בילה את זמנו בעיקר באי בצורת הלב טברואה ( Tavarua), ששוכן מערבית לאי פיג'י המרכזי, כך לפי שני אנשים שראו אותו שם.

2 צפייה בגלריה
הילטופ וילה לוקאלה איילנד ריזורט איי פיג'י חופשה יקרה
הילטופ וילה לוקאלה איילנד ריזורט איי פיג'י חופשה יקרה
אתר נופש בפיג'י
(צילום: white-desert )

אחד המקורות אמר שפייג' נראה בכמה מהאיים עם אשתו לוסינדה סאות'וורת', כשהם גולשים בסגנון הידרופוילינג ( hydrofoiling) על משטח דמוי סקייטבורד שנוסע מספר סנטימטרים מעל המים. "הוא טוב בזה", אמר אותו אדם. הידרופוילינג פופולרי במיוחד בקרב קהילת ההייטק, כפי שהודגם על ידי מייסד פייסבוק מארק צוקרברג בסרטון שפרסם לכבוד יום העצמאות האמריקאי.
2 צפייה בגלריה
מימין: סרגיי ברין ו לארי פייג'
מימין: סרגיי ברין ו לארי פייג'
משמאל: לארי פייג' עם שותפו להקמת גוגל, סרגיי ברין
(צילום: רויטרס)

פייג' נצפה גם באי נמוטו (Namotu), ובקרב המקומיים עלו השערות שהוא רכש את האי הזה או אי אחר בארכיפלג. לא ידוע מתי בדיוק הגיע פייג' לפיג'י – מדינה בעלת אוכלוסייה של כ-900 אלף איש – אך הדבר קרה בקיץ האחרון לכל המוקדם, והוא חזר לשם לפחות פעם אחת מאז, לדברי אחד המקורות.
פיג'י סגרה את גבולותיה במהלך המגפה, אך באמצעות יוזמת "הנתיב הכחול" יכלו בעלי סופר-יאכטות ומטוסים פרטיים להיכנס אליו. פייג', האדם השישי בעושרו בעולם, עם שווי של 117 מיליארד דולר, נכנס למדינה באמצעות הליך זה. הוא הביא עמו את משפחתו ופמלייתו, ובילה "פרק זמן ממושך" במדינה במהלך המגפה.
ב-19 ביוני החל הגל השני של הקורונה בפיג'י, ורשות השידור המקומית דיווחה שפייג' תרם אספקה רפואית למדינה באמצעות מטוסו הפרטי.