סגור
פוטו מקומות מבודדים ניו זילנד Milford Track
ניו זילנד (צילום: שאטרסטוק)

ניו זילנד פותחת את גבולותיה למבקרים מכל העולם - תחת הגבלות

גבולות המדינה ייפתחו לחלוטין ב-31 ביולי - לאחר שנתיים של הגבלות קורונה חמורות; מבקרים במדינה שאינם אזרחיה או תושבי אוסטרליה, יידרשו להציג תעודת התחסנות ולבצע בדיקות אנטיגן

גבולותיה של ניו זילנד ייפתחו לחלוטין ב-31 ביולי, והיא תקבל מבקרים ללא הגבלה - לאחר שנתיים שבהן הוטלו הגבלות בשל מגיפת הקורונה. כך מדווחת CNBC.
מועד הפתיחה הוקדם בשלושה חודשים לעומת התוכניות המקוריות.
מוקדם יותר השנה, ניו זילנד התירה כניסת מבקרים מאוסטרליה ומ-60 מדינות נוספות שאזרחיהן לא זקוקים לויזה, בהן סינגפור, ארה"ב ובריטניה.
ב-2021 הטילה ניו זילנד מגבלות חמורות עקב מגיפת הקורונה, בהן סגרים בעקבות מקרה הידבקות אחד, וערכה בדיקות מקיפות לאזרחים. על אוקלנד, העיר הגדולה במדינה, הוטל בשנה שחלפה סגר במשך 107 ימים - באוגוסט-דצמבר - בעקבות התפרצויות של וריאנטים מדבקים במיוחד.
לפי הכללים החדשים, מבקרים בניו זילנד, שאינם אזרחיה או תושבי אוסטרליה, נדרשים להציג תעודת התחסנות. כמו כן הם נדרשים לבצע בדיקת אנטיגן ביום ההגעה (לאו דווקא בנמל התעופה), ובדיקה נוספת ביום החמישי או השישי של הטיול שלהם.
כמו כן, בחללים סגורים כגון מוזיאונים, סופרמרקטים ובתי מרקחת קיימת חובה של עטיית מסיכות. בשטחים פתוחים אין חובה כזאת.
למרות ששיעור האינפלציה בניו זילנד הגיע לשיא של 32 שנה, המחירים בתחום התיירות לא גבוהים יותר, ולעתים אף נמוכים, מהמחירים לפני מגיפת הקורונה.