סגור

כלכליסט-טק
צוקרסטן או מטא: גל ניחושים על השם החדש של פייסבוק

לאחר הדיווח אתמול באתר The Verge שבפייסבוק מתכוונים לבצע מיתוג מחדש כולל שם, עלו בטוויטר הצעות רבות לשמות. חלקן התבדחו על חשבון מארק צוקרברג, והיו כאלה שהתייחסו ל-Metaverse, עולם וירטואלי מורכב והגלגול הבא של פייסבוק

הדיווח אתמול (ד') באתר The Verge שבפייסבוק מתכוונים לבצע מיתוג מחדש כולל שם חדש עורר גל של ניחושים בקרב משתמשי המדיה החברתית לגבי השם שייבחר.
הצעות שעלו בטוויטר כללו רעיונות פשוטים כמו FB וגם הצעות לחזור לשם המקורי שכולל פשוט הוספה של The.
חלק מהמשתמשים ניצלו את החדשות כדי להתבדח על חשבון החברה והציעו שמות כמו פייסבוק 2 ו"צוקרסטן" על שמו של המנכ"ל והמייסד מארק צוקרברג.

1 צפייה בגלריה
מארק צוקרברג מייסד ומנכ"ל פייסבוק
מארק צוקרברג מייסד ומנכ"ל פייסבוק
מארק צוקרברג, מייסד ומנכ"ל פייסבוק
(צילום: בלומברג)

לפי הדיווח ייתכן והשם החדש יכלול התייחסות למילים כמו הורייזון (אופק) בשל פלטפורמת מציאות וירטואלית שהחברה מפתחת. שם מסוג זה יתייחס גם לרעיון השאפתני של צוקרברג להפוך את פייסבוק למעין Metaverse – ההתפתחות הבאה להערכתו בעולם המקוון שבה אנשים יחיו, יעבדו ויתקשרו בעולם וירטואלי מורכב. בהתאם, אחת ההצעות שעלו הייתה "מטא".
לפי הערכות, צוקרברג מקווה שהמיתוג מחדש יסייע לו להרחיק את החזון העתידי של החברה מהמיקוד המתמשך בכשלים שלה בהווה, בעיקר בתפעול פייסבוק ואינסטגרם. אלו באו לידי מיקוד חד בעקבות סדרת התחקירים של הוול סטריט ג'ורנל, שמבוססת על מסמכים פנימיים שסיפקה הגיבורה פרנסס האוגן.
פגיעה בצעירים והתעלמות מסחר בבני אדם
בין השאר חשפו התחקירים מחקרים פנימיים שהחברה ערכה וגנזה על הפגיעה של אינסטגרם בצעירים; תוכנית סודית שהעניקה יחס מועדף לסלבס בכל הנוגע לצנזור פוסטים וחסימות; התעלמות מבישה מפעילות סחר בבני אדם וסחר בסמים בפלטפורמות שלה; כישלון למנוע הפצת פייק ניוז סביב הקורונה והחיסונים; והתוספת העדכנית: הכישלון של בינה מלאכותית לטהר את הרשת החברתית מביטויי שטנה ואלימות.