סגור
משבר אקלים
הנשיא יצחק הרצוג נפגש עם אמיר קטאר תמים בן חמד אל-תאני בשולי ועידת האקלים שנערכת באיחוד האמירויות
הנשיא יצחק הרצוג בפגישתו עם אמיר קטאר תמים בן חמד אל-תאני

בעקבות חידוש הלחימה: הרצוג ביטל את נאומו בוועידת האקלים

נשיא המדינה המשתתף בוועידת האקלים בדובאי נפגש לראשונה עם אמיר קטאר, תמים בן חאמד אל ת׳אני; כמו כן הוא נועד עם נשיא ברזיל - שקרא למנהיגי דרום אמריקה לסייע בהשבת החטופים

נשיא המדינה, יצחק הרצוג, ביטל את נאומו בוועידת האקלים של האו"ם המתקיים בדובאי שבאיחוד האמירויות, בעקבות חידוש הלחימה ברצועת עזה.
ועידת האקלים נערכת מזה השנה ה-28 במטרה לאגד את מנהיגי העולם לפעולה משותפת לבלימת שינויי האקלים. היום לוקחים בה חלק מנהיגים שונים, בהם מלך בריטניה צ׳ארלס השלישי, נשיא צרפת עמנואל מקרון, ונשיא ברזיל לולה דה סילבה. נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, החליט שלא להשתתף השנה בכינוס בשל המלחמה במזרח התיכון, למרות החשיבות הרבה של הנושא עבור ממשלו.
הרצוג המריא אתמול לוועידה, ואמור היה לנאום בכנס הפתיחה הנערך היום, לצד נשיאים רבים. אולם לאחר שחודשה האש ברצועת עזה הבוקר, הוא החליט לבטל את נאומו, ויתמקד בעניינים מדיניים.
הרצוג נפגש היום לראשונה עם אמיר קטאר, תמים בן חאמד אל ת'אני. הוא אף נועד עם המלך צ'ארלס בשולי הוועידה וביקש ממנו לפעול להשבת החטופים, ושוחח עם ראש ממשלת הודו נרדרה מודי.
לפי דוברות בית הנשיא, הרצוג קיים גם פגישה מדינית עם דה סילבה, ששיתף כי שוחח עם מנהיגי דרום אמריקה וקרא להם להירתם למאמץ ההומניטרי הראשון במעלה להשבת החטופים המוחזקים בידי ארגון הטרור חמאס. הדבר בולט במיוחד על רקע ההתנגדות המשמעותית של מדינות בדרום אמריקה לישראל בתקופה האחרונה.