סגור

וריאנט דלתא בסידני: יותר ממיליון תושבים נכנסו לסגר עד ה-2 ביולי

נהג לימוזינה לא מחוסן שהסיע צוותי אוויר של חברות תעופה גרם להתפרצות שכבר הובילה ל-80 מאומתים ולהחלטה של הרשויות להטיל סגר חלקי - הראשון מאז דצמבר


יותר ממיליון אנשים המתגוררים בסידני, אוסטרליה נכנסו לסגר במסגרת המאמצים של הרשויות להשתלט על התפרצות נוספת של קורונה.


ההגבלות החדשות בתוקף עד ה-2 ביולי בחצות, ובמסגרתן האנשים שגרים באזורים המוגדרים נדרשים להישאר בבית. יש ארבע סיבות שמאפשרות יציאה: רכישת מזון ומוצרים חיוניים, יציאה לטיפולים רפואיים, התעמלות בחוץ בקבוצות של עד עשרה אנשים ועבודה חיונית שאי אפשר לבצע מהבית.

2 צפייה בגלריה
סגר 2 ב סידני אוסטרליה 26.6
סגר 2 ב סידני אוסטרליה 26.6
סגר בסידני
(רויטרס)

זה הסגר החלקי הראשון שחווה סידני מאז דצמבר, אז הוטלו הגבלות לחג המולד. ההחלטה על הסגר התקבלה לאחר שביום שישי אובחנו 22 אנשים כמאומתים לקורונה. ההתפרצות הזו נובעת מנהג לימוזינה לא מחוסן שהסיע צוותי אוויר של חברות תעופה. מאז החלה ההתפרצות אובחנו 80 אנשים כמאומתים.
הרשויות פועלות למציאת האנשים שהיו במגע קרוב למאומתים, כולל מבקרים בחופים בצפון סידני, וכן צופים בהקרנה של הסרט מהיר ועצבני 9. אולם, מכיוון שמספר המקומות בהם ביקרו המאומתים גדול הוחלט שהפתרון היחיד לבלימת ההתפשטות של וריאנט דלתא הוא הטלת הסגר. "עלינו לצמצם את התנועה של האנשים", הסבירה מנהלת משרד הבריאות המקומי קרי צ'אנט.

2 צפייה בגלריה
סגר 1 ב סידני אוסטרליה 26.6
סגר 1 ב סידני אוסטרליה 26.6
סגר בסידני
(רויטרס)

עם זאת, באיגוד הרפואה האוסטרלי טוענים כי הסגר החלקי אינו מספיק, וקוראים להטלת סגר על כל אזור סידני רבתי. במקביל, בעלי עסקים בסידני התלוננו כי ההגבלות החדשות יהוו מכה קשה עבורם. "אם נצליח להשתלט על זה מהר על ידי כך שנעשה את הדבר הנכון, אפשר לקוות שנוכל להימנע מסגר נרחב ומההשפעות ההרסניות שלו", אמר לעיתון מקומי מנכ"ל ביזנס ניו סאות' ווילס.