סגור

הקורונה בהודו: עוד שיא במספר הנדבקים, מרכזי החיסונים במומבאי נסגרו

המדינה דיווחה על כ-386 אלף נדבקים נוספים ועל 3,498 מתים מהנגיף ביממה האחרונה; מרכזי החיסון במומבאי נסגרו לשלושה ימים עקב מחסור במנות


כל מרכזי החיסונים בבירה הפיננסית של הודו, מומבאי, נסגרו למשך שלושה ימים עקב מחסור במנות, בעוד המדינה רושמת שיא חדש בעלייה היומית במספר הנדבקים.

הודו דיווחה היום על 386,452 נדבקים חדשים ועל 3,498 מתים מהנגיף ביממה האחרונה, כך על פי מידע של משרד הבריאות. עם זאת, מומחי רפואה מעריכים שמספר הנדבקים במדינה השנייה באוכלוסייתה בעולם עשוי להיות גבוה פי חמישה עד עשרה מהמספר הרשמי.
בהודו נוספו מאז פברואר 7.7 מיליון איש למניין המאומתים, אותו מספר שלקח לה קודם לכן שישה חודשים להגיע אליו. המדינה נמצאת במשבר עמוק, עם בתי חולים בקריסה, מחסור קשה בחמצן, ומגבלות תנועה בעריה הגדולות.

1 צפייה בגלריה
פוטו קורונה הודו שורפים גופות
פוטו קורונה הודו שורפים גופות
שריפת גופות של חולי קורונה בהודו
(צילום: איי פי)

הודו היא היצרנית הגדולה בעולם של חיסונים אך אין לה מספיק מהם במלאי כדי להתמודד עם הגל השני הקטלני של הקוביד 19, למרות תוכנית הממשלה לחסן את כל הבוגרים במדינה החל מ-1 במאי. עד כה קיבלו את החיסון רק כ-9% מתוך 1.4 מיליארד תושבי המדינה, מאז החל מבצע החיסונים בינואר. כמה מדינות מחוז הודיעו שלא יוכלו לחסן אנשים בגילאי 18-45 בזמן הקרוב.
ראש הממשלה מודי אמור לכנס היום את הקבינט על רקע גל התחלואה שהביא את מערכת הבריאות לקריסה, ומאיים להשפיע על חברות ועסקים אשר עובדיהם לא יכולים להתייצב לעבודה.
בתוך כך, המשלוח האמריקאי הראשון של בלוני חמצן, מסכות וציוד נוסף הגיע מוקדם יותר היום לבירה דלהי. "ארה"ב מחויבת לפעול בדחיפות כדי לסייע להודו בשעת צרתה", כתב מזכיר המדינה האמריקאי אנתוני בלינקן בטוויטר.