סגור

סרינה וויליאמס משיקה קו אופנה עם נייקי

שחקנית הטניס תשתף פעולה עם ענקית אופנת הספורט במטרה להכניס יותר מיעוטים לעולם עיצוב האופנה. הבגדים יהיו זמינים מספטמבר כשהמחירים נעים מ-20 דולר לגרביים ועד 230 דולר ל"תיק טוטה". וויליאמס: "אני רוצה שלאנשים מכל הרקעים תהיה הזדמנות שווה"

שחקנית הטניס סרנה וויליאמס חוברת לענקית בגדי הספורט נייקי ביוזמה להכנסת יותר שחורים ומיעוטים לעולם עיצוב האופנה, כך לפי דיווח באתר CNN.
וויליאמס (39) הצטרפה אתמול (ג') לנייקי בחשיפת קולקציה לבגדי ספורט ואקססוריז לנשים שנוצרה על ידי קבוצה של 10 מעצבים מבטיחים הנקראים Serena Williams Design Crew (SWDC). בנייקי בחרו את המעצבים לפני שנתיים כחלק מתוכנית התמחות שנועדה להגדיל את הגיוון ומנסה לקדם מעצבים לא לבנים שאינם זוכים לייצוג הולם בתעשיית האופנה.
הבגדים יהיו זמינים באתר של נייקי ובחנויות החל מספטמבר. המחירים נעים מ-20 דולר לגרביים ועד 230 דולר ל"תיק טוטה". לפי נייקי, הקולקציה עוצבה בהשראת וויליאמס ו"נוסטלגיה לשנות ה-90".
2 צפייה בגלריה
סרינה וויליאמס קו אופנה עם נייקי Nike
סרינה וויליאמס קו אופנה עם נייקי Nike
סרינה וויליאמס עם נייקי
(צילום: Nike)
"כל החלטה עיצובית עד לפרטים הקטנים ביותר נעשתה תוך מחשבה על סרנה", נמסר בהודעת החברה.
וויליאמס, המשמשת כמעצבת בעצמה, מסרה כי חברה לנייקי לפרויקט כדי לקדם גיוון בקהילת מעצבי האופנה. "אני רוצה שלאנשים מכל הרקעים תהיה הזדמנות להיות בחדר", אמרה וויליאמס ל-CNN. "יש כל כך הרבה אנשים כישרוניים, אני מקווה שהדור הבא יראה את התוכנית הזו וירצה להיות מעורב".
2 צפייה בגלריה
סרינה וויליאמס קו אופנה עם נייקי Nike
סרינה וויליאמס קו אופנה עם נייקי Nike
סרינה וויליאמס עם נייקי
(צילום: Nike)
לפי הנתונים שאספו בחברת המחקר Zippia, כ-60% ממעצבי האופנה בארה"ב הם לבנים. מעצבים ממוצא לטיני מהווים 15% ממעצבי האופנה בארה"ב ו-13% ממוצא אסייתי.
חשיפת הקולקצייה של נייקי יצאה לפועל יומיים לפני שהיריבה אדידס תשיק באתר שלה את הקולקציה המשותפת עם ביונסה. נייקי מתמודדת לאחרונה עם תחרות גוברת מצד אדידס ומותגים נוספים כמו לולולמון וברוקס ראנינג בתחום בגדי הספורט לנשים.