סגור

בממשל ביידן מבטיחים: לא יוטלו סגרים נוספים בארה"ב

ג'ף זיינטס, מתאם התגובה לקורונה בבית הלבן, אמר את הדברים על רקע המתרחש באירופה - שם הגל הרביעי הוביל לכך שבאוסטריה הוטל סגר כלל ארצי ובהולנד סגר חלקי. לפי זיינטס, הממשל האמריקאי מתכוון להסתמך על חיסונים ותרופות לטיפול במגפה: "יש לנו כלים כדי להאיץ את היציאה מהמצב הזה"

לממשל ביידן אין כל כוונה להטיל סגרים נוספים בעתיד בניסיון לבלום את הקורונה, כך הדגיש אמש (ב') ג'ף זיינטס, מתאם התגובה לקורונה בבית הלבן. דבריו מגיעים בזמן שבאירופה מתמודדים עם גל רביעי שהוביל לכך שבאוסטריה הוטל סגר כלל ארצי, ובהולנד סגר חלקי.
באתר CNBC דווח כי לפי זיינטס, במקום סגרים הממשל האמריקאי מתכוון להסתמך על חיסונים ותרופות לטיפול בקורונה, על מנת למנוע התפרצות גל קטלני נוסף של המגפה. "אנחנו יכולים לבלום את התפשטות הנגיף מבלי שנצטרך לסגור את הכלכלה שלנו", אמר. "82% מהאוכלוסייה כבר עם מנת חיסון אחת, ויותר ויותר אנשים מתחסנים בכל שבוע".
לפיכך קרא זיינטס להמשך השימוש בחיסונים, זריקות בוסטר ותרופות כדי למנוע מארה"ב "ללכת אחורה בכל צורה או דרך".
לפי הנתונים הרשמיים, מעל ל-60 מיליון אמריקאים הזכאיים לחיסון לא עשו זאת, ובמערכת הבריאות קוראים לכל מי שזכאי לזריקת בוסטר למהר ולהתחסן לקראת חג ההודיה וכריסמס. "יש לנו כלים כדי להאיץ את היציאה מהמגפה הזו: חיסונים זמינים, זריקות בוסטר, חיסונים לילדים ותרופות", אמר זיינטס.
1 צפייה בגלריה
בר בניו יורק
בר בניו יורק
בר בניו יורק
(צילום: בלומברג)
עם זאת, נרשמה עלייה של 16% בממוצע הנדבקים השבוע בארה"ב, שעמד בשבוע שעבר על מעל ל-90 אלף נדבקים חדשים.
במקביל, לאור העלייה בתחלואה באירופה, פורסמה בארה"ב אזהרת מסע לגרמניה ולדנמרק. בניגוד למדיניות בארה"ב, קנצלרית גרמניה היוצאת, אנגלה מרקל, קראה להטלת הגבלות מחמירות יותר במדינה.