סגור

לאחר חידוש הלחימה: מטחים בלתי פוסקים מהרצועה לעבר גוש דן, השפלה והדרום

הפסקת האש הסתיימה הבוקר לאחר ירי חמאס; שלושה נפצעו קל בנס ציונה בדרכם למרחב המוגן; במקביל התחדשה הלחימה בגבול לבנון ואזעקות נשמעו בגליל; צה"ל יירט שני שיגורים במרחב קריית שמונה ותקף חוליות חיזבאללה ותשתיות של הארגון

23:15 - אזעקות נשמעו במושב דישון שבגליל העליון
23:05 - אזעקות נשמעו בשדרות, איבים וניר עם
21:55 - בקיבוץ בארי הודיעו: עפרה קידר בת ה-70, שנחטפה לעזה - נרצחה. קיבוץ בארי הודיעה על הירצחה של עופרה קידר (70) שנחטפה לעזה על ידי חמאס ב-7 באוקטובר. "גופתה נמצאת בידי החמאס, נדרוש את החזרתה עם יתר החטופים. קהילת הקיבוץ מחבקת את משפחתה של עפרה: ילדיה אלעד, אורן ויעל, נכדיה וכל בני משפחתה, ומשתתפת בצערם הכבד מנשוא", נמסר.

22 צפייה בגלריה
עופרה קידר מ קיבוץ בארי שנרצחה בידי חמאס
עופרה קידר מ קיבוץ בארי שנרצחה בידי חמאס
עופרה קידר מקיבוץ בארי שנרצחה בידי חמאס


21:45 - צה"ל ממשיך לתקוף בעזה, חוסלו מחבלים ששיגרו פצמ"רים וכאלה שהתקרבו לכוחות. מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו בשעות האחרונות תשתיות טרור, מפקדות צבאיות שבהן פעלו מחבלי חמאס, אתרים תת-קרקעיים ומבנה צבאי שממנו שוגרו טילי נ"ט לעבר לוחמים מוקדם יותר היום. כך נמסר מדובר צה"ל. עוד נמסר כי כוחות צה"ל תקפו כמה חוליות מחבלים ברחבי הרצועה, בהן חולייה שזוהתה על ידי תצפיתניות החטיבה הצפונית באוגדת עזה. חיל האוויר, בהכוונת חטיבת האש 215 וחטיבת האש 454, חיסל שתי חוליות מחבלים שביצעו שיגורי פצצות מרגמה לעבר כוחות צה"ל ברצועה.21:10 - אזעקות נשמעו בשדרות, מפלסים, איבים וניר עם, וכן בתקוע ובאליאב שבגוש עציון
21:05 - אזעקות נשמעו בגן יבנה, חצור, ביצרון ועזריקם
20:35 - דובר צה"ל: עדכנו את משפחתו של אליהו "צ'רצ'יל" מרגלית מניר עוז על מותו. דובר צה"ל תת-אלוף דניאל הגרי התייחס בפתח דבריו הערב לשחרור החטופים במהלך השבוע האחרון במסגרת העסקה, ומסר כי "הערב הם יושבים לראשונה עם משפחותיהם. לא ננוח עד שנשיב את כולם. אנחנו משקיעים מאמצים בכדי להביא מידע על חטופים". עוד הודיע הגרי כי משפחתו של אליהו (צ'רצ'יל) מרגלית עודכנה על מותו. מרגלית, תושב ניר עוז, הוגדר עד עתה כנעדר.

22 צפייה בגלריה
 דובר צה״ל תא״ל דניאל הגרי ייתן הצהרה לתקשורת
 דובר צה״ל תא״ל דניאל הגרי ייתן הצהרה לתקשורת
דובר צה״ל תא״ל דניאל הגרי
(צילום: דובר צה"ל)

20:05 - אזעקות בשפלה ובאזור לכיש. בין היתר נשמעו אזעקות באשדוד, ראשון לציון ורחובות.
20:00 - צה"ל: ההתרעה על חדירת כלי טיס עוין בצפון - זיהוי שווא
19:26 - בתגובה לשיגורים לישראל: צה"ל תקף תשתיות של חיזבאללה בלבנון. צה"ל תקף באמצעות מטוסי קרב, מסוקי קרב וירי ארטילרי תשתיות טרור של חיזבאללה בשטח לבנון בתגובה לשיגורים לעבר ישראל במהלך היום. בנוסף, כלי טיס של צה"ל תקף חוליית ירי באזור מלכיה שניסתה לבצע ירי לעבר ישראל.
בתוך כך התרעה על חשד לחדירת כלי טיס עוין הופעלה במעלות תרשיחא, חוסן, הילה, כפר ורדים, מעונה ומעיליא.


19:25 - משפחתו של גיא אילוז, טכנאי הסאונד של "היהודים" שנחטף ב-7.10, עודכנה שנרצח. משפחתו של גיא אילוז, טכנאי הסאונד של להקת "היהודים" שנחטף מהמסיבה ברעים, עודכנה שנרצח. גיא היה כאמור טכנאי קול ועבד בין היתר גם עם מתי כספי ושלום חנוך. הוא תועד נמלט מאזור המסיבה ב-7 באוקטובר ועוד הספיק לשוחח בנייד ולדווח שיורים עליו, שהרגו את חברו אלון ושהוא עצמו מסתתר על עץ.

22 צפייה בגלריה
גיא אילוז ש נרצח במסיבת נובה
גיא אילוז ש נרצח במסיבת נובה
גיא אילוז שנרצח במסיבת נובה

19:05 - דיווח: ישראל מתכננת אחרי המלחמה "אזור חיץ" שינגוס בשטח הרצועה. ישראל הודיעה לכמה מדינות ערביות שהיא מעוניינת לתחום אזור חיץ בצד הפלסטיני של גבול עזה, כדי למנוע מתקפות עתידיות. תיחום האזור יבוצע כחלק מהתכנון לעתיד הרצועה בתום המלחמה. כך דווח בסוכנות הידיעות רויטרס מפי מקורות אזוריים, בהם גורמים מצרים. לפי שלושה מהמקורות, ישראל הודיעה על התכנון למצרים, ירדן ואיחוד האמירויות, וכן ציינו כי גם סעודיה עודכנה בפרטים. יועץ מדיניות החוץ של רה"מ נתניהו, אופיר פלק, אמר לרויטרס: "התוכנית יותר מפורטת מכך. היא מבוססת על תהליך בן שלושה שלבים ליום שאחרי חמאס". גורם ביטחוני בכיר בישראל אמר שאזור החיץ עשוי להיות בהיקף של "מאות מטרים, קילומטר או שניים לתוך הרצועה".

22 צפייה בגלריה
מסוק צה"ל מעל רצועת עזה
מסוק צה"ל מעל רצועת עזה
מסוק צה"ל מעל רצועת עזה
(צילום: רויטרס)

17:35 - הבית הלבן: חמאס אשם בקריסת הפסקת האש; ממשיכים לפעול לחידוש ההפוגות. ברקע חידוש הלחימה, דובר הבית הלבן ציין כי חמאס "כשל למסור רשימת חטופים שהייתה מאפשר את המשך ההפוגה בעזה". עוד נמסר מהבית הלבן כי ארה"ב ממשיכה לעבוד יחד עם ישראל, מצרים וקטאר על הארכת ההפוגה ההומניטרית בעזה, וכי הנשיא ג'ו ביידן עודנו מעורב מאוד במאמצים להאריכה ולשחרר את החטופים.
17:25 - המטח האחרון: שלושה נפצעו קל בדרכם למרחב מוגן. מהמשטרה ומד"א נמסר כי צוותים יצאו לסרוק זירות שבהן דווח על נפילות מהמטח האחרון לגוש דן ולשפלה. בנס ציונה נפצעו באורח קל שלושה בני אדם שהיו בדרכם למרחב מוגן.
19:15 - גבול לבנון: צה"ל תקף חוליית חיזבאללה ליד זרעית. כוחות צה"ל תקפו חוליית מחבלים שפעלה בשטח לבנון סמוך למרחב זרעית. בנוסף זוהו כמה שיגורים שחצו משטח לבנון לעבר מוצבי צה"ל במרחב ראש הנקרה ומרגליות, וכן לעבר קריית שמונה. מדובר צה"ל נמסר כי לוחמי ההגנה האווירית יירטו בהצלחה שני שיגורים במרחב קריית שמונה, וכוחות צה"ל תקפו בירי ארטילרי את מקורות הירי.17:05 - אזעקות בגוש דן ובשפלה, בין היתר בחולון, ראשון לציון ורחובות.
17:00 - לא התקבלו דיווחים על נפילות בקריית שמונה. לאחר האזעקות שנשמעו בקריית שמונה, ממד"א נמסר כי לא התקבלו דיווחים על נפילות או נפגעים בעיר. במקביל, ארגון הטרור חיזבאללה הצהיר כי ירה לעבר חיילי צה"ל בשעה 16:00.
16:40 - ברקע חידוש הלחימה מול חמאס, אזעקה נשמעה בקריית שמונה
16:30 - לראשונה מאז חידוש הלחימה: אזעקות באשדוד. אזעקות הופעלו באשדוד, גן יבנה, באר טוביה, שדה עוזיהו, שתולים, עזריקם, בית עזרא, אמונים, גבעתי, עזר ואזור תעשייה עד הלום. שש רקטות יורטו, אין נפילות או נפגעים.
16:15 - צה"ל יחדש את התמרון הקרקעי בימים הקרובים, כ-200 מטרות הותקפו מהבוקר. לאחר חידוש הלחימה בדרום, כ-200 מטרות הותקפו מהבוקר ברפיח, שג'אעיה, זייתון, בית חאנון וג'באליה, בהם בתי מפקדים של חמאס ומפקדות פיקוד ושליטה. ההתקפות מבוצעות מהאוויר, מהים ומהיבשה. במקביל, צה"ל צפוי לחדש את התמרון הקרקעי בימים הקרובים. בצה"ל הדגישו כי ישראל לא הביאה לקריסת המתווה, לאחר שחמאס לא העביר הבוקר רשימת חטופים חדשה וירה רקטה לפני השעה 07:00. נכון לעכשיו 137 חטופים עדיין מוחזקים בעזה, בהם 17 נשים וילדים.


15:30 - אחרי שאשתו ובנותיו חזרו מהשבי, בניר עוז הודיעו: רונן אנגל שנחטף - נרצח. דוברות ניר עוז הודיעה על הירצחו של רונן אנגל בן ה-54, תושב הקיבוץ, שנחטף לרצועת עזה. אשתו קרינה ושתי בנותיו מיקה ויובל חזרו מהשבי ברצועה לפני ארבעה ימים.
22 צפייה בגלריה
רונן אנגל קיבוץ ניר עוז הודיע כי נרצח 1.12.23 מלחמה בעזה
רונן אנגל קיבוץ ניר עוז הודיע כי נרצח 1.12.23 מלחמה בעזה
רונן אנגל ז"ל
(צילום: באדיבות המשפחה)
15:04 - האזעקה בצפון: יורטה "מטרה אווירית חשודה". דובר צה"ל מסר בהמשך לאזעקות שהופעלו באצבע הגליל כי "לוחמי ההגנה האווירית יירטו בהצלחה מטרה אווירית חשודה שחצתה מלבנון לשטח ישראל. ההתרעות על ירי רקטות וטילים הופעלו בעקבות היירוט".
14:45 - אזעקות באצבע הגליל. אזעקות הופעלו בשאר ישוב, הגושרים, דפנה ובית הלל שבאצבע הגליל.
14:33- בניר עוז הודיעו: גם הגננת המיתולוגית של הקיבוץ מיה גורן - נרצחה. קיבוץ ניר עוז הודיעה על הירצחה של מיה גורן (56) בשבי חמאס. "מיה, אם לאסיף, בר, גל ודקל, הייתה גננת ומטפלת חרוצה ומסורה וטיפלה באהבה בילדי הקיבוץ במשך שנים רבות. בעלה, אבנר גורן ז"ל, נרצח ב-7 באוקטובר, בן 56 בהירצחו", נמסר.
22 צפייה בגלריה
מיה גורן ו אבנר גורן נרצחו על ידי חמאס מלחמה בעזה
מיה גורן ו אבנר גורן נרצחו על ידי חמאס מלחמה בעזה
אבנר ומיה גורן ז"ל
14:32 - אזעקות בנתיבות, בשדרות ובעוטף.
14:25 - פורסמו תמונות של חלק מהישראלים ששוחררו אתמול משבי חמאס

22 צפייה בגלריה
בילאל אלזיאדנה ואחותו עאישה ששוחררו משבי החמאס מתאחדים עם משפחתם 1.12.23 מלחמה בעזה
בילאל אלזיאדנה ואחותו עאישה ששוחררו משבי החמאס מתאחדים עם משפחתם 1.12.23 מלחמה בעזה
בילאל אלזיאדנה ואחותו עאישה
(לשכת ראש הממשלה)

22 צפייה בגלריה
עמית סוסנה ששוחררה משבי חמאס עם כלבתה סאני 1.12.23 מלחמה בעזה חרבות ברזל
עמית סוסנה ששוחררה משבי חמאס עם כלבתה סאני 1.12.23 מלחמה בעזה חרבות ברזל
עמית סוסנה
(צילום: דוברות המרכז הרפואי וולפסון)

14:01 - 5 לוחמי צה"ל נפצעו מנפילת פצמ"ר בעוטף, מצבם קל-בינוני. חמישה לוחמי צה"ל נפצעו - בהם שלושה באורח בינוני ושניים באורח קל - מנפילת פצצת מרגמה סמוך לנירים מוקדם יותר היום. הלוחמים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים, הודעה נמסרה למשפחתם.
13:16 - בניר עוז הודיעו: אריה זלמנוביץ' בן ה-85 שנחטף לעזה - נרצח. קיבוץ ניר עוז הודיע על הירצחו של אריה (זלמן) זלמנוביץ' בשבי חמאס.
22 צפייה בגלריה
אריה זלמנוביץ' נרצח בשבי חמאס מלחמה בעזה
אריה זלמנוביץ' נרצח בשבי חמאס מלחמה בעזה
אריה זלמנוביץ'
"זלמן היה בן 85, ממקימי קיבוץ ניר עוז", נמסר. "אב לשני בנים וסב לחמישה נכדים. אריה היה כל חייו איש אדמה אשר עסק בחקלאות ובגידולי שדה. איש ספר ובעל ידע רחב בנושאי היסטוריה וידיעת הארץ". חמאס פסם סרטון של זלמנוביץ' לפני כשבועיים, שהעלה חשש כבד לחייו. המשפחה ביקשה אז לא לשתף את הסרטון.
11:56 - נפילות בחוף אשקלון, נזק כבד לבית האריזה באחד הקיבוצים. מועצת חוף אשקלון הודיעה כי במטח האחרון אותרו שלוש נפילות באחד הקיבוצים, אחת מהן בחצר בית - וישנו נזק לארבעה בתים במקום. בנוסף ניזוק גם בית האריזה. קודם לכן הייתה נפילה גם בקיבוץ מפלסים שבשער הנגב.
22 צפייה בגלריה
נפילת רקטה בבית אריזה ב מועצת חוף אשקלון עוטף עזה 1.12.23 מלחמה בעזה
נפילת רקטה בבית אריזה ב מועצת חוף אשקלון עוטף עזה 1.12.23 מלחמה בעזה
הנזק לבית האריזה
11:24 - משפחות חטופים שעדיין מוחזקים בעזה: "המשך הפעולה הצבאית - הפקרת יקירינו". כמה ממשפחות החטופים פרסמו הודעה שבה קראו לממשלה למצות את כל האפשרויות להשבת הישראלים שעדיין מוחזקים בעזה באמצעות משא ומתן. "ישנן הצעות יצירתיות ונועזות שטרם נוסו", נטען. אודי גורן, שבן דודו טל חיימי עדיין מוחזק בשבי, צוטט בהודעה: "העדפת הפעולה הצבאית על פני המשך שחרור החטופים היא הפקרת יקירינו. המשך הלחימה הוא סיכון עצום ומיידי לחיי החטופים, הן בעקבות ההפצצות, והן בעקבות הידרדרות מצבם הרפואי ותנאי החזקתם".
בהודעה נכתב כי "אנחנו מעצמה, יש לנו צבא וגיבוי של שאר מדינות העולם החופשי. כל שאר מטרות הלחימה יחכו לאחר כך. החטופים לא יכולים לחכות. אנחנו דורשות ודורשים - מצאו את הדרך להוציא את בני המשפחות שלנו מעזה בחיים, מבלי לסכן אותם, עכשיו".
ב-13:00 יתכנסו משפחות מחוץ לקריה, בשער בגין, כדי להפגין ולקרוא לממשלה להמשיך בניהול המשא ומתן. "מוח, לא כוח", קראו.
11:14 - נפילה בקיבוץ מפלסים. זמן קצר אחרי המטח האחרון, אותרה נפילה בקיבוץ מפלסים. לא היו נפגעים בגוף, אך נגרם נזק לרכוש - בין השאר לכלי רכב.
22 צפייה בגלריה
נפילת רקטה ב מפלסים 1.12.23 מלחמה בעזה חרבות ברזל
נפילת רקטה ב מפלסים 1.12.23 מלחמה בעזה חרבות ברזל
נפילת רקטה במפלסים
22 צפייה בגלריה
שיגור רקטות מ רצועת עזה לאחר סיום הפסקת האש 1.12.23 מלחמה בעזה
שיגור רקטות מ רצועת עזה לאחר סיום הפסקת האש 1.12.23 מלחמה בעזה
ירי רקטות מרצועת עזה, הים
(צילום: JACK GUEZ / AFP)
10:46 - דיווח: ישראל תקפה מחסני טילים וכטב"מים אתמול בתימן. הערוץ הסעודי אל-חדת דיווח, מפי מקורות, שישראל היא זו שביצעה את התקיפות אתמול בצנעא שבתימן. לפי הדיווח, הותקפו מחסנים טילים וכטב"מים ששייכים לחות'ים.
22 צפייה בגלריה
פיצוץ ב צנעא תימן ב30.11.23 לפי דיווחים התקפה של ישראל על מחסן נשק של ה חות'ים
פיצוץ ב צנעא תימן ב30.11.23 לפי דיווחים התקפה של ישראל על מחסן נשק של ה חות'ים
הפיצוץ אתמול בצנעא
10:32 - קטאר: נמשכים המגעים לחידוש ההפוגה, ההפצצות בעזה מסבכות זאת. קטאר אישרה בהודעה רשמית את הדיווחים ולפיהם המשא ומתן שבו היא מתווכת בין ישראל לחמאס נמשך. עם זאת, בהודעה נאמר כי ההפצצות ברצועת עזה "מסבכות" את מאמצי התיווך להגיע להסכם מחודש.
"קטאר מביעה את צערה על חידוש התקופנות הישראלית נגד רצועת עזה", נכתב בהודעה של משרד החוץ בדוחא. "המשא ומתן בין הצד הפלסטיני והישראלי נמשך, כדי לחזור להפסקת אש. קטאר פועלת בשיתוף פעולה עם שותפותיה לתיווך כדי להמשיך את המאמצים שהביאו להפסקת אש. קטאר מגנה כל פגיעה באזרחים, קוראת להפסקת אש ולהכנסת סיוע הומניטרי".
22 צפייה בגלריה
הפצצה של צה"ל ב רצועת עזה לאחר חידוש האש 1.12.23 מלחמה בעזה
הפצצה של צה"ל ב רצועת עזה לאחר חידוש האש 1.12.23 מלחמה בעזה
הפצצה של צה"ל ברצועת עזה, היום
(צילום: John MACDOUGALL / AFP)
9:52 - פגישה היסטורית: הרצוג נועד עם אמיר קטאר. במפגש היסטורי וראשון מסוגו, נשיא המדינה יצחק הרצוג נועד הבוקר עם אמיר קטאר תמים בן חמד אל-תאני, בשולי ועידת האקלים שנערכת באיחוד האמירויות. השניים קיימו שיחה ממושכת ואף צולמו לוחצים ידיים, כשברקע הדיווחים שהמשא ומתן מול חמאס - שבו קטאר מתווכת - נמשך למרות חידושהלחימה.
22 צפייה בגלריה
הנשיא יצחק הרצוג נפגש עם אמיר קטאר תמים בן חמד אל-תאני בשולי ועידת האקלים שנערכת באיחוד האמירויות
הנשיא יצחק הרצוג נפגש עם אמיר קטאר תמים בן חמד אל-תאני בשולי ועידת האקלים שנערכת באיחוד האמירויות
הרצוג ואמיר קטאר לוחצים ידיים, הבוקר
9:49 - לקראת פינויים בדרום הרצועה: צה"ל מפרסם את החלוקה לאזורים. בצבא נערכים לפינויי תושבים פלסטינים עם חידוש הלחימה, ובדובר צה"ל בערבית פרסמו מפה מפורטת של רצועת עזה - בחלוקה לאזורים קטנים מאוד - וקראו לתושבים "לשים לב למפה, לעקוב אחרי ההוראות של צה"ל דרך כלי התקשורת השונים ולציית להם. זו הדרך הבטוחה לשמור על ביטחונך, על חייך ועל חיי בני המשפחה שלך".
09:14 - לראשונה מחידוש הלחימה: אזעקות באשקלון ובלכיש
8:28 - צבע אדום בעוטף עזה. אזעקת צבע אדום נשמעה זה עתה בנחל עוז שבמועצה האזורית שדות נגב. במקביל הפלסטינים מדווחים גם על תקיפות אוויריות בעיירה אל-קרארה, שנמצאת מצפון לחאן יונס בדרום הרצועה.
22 צפייה בגלריה
הפצצה של צה"ל ב רפיח רצועת עזה לאחר סיום הפסקת האש 1.12.23 מלחמה בעזה חרבות ברזל
הפצצה של צה"ל ב רפיח רצועת עזה לאחר סיום הפסקת האש 1.12.23 מלחמה בעזה חרבות ברזל
הפצצה של צה"ל ברפיח, הבוקר
(צילום: SAID KHATIB / AFP)
7:59 - צבע אדום בשדרות ובאזור. האש מעזה נמשכת - אזעקת צבע אדום נשמעה בשדרות, איבים, וניר עם.
22 צפייה בגלריה
הפצצה ב רפיח רצועת עזה לאחר סיום הפסקת האש 1.12.23 מלחמה בעזה חרבות ברזל
הפצצה ב רפיח רצועת עזה לאחר סיום הפסקת האש 1.12.23 מלחמה בעזה חרבות ברזל
הפצצה ברפיח, הבוקר
07:55 - משרד רה"מ: חמאס הפר את המתווה, מחויבים להשגת יעדי המלחמה. משרד ראש הממשלה מסר כי "ארגון הטרור חמאס-דאעש הפר את המתווה, לא עמד בחובתו לשחרר היום את כל הנשים החטופות ושיגר רקטות לעבר אזרחי ישראל". במשרד הוסיפו כי "עם החזרה ללחימה נדגיש: ממשלת ישראל מחויבת להשיג את יעדי המלחמה - לשחרר את חטופינו, לחסל את החמאס ולהבטיח שעזה לעולם לא תהווה עוד איום על תושבי ישראל".
07:44 - צבע אדום בעוטף עזה, דיווח על תקיפות גם בדרום הרצועה. התרעת צבע אדום נוספת הופעלה בקיבוץ חולית שבעוטף עזה. בינתיים, הפלסטינים מדווחים על תקיפות אוויריות של צה"ל בחאן יונס שבדרום רצועת עזה. (עינב חלבי)
22 צפייה בגלריה
הפצצה ב רצועת עזה לאחר סיום הפסקת האש 1.12.23 מלחמה בעזה חרבות ברזל
הפצצה ב רצועת עזה לאחר סיום הפסקת האש 1.12.23 מלחמה בעזה חרבות ברזל
הפצצה ברצועת עזה, הבוקר
7:31 - דובר צה"ל על האזעקה בחולית: זוהו כמה שיגורים, לא בוצע יירוט. דובר צה"ל עדכן כי "בהמשך לדיווח על הפעלת התרעה בקיבוץ חולית. זוהו מספר שיגורים משטח רצועת עזה לשטח מדינת ישראל. לא בוצע יירוט בפועל על פי המדיניות". ככל הנראה, היו נפילות בשטחים פתוחים.
07:13 - אחרי שרשימת החטופים לא התקבלה, צה"ל מודיע: חמאס הפר ההסכם, חידשנו את האש. צה"ל מסר כי חמאס הפר את ההסכם, ובנוסף ירה לעבר שטח מדינת ישראל. בשל כך, הצבא חידש את האש מול ארגון הטרור ברצועת עזה. חמאס גם לא העביר רשימת חטופים.
06:53 - שוב אזעקות בעוטף עזה. צבע אדום נשמע בקיבוץ חולית שבעוטף - קצת יותר משעה לאחר שנשמע צבע אדום בשדרות וביישובים נוספים בעוטף.
6:51 - פיקוד העורף מחמיר את ההנחיות. למרות דיווח על הארכת הפסקת האש, ואחרי ירי רקטה לעוטף ודיווחים פלסטיניים על קולות ירי בצפון הרצועה, פיקוד העורף מחמיר את ההנחיות. לפי העדכון, ברוב יישובי גוש דן והשפלה ניתן לקיים פעילות חינוכית רק במקום שאפשר להגיע ממנו למרחב מוגן תקני בזמן ההתגוננות.
6:36 - דיווחים ברצועה: מטוסי צה"ל וכטב"מים חגים מעל העיר עזה. דיווחים ברצועה עזה על קולות ירי בזמן טיסות אינטנסיביות של מטוסי צה"ל וכטב"מים בצפון-מערב העיר עזה.
סיכום חדשות הלילה:
מעט לפני השעה שש בבוקר - וזמן קצר לפני הסיום המוצהר של הפסקת האש היום בשעה 7:00 - נשמע צבע אדום בעיר שדרות וביישובים גבים, איבים וניר עם שבעוטף עזה. דובר צה"ל הודיע כי "בהמשך לדיווח על הפעלת התרעה בעוטף עזה, זוהה שיגור אחד שיורט על ידי לוחמי הגנה אווירית".
עיתון ה"וול סטריט ג'ורנל" דיווח מפי גורמים מצריים רשמיים כי ישראל וחמאס הסכימו על הארכת הפסקת האש ביממה נוספת - שצפויה לבוא בתמורה לשחרור 10 חטופים נוספים. מדובר בפעימה השמינית של שחרור חטופים, ובפעם הרביעית בה מוארכת הפסקת האש תמורת שחרור חטופים נוספים.
אמש שוחררו משבי חמאס שמונה ישראלים נוספים - אחר הצהריים שוחררו מלב העיר עזה מייה שם בת ה-21, שנחטפה ממסיבת הטבע ליד רעים, ועמית סוסנה (40) שהתחבאה בארון בממ"ד בכפר עזה. כמה שעות אחר כך הועברו לידי הצלב האדום על פי הרשימה עאישה אל-זיאדנה (בת 17) ואחיה בלאל (18) שנחטפו מחולית; ונילי מרגלית (40), שני גורן (29), אילנה גריצ'בסקי (30), וספיר כהן (29) שנחטפו מניר עוז.
22 צפייה בגלריה
שמונת ה חטופים ששוחררו משבי חמאס 30.11.23
שמונת ה חטופים ששוחררו משבי חמאס 30.11.23
שמונת המשוחררים אתאמול