סגור

מכה למארגני טורניר אוסטרליה הפתוחה: שחקני טניס לא מחוסנים יישארו בחוץ

מושל מדינת ויקטוריה, בה תיערך אליפות הטניס, אמר כי ממשלתו לא תבקש אישורים מיוחדים עבור שחקנים שלא חוסנו לקורונה: "לא אחייב את הצופים ביציעים להיות מחוסנים כשהשחקנים אינם"; לעומתו, ראש ממשלת אוסטרליה הציג גישה מתונה יותר

דניאל אנדרוז, מושל מדינת ויקטוריה שבאוסטרליה, הודיע כי ממשלתו לא תבקש אישורי כניסה לשחקני טניס לא מחוסנים שאמורים להתחרות בטורניר אוסטרליה הפתוחה, זאת בניגוד לדברים שאמר ראש הממשלה סקוט מוריסון מהם עלה כי תתאפשר כניסתם - כך לפי דיווח באתר CNBC.


מוריסון טען כי שחקנים לא מחוסנים יורשו להשתתף בטורניר הגרנד סלאם לאחר שיסיימו שבועיים של בידוד, ובתנאי שמדינת ויקטוריה, שבה יתקיים הטורנר במלבורן, תגיש בקשות לאישורי כניסה מיוחדים. בתגובה הצהיר אנדרוז שאין לו שום כוונה לעשות זאת.
"בשם כל תושב מחוסן בוויקטוריה שעשה את הדבר הנכון, הממשלה בראשותי לא תבקש פטור לשחקנים לא מחוסנים", אמר היום במסיבת עיתונאים. "אם לא נבקש פטור, לא יהיו פטורים - וכך למעשה נפתור את כל העניין".
הגבולות של אוסטרליה סגורים כבר 18 חודשים בשל התפרצות הקורונה, אך הרשויות מאשרות כניסה בנסיבות מיוחדות.
ויקטוריה היא המדינה שנפגעה בצורה הקשה ביותר באוסטרליה ממגפת הקורונה, ועל מלבורן הוטלו 6 סגרים, כשהאחרון ביניהם הסתיים ביום שישי – אך רק לאנשים מחוסנים.
בוגרים לא מחוסנים אינם מורשים להיכנס לפאבים, למסעדות, לאירועי ספורט ולמקומות נוספים, וייתכן שההגבלות עליהם יימשכו גם בשנה הבאה. ואולם החלטתו של אנדרוז מהווה מכה למארגני טורניר הטניס המפורסם, שיתקיים בינואר. שכן, כמה מהשחקנים המובילים, בהם האלוף היוצא נובאק ג'וקוביץ', לא מוכנים לחשוף האם התחסנו, וג'וקוביץ' אף ציין בשבוע שעבר כי ייתכן שלא ישתתף בטורניר.


1 צפייה בגלריה
נובאק ג'וקוביץ' זוכה אליפות אוסטרליה הפתוחה טניס פברואר 2021
נובאק ג'וקוביץ' זוכה אליפות אוסטרליה הפתוחה טניס פברואר 2021
ג'וקוביץ' חוגג את הזכייה באליפות אוסטרליה הפתוחה בפברואר 2021
(צילום: רויטרס)

"כל החוקים צרכים לחול על כולם", הדגיש מוריסון מוקדם יותר השבוע. "בין אם מדובר באלוף גרנד סלאם, בראש ממשלה, באיש עסקים או בסטודנט או כל אחד אחר. אותם חוקים חלים עליהם".
אנדרוז אף ציין כי אותן דרישות יחולו על כל המעורבים בטורניר ובארגונו. "אני לא אחייב את הצופים ביציעים, האנשים שעובדים באירוע, להיות מחוסנים כשהשחקנים אינם", הסביר. בשלב זה ידוע כי בסביבות 70% מ-100 השחקנים והשחקניות המובילים התחסנו.
אם ג'וקוביץ' יגיע בסופו של דבר לטורניר, הוא יהיה הפייבוריט לזכייה, לאחר שניצח במספר שיא של 21 טורנירי גרנד סלאם, ועקף את רוג'ר פדרר ורפאל נדאל.
בתוך כך, הממשלה באוסטרליה הודיעה כי החל מהשבוע הבא אזרחים מחוסנים יורשו לצאת מהמדינה. "הגיע הזמן להחזיר את האסטרלים לחיים", הכריז מוריסון.