סגור

גאפ פרסמה אזהרת רווח ובונה על שיתוף הפעולה עם קניה ווסט להגברת המכירות

רשת הקמעונאות האמריקאית פרסמה את נתוני הרבעון השלישי שלא עמדו בתחזיות, נוכח סגירות מפעלים בשל התפרצויות קורונה שגרמו לעיכובים משמעותיים בהגעת הסחורה. "המצב בשרשרת האספקה ממשיך להיות לא יציב", מסרה סמנכ"לית הכספים של החברה. אצל היריבה אמריקן איגל, דווקא מחייכים בזכות דו"חות שהיו טובים מהתחזיות

רשת הקמעונאות האמריקאית גאפ פרסמה אזהרת רווח לשנה כולה, זאת לאחר שנתוני הרבעון השלישי לא עמדו בתחזיות לנוכח סגירות מפעלים בשל התפרצויות קורונה שגרמו לעיכובים משמעותיים בהגעת הסחורה. "נכנסו לרבעון השלישי במומנטום מתגבר, אך המכשולים המהותיים בתחום האספקה השפיעו על היכולת שלנו לעמוד בצורה מלאה בביקוש הגבוה מצד הצרכנים", מסרה מנכ"לית החברה סוניה סינגל.

לפי החברה, הם השקיעו במשלוחים דרך האוויר בניסיון לקזז על חלק מבעיות העומס בנמלים. עם זאת, פירוש הדבר כי ההוצאות עלו ויפגעו בשולי הרווח בטווח הקרוב.
בגאפ דיווחו על הפסד של 152 מיליון דולר ברבעון השלישי לעומת רווח נקי של 95 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. כמו כן, ההכנסות נפלו בשיעור קל ל-3.94 מיליארד דולר מ-3.99 מיליארד דולר בשנה שעברה, זאת בעוד שהתחזיות ציפו להכנסות בגובה 4.44 מיליארד דולר.
2 צפייה בגלריה
חנות אופנה גאפ Gap
חנות אופנה גאפ Gap
רשת גאפ
(צילום: CNBC)
סמנכ"לית הכספים של החברה, קטרינה או'קונל מסרה בעת פרסום התוצאות כי מצב העומסים בנמלים בארה"ב הדרדר אף יותר במחצית השנייה של השנה, והוביל לשלושה שבועות נוספים של עיכובים בהגעת קולקציית הסתיו של הרשת. "המצב בשרשרת האספקה ממשיך להיות לא יציב", אמרה או'קונל. "המפעלים החדשים שנפתחו בווייטנאם כבר בפיגור על מלאי החגים".
בעקבות זאת, בחברה הורידו את תחזית ההכנסות, כך שההערכה כעת היא שהן יהיו גבוהות ב-20% לעומת השנה שעברה ולא ב-30% כפי שפרסמו במקור. בדומה, תחזית הרווח לשנה הורדה לטווח של 1.25-1.40 דולר למניה, לעומת טווח קודם של 2.10-2.25 דולר למניה.
בצד החיובי, החברה דיווחה כי הודות לעליות מחירים שיעור הרווח הגולמי עמד ברבעון על 42.1% - השיעור הגבוה ביותר עליו דיווחה החברה מזה עשר שנים. כמו כן, בגאפ מעריכים כי שיתוף הפעולה שלהם עם מותג ייזי של קנייה ווסט יעזור לעלות את המכירות ולמשוך לקוחות חדשים. לפי סינגל המנכ"לית, הקפוצ'ון של ייזי הפך לפריט עם המכירות המקוונות הגבוהות ביותר ביום אחד בהיסטוריה של החברה.
לעומת זאת, ביריבה אמריקן איגל דיווחו כי רמות המלאי זינקו לקראת עונת החגים בארה"ב. לאחר שהגדילו את ההוצאות כדי להרחיב את המשלוחים דרך האוויר על רקע השיבושים בשרשראות האספקה. "אנחנו במצב בריא מבחינת המלאי...מוכנים לעונת חגים חזקה במיוחד", אמר סמנכ"ל הכספים מייקל רמפל בשיחה עם אנליסטים. החברה פרסמה אתמול (ג') את נתוני הרבעון השלישי, שהיו טובים מהתחזיות. ההכנסות עלו ב-24% ל-1.27 מיליארד דולר, בעוש שהתחזיות צפי ל-1.23 מיליארד דולר.
2 צפייה בגלריה
חנות אופנה אמריקן איגל
חנות אופנה אמריקן איגל
חנות אופנה אמריקן איגל
(צילום: רויטרס)