$
תעשייה ופיננסים

סרינה וויליאמס עשויה להרוויח מיליונים גם בהייטק

כוכבת הטניס, שהרוויחה עד היום מעל 84 מיליון דולר מזכיות בתחרויות, נמנית על אלו שעשויים להרוויח בגדול מההנפקה הציבורית של SVMK, חברת האם של SurveyMonkey, בה היא משמשת כדירקטורית

שירות כלכליסט 12:0830.08.18
סרינה וויליאמס הרוויחה עד היום יותר מ-84 מיליון דולר מזכיות בתחרויות טניס, וכעת היא עשויה להרוויח עוד סכום לא מבוטל במסגרת הנפקת מניות בתחום הטכנולוגיה. וויליאמס נמנית על אלו שעשויים להרוויח בגדול מההנפקה הציבורית של SVMK, חברת האם של SurveyMonkey. כוכבת הטניס משמשת כדירקטורית בחברה ומחזיקה 210 אלף אופציות ו-35 אלף מניות מוגבלות שלה.

 

SVMK הגישה אתמול (ד') מסמכים להנפקה ציבורית שעשויה לגייס עד 100 מיליון דולר, אך היא טרם אמרה כמה מניות בכוונתה למכור או מה יהיה מחירן – פרט שבו תלוי הסכום שוויליאמס תוכל לעשות מההנפקה.

 

 

 

סרינה וויליאמס בגביע ווימבלדון סרינה וויליאמס בגביע ווימבלדון צילום: איי אף פי

 

על וויליאמס יהיה לשלם 16.03 דולר תמורת הפיכה של אופציה בודדת למניה, ואם מחיר המניה יהיה גבוה מהסכום הזה, ברגע שהיא תוכל להתחיל לסחור בהן, היא תראה רווח. לכן אלא אם מחיר המניה של SurveyMonkey יהיה גבוה בהרבה מהתחזיות, לא מומלץ לוויליאמס לפרוש עדיין מעסקי הטניס.

 

יחד עם זאת, יש בידיה כאמור גם 35 אלף מניות. בשנה שעברה רכשה SVMK קרוב ל-12 אלף מניות ממשקיעים במחיר של 12.21 דולר למניה, ובמחיר כזה המניות שבידיה של וויליאמס שוות 427 אלף דולר, אם כי בחברה מקווים למחיר מניה גבוה יותר, מה שיהפוך את אחזקותיה של וויליאמס לבעלות ערך רב עוד יותר.

 

 

סרינה וויליאמס סרינה וויליאמס צילום: גטי אימג'ס

 

SVMK נתנה לוויליאמס את האופציות בשנה שעברה לאחר שהצטרפה לדירקטוריון, ובנוסף נתנה לה בתחילת החודש מניות מוגבלות, בעלות זמן הבשלה של ארבע שנים. החברה מצפה ש-3,499 מהמניות האלה יבשילו במלואן עד למועד ההנפקה.

 

ההנפקה הציבורית של SVMK יכולה להיות ההזדמנות הטובה ביותר של וויליאמס להתעשר מיזמות טכנולוגית, אבל זו לא ההזדמנות היחידה שלה לעשות את זה בגדול. על פי אתר Crunchbase, וויליאמס מושקעת גם באפליקציית שיתוף התמונות הישראלית Mobli ובסטארט-אפ המסחר האלקטרוני Mayvenn שבסיסו בסן פרנסיסקו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x