סגור

גוגל מחזירה העובדים למשרדים - ל"בערך" 3 ימים בשבוע

ענקית הטכנולוגיה החלה בפתיחה מחודשת של המשרדים וחשפה פרטים לגבי חזון שבוע העבודה ההיברידי שהיא מתכננת להמשך. מנכ"ל גוגל, סונדר פיצ'אי: צוותים יכולים להחליט לבוא "בערך 3 פעמים בשבוע" ולעבוד "בכל מקום שמתאים להם" ביומיים האחרים

מנכ"ל גוגל, סונדר פיצ'אי, שלח מייל לעובדים בו עודד אותם לשוב לעבודה במשרדים לכ-3 ימים בשבוע, על רקע ההקלה בהגבלות הקורונה.
ענקית הטכנולוגיה החלה בפתיחה מחודשת של המשרדים בחודש שעבר, וחשפה כעת פרטים לגבי חזון שבוע העבודה ההיברידי שהיא מתכננת להמשך. במייל, פירט פיצ'אי את היתרונות של עבודה מהמשרד. "במשך יותר מ-20 שנה העובדים שלנו מגיעים למשרדים כדי לפתור בעיות מעניינות – בקפטריה, מסביב ללוח או במהלך משחק של כדורעף חופים או קריקט", כתב.
1 צפייה בגלריה
משרדי גוגל צ'לסי ניו יורק קורונה
משרדי גוגל צ'לסי ניו יורק קורונה
משרדי גוגל בניו יורק
(צילום: גטי )
לדבריו, בערים שבהן כבר נפתחו מחדש המשרדים של גוגל "בסביבות 60% מהעובדים בחרו לשוב". לפי פיצ'אי, החזון לעתיד מורכב מ-60% עובדים מהמשרד, 20% עובדים מ"מיקומים חדשים למשרדים", ו-20% עובדים מהבית. בנוגע למספר הימים שרצוי להגיע למשרד, טען פיצ'אי שצוותים יכולים להחליט לבוא "בערך 3 פעמים בשבוע" ולעבוד "בכל מקום שמתאים להם" ביומיים האחרים. עם זאת, הוא ציין כי חלק מהצוותים ידרשו להגיע פיסית ליותר משלושה ימים "בשל אופי העבודה שלהם".
בניגוד לתוכנית המתגבשת בגוגל, בטוויטר הודיעו כבר בשנה שעברה כי העובדים יוכלו להמשיך ולעבוד מהבית "לנצח", ובדומה בפייסבוק מסרו כי העובדים יכולים להמשיך לעבוד מהבית לעוד זמן מה.
פיצ'אי, שהוא הודי במקור, התייחס במייל גם למצב הקורונה המשתולל במדינות כמו הודו וברזיל, והודה כי המצב "שובר את הלב". במסר לעובדים במדינות אלו כתב, "בבקשה תתמקדו בשמירה על עצמכם ועל הקרובים לכם. אנחנו כאן כדי לתמוך בכל דרך אפשרית".