סגור

בעקבות אסון השטפונות: גרמניה תאפשר לשדר אזהרות חירום ב-SMS לאזורים מוכי אסון

בעבר לא איפשרה המדינה לחברות מובייל לשדר הודעות טקסט לאזורים גאוגרפיים מסוימים משיקולים של הגנת הפרטיות, אך אסון השיטפונות, שבו נהרגו לפחות 180 בני אדם, שכנע אותה לשנות את מדיניותה. שר הפנים הגרמני: "התרעות חייבות להגיע לאוכלוסייה, בכל דרך"


גרמניה תאפשר לחברות מובייל לשדר אזהרות חירום בהודעות טקסט לאזורים גאוגרפיים מסוימים, טכנולוגיה שקיימת כבר עשורים רבים, אך גרמניה התנגדה לה מסיבות של הגנה על הפרטיות.
הממשלה קיבלה קריאות רבות להפעיל את הטכנולוגיה אחרי השיטפון הקשה בשבוע שעבר, שנהרגו בו לפחות 180 בי אדם. היו שטענו שהתרעות טקסט היו נותנות לאנשים סיכוי טוב יותר להגיע למקום בטוח בזמן.
1 צפייה בגלריה
עיירה ב מערב גרמניה שטפון שלשום
עיירה ב מערב גרמניה שטפון שלשום
השיטפונות במערב גרמניה
(צילום: גטי אימג'ס)
שר הפנים הגרמני הורסט זייהופר אמר לרשת הציבורית ARD שהוא נתן את ההוראה להכנסתה של המערכת לפעולה, ואישר שידור התרעות לכל הטלפונים הניידים שנמצאים בטווח של אנטנות ספציפיות. "התרעות חייבות להגיע לאוכלוסייה, בכל הערוצים," הוא אמר, והוסיף שהודעות טקסט קצרות יכולות רק להשלים את מערכת התרעת החירום הקיימת של גרמניה שכוללת סירנות, אפליקציה שקרויה NINA ורדיו.
"אם מעירים אתכם בלילה, אתם חייבים לדעת מיד מה קורה ומה עליכם לעשות", הוא אמר. גרמניה מחזיקה בכמה מהחוקים הנוקשים ביותר בכל הקשור לשמירת הפרטיות, המשקפים את הרגישות הרבה סביב נושא המעקב אחר אנשים, על רקע משטרי העבר הטוטליטריים של הרייך השלישי ושל מזרח גרמניה.