$
תעשייה ופיננסים

מלארי פייג' לאריק שמידט: כך נראות יאכטות הפאר של עשירי העולם

פייג', מנכ"ל אלפבית ואחד ממייסדי גוגל, הוא הבעלים של יאכטה בשם "סנסס" ששוויה 45 מיליון דולר. לשותפו סרגיי ברין יאכטה בשווי 80 מיליון דולר, ולריצ'רד ברנסון היתה יאכטה שאותה מכר בספטמבר האחרון רק ב-3 מיליון דולר

שירות כלכליסט 22:2616.03.19
יש מיליארדרים, כמו אלון מאסק וביל גייטס, שקונים מטוסים פרטיים כדי להשתלט על השמיים הפתוחים, ואילו אחרים מעדיפים דווקא את הים וקונים יאכטות מפוארות.

 

 

 

למרבה ההפתעה אין הרבה מיליארדרים מעולם הטכנולוגיה שבבעלותם יאכטה. ייתכן והסיבה היא שבעוד שמטוסים פרטיים יכולים לשמש לנסיעות מטעמי עבודה ולחסוך זמן בשדות התעופה, יאכטות הן לרוב לצרכי פנאי בלבד. היאכטות שכן יש לאנשי הטכנולוגיה, כמו סרגיי סרין ולארי פייג' מגוגל, משקפות את התפיסה הזו – מצוידות בפינוקים כמו חדרי כושר, ספא, בריכות, מועדוני לילה ואולמות קולנוע.

 

אם גם אתם רוצים לחוות איך החיים מרגישים על היאכטות המפוארות, דעו שחלקן מוצעות להשכרה לכמה לילות או שבועות בשנה. כך למשל, השכרת היאכטה של ברין, נשיא אלפבית, עלתה בעבר יותר מ-770 אלף דולר ללילה.

 

כמה מהיאכטות המפנקות של עשירי העולם:

 

לארי אליסון: בבעלותו של מייסד אורקל יאכטה באורך של 90 מטרים בשם "מוסאשי", אותה רכש ב-2013. בעבר הייתה בבעלותו ספינה גדולה יותר בשם "ריזינג סאן", שעוצבה במיוחד עבורו ב-2005. ליאכטה הזו היו לפי הדיווחים 82 חדרים, אולם קולנוע, מרתף יינות ומגרש כדורסל. אולם, אליסון מכר אותה למפיק המוזיקה דיוויד גפן עבור 300 מיליון דולר.

 

  צילום: גטי אימג'ס

 

לארי פייג': מנכ"ל אלפבית ואחד ממייסדי גוגל, הוא הבעלים של יאכטה בשם "סנסס" שאורכה 60 מטרים. הספינה עלתה לו 45 מיליון דולר ב-2011, והוא רכש אותה מאיש עסקים ניו זילנדי. ליאכטה יש מועדון חוף פרטי עם ג'קוזי ומיטות שיזוף, אזורי הסעדה מקורים ולא מקורים ומנחת מסוקים.

 

 

 צילום: גטי אימג'ס

 

סרגיי ברין: שותפו של פייג' להקמת גוגל ומי שמכהן כיום כנשיא חברת האם אלפבית, הוא הבעלים של יאכטה באורך כ-70 מטרים, אותה רכש ב-2011 תמורת 80 מיליון דולר. לפי הדיווחים, זו הסופר יאכטה המהירה בעולם, והיא מצוידת עם רחבת ריקודים ואולם קולנוע לא מקורה. ליאכטה קוראים "דרגונפליי", על שם פרויקט סודי לשעבר של גוגל להשקת מנוע חיפוש מצונזר בסין. עוד לא ברור אם גוגל זנחה לגמרי את הפרויקט או לא.

 

 

 צילום: youtube

 

אריק שמידט: ליו"ר גוגל לשעבר, יאכטה באורך 60 מטרים בשם "אואזיס". לפי הדיווחים, היאכטה כוללת בריכה וחדר כושר שהוסב למועדון. הוא רכש אותה ב-2009 תמורת 72 מיליון דולר.

 

 

 צילום: גטי אימג'ס

 

ג'ים קלארק: הוא לא מסתפק ביאכטה אחת בלבד. קלארק, ממייסדי Netscape הוא הבעלים של כמה ספינות זה יותר מ-30 שנה, וב-2012 העמיד שתיים מהן למכירה תמורת 113 מיליון דולר: יאכטה באורך כ-42 מטרים ב-18 מיליון דולר והשנייה, "אתנה", באורך 90 מטרים ב-95 מיליון דולר. אולם, נכון ל-2016 הוא עוד לא הצליח למצוא קונה ל"אתנה" היקרה יותר. כיום בבעלותו יאכטת מירוצים בשם Comanche.

 

 

   צילום: ויקימדיה, בלומברג

 

ריצ'רד ברנסון: איש העסקים הבריטי המפורסם היה הבעלים של יאכטה עד ספטמבר האחרון, אז מכר אותה. היאכטה היא באורך 30 מטרים נמכרה ב-3 מיליון דולר, סכום נמוך משמעותית מה-9.6 מיליון דולר שביקש עבורה במקור ב-2014. ברנסון, המייסד של אימפריית וירג'ן, רכש את הספינה ב-2009 וקרא לה "נקר בל" על שם האי הפרטי שבבעלותו בקאריביים. 

 

 

  צילום: גטי אימג'ס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x